MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Ќе им текне ли да ги стават HRT каналите ? Па скоро сите оператори оние поголеми ги имаат а овие ги немаат.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Ќе им текне ли да ги стават HRT каналите ? Па скоро сите оператори оние поголеми ги имаат а овие ги немаат.
Prasaj gi na stranata na telekom
( facebook ) za hrt kanalite moze ke imaat nekoj podatok isto ubavo bi bilo i nova hrvatska da ja stavat vo nivnata tv ponuda sekako bez doplata.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.804
Поени од реакции
15.878
Ќе им текне ли да ги стават HRT каналите ? Па скоро сите оператори оние поголеми ги имаат а овие ги немаат.
HRT1 само ја има на Телекабел. HRT3 ја исклучија.

А за Nova, тоа малце потешко дека некогаш пак ќе се појави на некој наш оператор.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Prasaj gi na stranata na telekom
( facebook ) za hrt kanalite moze ke imaat nekoj podatok isto ubavo bi bilo i nova hrvatska da ja stavat vo nivnata tv ponuda sekako bez doplata.
Сум прашувал многупати и на некој начин го избегнуваат или пак ќе пишат засега не планираме. Конкретен одговор нема.[DOUBLEPOST=1511722202][/DOUBLEPOST]
HRT 1 i 3 gi ima i na vip kombo;
И HRT 4 мислам ја имаа.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.578
Сум прашувал многупати и на некој начин го избегнуваат или пак ќе пишат засега не планираме. Конкретен одговор нема.[DOUBLEPOST=1511722202][/DOUBLEPOST]
И HRT 4 мислам ја имаа.
podolgo vreme vo tekot na denot bese zatemneta slikata-najverovatno poradi konflikt na interesi so nasive i ja isklucija na nezino mesto mislam deka e Stop tv, muzickata ja pustija...
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Денес цел ден кога сакам да паузирам програма во живо ми дава
The пауза command is temporarily unavailable. Try again

Зошто вака?


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.581
Поени од реакции
81.148
Денес цел ден кога сакам да паузирам програма во живо ми дава
The пауза command is temporarily unavailable. Try again

Зошто вака?


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Понекогаш мора да почекаш барем минута откако ќе смениш канал за да се откочи опцијата за пауза... али не секогаш е така.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Знам за тоа дека треба да се почека кога ќе сменам канал ама ова денес кај мене и на двата телевизори и после пола сат и повеќе на истиот канал пак ми го дава ова дека не може,прв пат до сега сум приметил вака.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Дефинитивно треба да сменат интерфејсот т.е изгледот и функциите да ги подобрат. Застарено ептен, и мене вака некогаш ми се случува а и некогаш на некој канали иако подолго време сум застанал сепак не можам да се вратам наназад.


The пауза... :eek: Тој текс не може да се преведе целосно на македонски и албански ? Боде очи пола македонски пола англиски.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Значи се има случено истово и кај тебе? Чудно пошто јас прв пат приметувам вака

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Денес цел ден кога сакам да паузирам програма во живо ми дава
The пауза command is temporarily unavailable. Try again

Зошто вака?


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Кај мене истото се случуваше. земи позади на копчето на ресиверот изгаси го и уклучи го 3 пати набрзина, ќе се среди, ако имаш 2 ресивера, направи го ова на главниот, тој со хард диск што ти е и ќе се среди :)
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Ај ќе пробам баш кога ќе сум дома, мислиш на копчето за исклучување на ресиверот така?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom