MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
Ми дојдоа на врата со понуда за 3 макс оптик старт за 1300 денари претплата, со 50ка нет, фиксен и 80 канали плус еден пакет по избор гратис. Ја сум во моментов на телекабел и ќе се префрлам најверојатно. Ако има некој заинтересиран пишете да му пратам бројче од агентот.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Ми дојдоа на врата со понуда за 3 макс оптик старт за 1300 денари претплата, со 50ка нет, фиксен и 80 канали плус еден пакет по избор гратис. Ја сум во моментов на телекабел и ќе се префрлам најверојатно. Ако има некој заинтересиран пишете да му пратам бројче од агентот.
На врата не ми е познато дека одат агентите, туку исклучиво преку познанства ги нудат пакетите, или препорака.
Имав понуда за оптички пакет, за 1500 денари, сличен како твојот. Не знам од каде ги извади 1300 денари, не верувам дека тоа е индивидуално.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.282
Ми дојдоа на врата со понуда за 3 макс оптик старт за 1300 денари претплата, со 50ка нет, фиксен и 80 канали плус еден пакет по избор гратис. Ја сум во моментов на телекабел и ќе се префрлам најверојатно. Ако има некој заинтересиран пишете да му пратам бројче од агентот.
Тоа е предобро да се пропушти. Од кој град си?
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
Ни познанства, ни препораки, дојде девојката на врата и ми понуди. Иначе пакетот е со 500 ден попуст на претплатата што му доаѓа 1300. Од Скопје сум.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.282
Ни познанства, ни препораки, дојде девојката на врата и ми понуди. Иначе пакетот е со 500 ден попуст на претплатата што му доаѓа 1300. Од Скопје сум.
Супер понуда ти дали... Ама они секогаш вакви работи по Скопје прават само. Тешко за други градови. Кај мене има оптика амаџабе
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Ни познанства, ни препораки, дојде девојката на врата и ми понуди. Иначе пакетот е со 500 ден попуст на претплатата што му доаѓа 1300. Од Скопје сум.
Како што пишаа погоре, тоа е понуда што не смее да се пропушти. Штета што кај мене немаше можност за оптички интернет, а не можеа истото да ми го понудат за АДСЛ, макар и за иста цена, зашто пак ќе му дојде еден пакет гратис. Ова значи дека кај и да е дека ќе биде стандардна понуда после која глупаците од ОНЕ можат да се сликаат.[DOUBLEPOST=1468165435][/DOUBLEPOST]
Супер понуда ти дали... Ама они секогаш вакви работи по Скопје прават само. Тешко за други градови. Кај мене има оптика амаџабе
Зошто џабе? Не си од Скопје?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.306
А колку време важи тој попуст праша ли?
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
А колку време важи тој попуст праша ли?
Прашав, не знаеше да ми каже точно ама спомна дека најверојатно уште месец дена.
Да да важи само за нови корисници.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.306
Нееее, мислам колку време ќе плаќаш сметка по 1300 денари?

https://www.telekom.mk/3-max-optic.nspx

Прашај си, да не важи и кај тебе таа цена само за првите 2 месеци, а после да плаќаш по 1800 (што ми е многу веројатно)
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
Нееее, мислам колку време ќе плаќаш сметка по 1300 денари?

https://www.telekom.mk/3-max-optic.nspx

Прашај си, да не важи и кај тебе таа цена само за првите 2 месеци, а после да плаќаш по 1800 (што ми е многу веројатно)
Не те разбрав :)
тоа прво го прашав и таа цена важи две години, колку што е договорот. И ја мислев дека е таква финта некоја ама не е
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
На врата не ми е познато дека одат агентите, туку исклучиво преку познанства ги нудат пакетите, или препорака.
Промоција им е во Аеродром и Карпош, евентуално ако почнале и по други општини во Скопје: http://skopjeinfo.mk/makedonski-telekom-kje-gi-posetuva-domakjinstvata :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Промоција им е во Аеродром и Карпош, евентуално ако почнале и по други општини во Скопје: http://skopjeinfo.mk/makedonski-telekom-kje-gi-posetuva-domakjinstvata :)
Јас живеам во друга општина и ми го понудија пакетот, но за 1500 денари. Не знам која е политиката што нудат исти пакети по различна цена.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Јас живеам во друга општина и ми го понудија пакетот, но за 1500 денари. Не знам која е политиката што нудат исти пакети по различна цена.
Па добро, напишав „евентуално и во други општини“, но не е лошо како идеја за привлекување на корисници.
Но зошто по други цени, не знам, само пази да не е првите неколку месеци за 1.500, а после да те чини дупло. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom