MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.968
Поени од реакции
14.720
Ај ќе пробам баш кога ќе сум дома, мислиш на копчето за исклучување на ресиверот така?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ne nabrzina...tuku isklučuvaš i odma vklučuvaš i čekaš okolu 10 sekundi...i povtoruvaš 3 pati.
Posle toa se pojavuvaat zapčanicite i sve povtorno se reprogramira. Trae okolu 10 minuti
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.968
Поени од реакции
14.720
Bitno e posle tretiot pat da se pojavat zapčanicite....i posle toa logoto na Max Tv
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Се среди,така направив 3 пати набрзина ги исклучив и уклучив и сега е добро. Ама мораше на двата ресивери посебно така да направам не само на главниот,пошто тој другиот дури не го исклучив и него не паузираше. Фала ви дечки :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.311
Зашто на Макс ја нема ТВ Скопје (на алфа вториот канал)?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
914
Поени од реакции
594
Имаат некој нови Магента 1 пакети новогодишна понуда
https://www.telekom.mk/magenta-1.nspx
да имаат. и важат само за нови договори.едната магента ја обновив пред 3 недели и сега треба да чекам 2 год за да имам 15г мобилен интернет. пред две год исто ме снајде со синестар каналите, ....ова ми е последно земање магента....прави идиоти се. стока
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
да имаат. и важат само за нови договори.едната магента ја обновив пред 3 недели и сега треба да чекам 2 год за да имам 15г мобилен интернет. пред две год исто ме снајде со синестар каналите, ....ова ми е последно земање магента....прави идиоти се. стока
Отсекогаш гледале само за нови корисници, никад за старите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Пак регистрирале албански канали :mad:
http://avmu.mk/wp-content/uploads/2017/06/Makedonski-Telekom-2.pdf

Тop Estrada музички канал и Kutia tv за кој прв пат слушам у мојов живот дека постои ваква телевизија.[DOUBLEPOST=1512417468][/DOUBLEPOST]Да надополна дека наместо Bambino детскиот канал сега го има новиот Pikaboo канал исто за деца кој доаѓа како замена на гасење на каналот Bambino oд страна на самите газди United Grup/Media.

Со оглед на тоа дека Телеком ги имаат скоро сите канали од палетата на United Grup/Media да се надеваме дека кога тогаш ќе го добиеме и новиот нивни канал Top Tv кој треба да стартува со работа на 18 ти декември.

Овој Pikaboo има и македонска и албанска синхронизација али сеуште Телеком не се информирани дека им се промени каналот па уште им стои хрватскиот како единствена опција. Им пишав на Фејсбук па да видиме дали ќе променат.
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
За што е тој УСБ влезот во ресиверот знае ли некој?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Za kakva televizija se raboti muzicka informativna srpska ili hrvatska televizija ?
Српска ќе е и ќе биде претежно со серии и забавна програма.

На Тотал тв во Македонија најверојатно ќе ја има па да се надеваме кога тогаш дека ќе ни овозможат Телеком и ние да ја гледаме.

За Pikaboo детскиот канал Телеком ми пишаа дека неделава ќе средат да има македонска и албанска аудио синхронизација.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
914
Поени од реакции
594
Српска ќе е и ќе биде претежно со серии и забавна програма.

На Тотал тв во Македонија најверојатно ќе ја има па да се надеваме кога тогаш дека ќе ни овозможат Телеком и ние да ја гледаме.

За Pikaboo детскиот канал Телеком ми пишаа дека неделава ќе средат да има македонска и албанска аудио синхронизација.
ako ja ovizmozat, toa ce bide za novite korisnici
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Гледам дека откако HBO GO се нуди и посебно HBO OD видеотеката на MaxTv се прошири со повеќе содржина и тоа повеќето содржини ископирани од HBO GO. Исто се и подредени но не е целосната понуда на серии и филмови и на HBO OD ама има доста за разлика од предходно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom