MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Ne mi e jasna edna rabota pink paketot na vip eks ( blizoo ) e 99 den so site 27 kanali a na Telekom ( max tv ) tie 27 kanali se vo 2 paketa odnosno eden od 99den so pola pink kanali a drugiot od 199den so plus nekolku kanali
Zosto ne e i na Max tv kako i na blizoo eden paket tuku na Max tv se 2 paketi so pink lanali.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Ne mi e jasna edna rabota pink paketot na vip eks ( blizoo ) e 99 den so site 27 kanali a na Telekom ( max tv ) tie 27 kanali se vo 2 paketa odnosno eden od 99den so pola pink kanali a drugiot od 199den so plus nekolku kanali
Zosto ne e i na Max tv kako i na blizoo eden paket tuku na Max tv se 2 paketi so pink lanali.
pa za poveke da ostanat za niv xD
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ne mi e jasna edna rabota pink paketot na vip eks ( blizoo ) e 99 den so site 27 kanali a na Telekom ( max tv ) tie 27 kanali se vo 2 paketa odnosno eden od 99den so pola pink kanali a drugiot od 199den so plus nekolku kanali
Zosto ne e i na Max tv kako i na blizoo eden paket tuku na Max tv se 2 paketi so pink lanali.
Си слушнал за интерна одлука? За паразна економија која ја диктира цената? Мајке ми ако ме прашуваат мене во земјава, пак би ги забранил и укинал тие канали, ама океј...
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Си слушнал за интерна одлука? За паразна економија која ја диктира цената? Мајке ми ако ме прашуваат мене во земјава, пак би ги забранил и укинал тие канали, ама океј...
Toa sekako deka e politika na kompanijata
A toa deka treba da se zabranat ne se slozuvam koj saka pink neka gi aktivira kanalite koj ne nemora
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Слично и со спортскиот пакет.
Имаш Sport пакет за 199 денари/месечно каде што се Arena sport каналите во HD a ги нема Sport klub каналите во HD и за Sport klub HD каналите мора да се одлучиш да активираш Sport HD пакет за 249 денари/месечно. Не го бројам тука Лов и Риболов не е толку битен канал, барем не за мене.

Тоа е политика на копанијата.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Овие ладно си продолжуваат со регистрирање албански канали. Немам ништо против но што е ова бре!? Ќе се насоберат еден куп албански канали и наместо да има од различни држави подеднакво ние на Телеком ќе имаме највеќе албански.

Каде се HRT, RAI, БНТ, Slovenia, France, TRT, RTCG, ARTE, ProSeiben.. ?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Овие ладно си продолжуваат со регистрирање албански канали. Немам ништо против но што е ова бре!? Ќе се насоберат еден куп албански канали и наместо да има од различни држави подеднакво ние на Телеком ќе имаме највеќе албански.

Каде се HRT, RAI, БНТ, Slovenia, France, TRT, RTCG, ARTE, ProSeiben.. ?
zatoa si zaminav vo neotel
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
marcelo kako se HBO sega so filmovi I videotekata kako porano isti filmovi si stojat so meseci?
Имаат нови серии и филмови, а откако HBO GO се нуди и посебно сега HBO OD видеотеката е доста проширена но секако моментално предност повеќе му даваат на HBO GO па серијата Падот на темпларите и пред тв премиерата на HBO ја има eпизодата на HBO GO.

Нормално е да се вртат исти филмови таков е концептот на HBO да што повеќе луѓе кој не можеле некогаш да гледаат премиерно на HBO филм или серија да може да ги гледаат и некој друг ден во месецот.

Филмовите не се нови што моментално се пуштаат во кино туку на HBO доаѓаат со некој месец повеќе закаснување од нивното премиерно кино прикажување. За сериите си имаат право на некој наслови и си имаат своја продукција серии.

Најдобро моментално е HBO GO претплата затоа што таму има доста филмови серии за разлика од HBO OD. Само не знам дали може HBO GO да се гледа и надвор од државиве Србија, Хрватска, Македонија па ако си на летен или зимски одмор Грција, Турција, Бугарија да гледаш.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
На HBO OD гледам бројот на серии и филмови се зголемува ама некако не ми се добро средени да можеш да видиш кои се новите додадени серии и филмови,тоа би било добро да го средат малку поорганизирано да е. Инаку има доста голем избор на серии и филмови.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
На HBO OD гледам бројот на серии и филмови се зголемува ама некако не ми се добро средени да можеш да видиш кои се новите додадени серии и филмови,тоа би било добро да го средат малку поорганизирано да е. Инаку има доста голем избор на серии и филмови.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
На Макс тв и треба целосно средување не само HBO OD видеотеката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom