MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
440
A sto ne prasa nekoj vo Telekom moze za evropskovo prvenstvo ke ja pustat Telma vo HD
Ako moze @MARCELLO da gi prasa vo telekom dali ke ja ima Telma vo HD
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.181
Поени од реакции
2.466
Која логика, подобро Алфа од HD да ја отстранат и така нит им е HD сликата нит нудат програма која вреди да се следи во HD. Телма е светлосни години пред нив.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.251
Поени од реакции
5.983
Изгледа не сакаат да нудат повеќе HD канали се додека не се прошири низ цела држава оптиката а тоа оди премногу споро.

Сепак ќе чекам одговор од Facebook дали ќе ми одговорат и што.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
586
Поени од реакции
111
Изгледа не сакаат да нудат повеќе HD канали се додека не се прошири низ цела држава оптиката а тоа оди премногу споро.

Сепак ќе чекам одговор од Facebook дали ќе ми одговорат и што.
koga mozat neotel moze i telekom ama ne sakaat toa e
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.352
Поени од реакции
603
Некој да сподели мисење или познавање колку се можностите на платформата на МахТВ? Како што кажав пред некоја недела од тоа што го слушнав дека уште канали ке се исклучуваат се со цел да се воведат канали од Бадинтер ,бидејки тоа што ми го имаат кажано немале многу големи можности за повеќе канали
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.251
Поени од реакции
5.983
Некој да сподели мисење или познавање колку се можностите на платформата на МахТВ? Како што кажав пред некоја недела од тоа што го слушнав дека уште канали ке се исклучуваат се со цел да се воведат канали од Бадинтер ,бидејки тоа што ми го имаат кажано немале многу големи можности за повеќе канали
Бадинтер ? Што е ова ? Пакет канали ?

Цело време Телеком исклучуваат канали и ставаат на нивно место нови. Ете лани 2017 го исклучија MTV Adria и на негово место ставија Stop tv.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.352
Поени од реакции
603
Бадинтер ? Што е ова ? Пакет канали ?

Цело време Телеком исклучуваат канали и ставаат на нивно место нови. Ете лани 2017 го исклучија MTV Adria и на негово место ставија Stop tv.
Бадинтер-Албански канали
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.251
Поени од реакции
5.983
jas mislam deka vo vreme koga bev vo telekom so televizija bea mnogu podobri so kanali sega kako pocnaa so kanalite ke bidatna najnisko nivo
Кога почнаа да нудат телевизија имаа стварно супер канали ама тогаш и немаше многу оператори што нудат дигитална телевизија.

Сега кога малку се ослабнати

Прво Телеком треба да направат еден добар апдејт на платформата од корен да сменат се па ако може да се прошири можноста на додавање канали.
Второ да подредат каналите за оние кој не сакаат рачно сами да ги подредуваат да им бидат фабрички средени по ред.
Трето да се потрудат околу изборот на каналите да регистрираат поголем избор од европските тв канали и да шараат од повеќе држави. Им фалат Rai, France, Slovenija, RTCG, HRT, BNT, ARTE... Повеќето и не разбираме француски, германски, итаљански ама зошто да не го слушаме и тој јазик, можеби и некој нешто ќе поднаучи а и убаво е да се види каква програма они имаат, да се слушне нивна музика.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.181
Поени од реакции
2.466
Како што дознав Телма HD најверојатно ќе биде пуштена наскоро. Дали само за европското или постојано ќе биде незнам точно.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.255
Поени од реакции
2.116
Не отепаа без Еуроспорт, цц не осакатија. ПЕДЕРИ
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
83
Телма ќе дава по два натпревари на ден или само натпреварите на нашите ќе ги пренесува?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom