MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
На Макс тв моментално се работи на апгрејт на платформата. Денес им пишав на Фејсбук порака да средат со имињата на тв каналите бидејќи имаат некој како што е Sport klub 2 им е пишан Sport klub + (старо име пред да се променат) и добив ваков одговор.

Прашав и кога ќе биде тој апгрејт ми пиша се работи.
Dobro bi bilo i na TV-TEKA-ta da stavat poveke tv kanali.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Dobro bi bilo i na TV-TEKA-ta da stavat poveke tv kanali.
Прво нека средат функциите, платформата и нека освежат со комплетно нов дизајн па после нека мислат на повеќе канали во тв тека.

Некогаш кога ќе влезам во менито во видеотеката HBO OD одвај отвара некој филм.
Кога ќе го рестартирам приемникот после му треба 5-6 минути да се стабилизира иначе вртењето на каналите не функционира брзо и не пишува одма програмата.
Некогаш не функционира снимањето и премотувањето наназад.
USB порт влезот не функционира, само за полнење мобилен.
Нема каде да видиш квалитет на каналот и во видеотеката за секој филм т.е да се видат информации за сликата, за аудиото. Не знам дали е 16:9, дали има 1080p и 720p резолуција и ред друго што е потребно.

Целата платформа е застарена и немаат многу крупни работи сменето откако се почнати со работа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Прво нека додадат канали па нека мислат на дизајнот.

Не вклучувам тв да гледам менија, туку програма.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Далечинското на некои копчиња слабо фаќа контакт (старо 5-6 години).
Дали како нивни корисник ќе ми го заменат со ново бесплатно, или ќе треба да си платам?
На мене после 2-3 месеца не ми работеа исто некои копчиња, отидов во салон и ми дадоа ново, без доплакање.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Прво нека додадат канали па нека мислат на дизајнот.

Не вклучувам тв да гледам менија, туку програма.
Да ама ако имаш HBO OD или сакаш да гледаш програма која си ја пропуштил од некоја наша македонска телевизија на ТВ Тека мора да отвориш мени и да го видиш менито :icon_lol:

Друго за нови канали ќе почекаме бидејќи не може наеднаш да натрупаат куп канали. Бројот на канали им е ограничен и затоа операториве често не ставаат канали а и ги менуваат некој од каналите со други за да не се намали ограниченоста на бројот на канали.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
nema ogranicuvanje no sepak za sekoj kanal plakaat za prava za reemituvanje pa taka da znaci ne im se dava pari za da gi cuvaat site kanali
Јас колку што сум информиран бројот им е ограничен, може и грешно сум разбрал ама сигурно не може бројот на тв канали да им е колку што буквално на број во цел свет има тв канали.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Јас колку што сум информиран бројот им е ограничен, може и грешно сум разбрал ама сигурно не може бројот на тв канали да им е колку што буквално на број во цел свет има тв канали.
marcelo znaci nema ogranicuvanje na IPTV platforma a za site kanali od cel svet :) kako sto kazuvas ti nemoze da gi ima poradi avtorski prava hahaha a ogranicuvanje kako na DVB-T sto se na IPTV platforma nema ogranicuvanje
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Dali na MAX tv ke ja ima NOVA TV HRVATSKA.
Dali ima nekoj informacija ?
Они HRT ја немаат ти прашуваш за Nova хрватска.

Секако ќе прашам преку Фејсбук порака ама чисто се сомневам дека ќе добијам некој конкретен одговор од оној Фала на предлог, ќе пренесеме предлог до надлежните или нешто друго но само не конкретен одговор.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Они HRT ја немаат ти прашуваш за Nova хрватска.

Секако ќе прашам преку Фејсбук порака ама чисто се сомневам дека ќе добијам некој конкретен одговор од оној Фала на предлог, ќе пренесеме предлог до надлежните или нешто друго но само не конкретен одговор.
Mislam deka bi trebalo da ja pustat NOVA HRVATSKA bidejki total tv ja registrirale vo avmu znaci ne e zabraneto emituvanje vo mk sepak prasaj i spodeli na forumov sto ti odgovorile.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Што ќе гледате на Нова? Турски серии, не е како порано.РТЛ е закон.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Што ќе гледате на Нова? Турски серии, не е како порано.РТЛ е закон.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Да не е како порано ама имаат и филмови а и гледам најавуваат UFC.

Подобро ова него оној Слон што е во Балканскиот пакет или пак Женска тв.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Да не е како порано ама имаат и филмови а и гледам најавуваат UFC.

Подобро ова него оној Слон што е во Балканскиот пакет или пак Женска тв.
Секако дека е подобар, може да го стават во Балканскиот пакет.
Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom