MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од Princ, 7 ноември 2008.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  Услугава најмногу мислам дека ќе биде од корист на оние кој сакаат да гледаат спорт а додека има некој натпревар се на работа (нормално ако газдата им дозволи да гледаат тв на работа) но им фалат најбитните спорт канали спорт клуб и еуроспорт.

  Иначе дома мислам дека скоро сите имаат по два телевизори и ресивери така да нема што да го користат ова.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 2. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  500
  Допаѓања:
  93
  a nie korisnicite na neotv besplatna ni e ovaa usluga sto sega ja nudat maxtv

  Sent from my ZTE Blade L2 using Tapatalk
   
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  Ручки од тупани бесплатно. Ќе идеш у Телеком салон ќе земеш Магента 1 и тогаш гледај си.

  Пред да гледаш мора да активираш услугата. Треба да направиш налог регистрација и ти дава да внесеш број мобилен, е тука мислам дека само може да се внесе број од Телеком Магента .

  Ама ако имаш Neotel истите се канали само плус тука ги има M1 Film, M1 Film Gold, Tring Max M, Tring Fantasy M, Arena sport 1,2,3,4 и МРТ 1 во HD.
   
 4. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  500
  Допаѓања:
  93
  jas sum na neotel i zborot mi bese sto neotel ima besplatno cela televizija i na mobilen a telekom taa opcija sega e nudat i toa plus da doplatis stramota

  Sent from my ZTE Blade L2 using Tapatalk
   
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  Кој им го работи дизајнот на сајтот и кој тоа одредува кој слики ќе се на сајтот? Нели треба сликата да биде реална и да е соодветна со она што го добиваме Овие во делот за MaxTV GO ставиле слики од хрватската верзија на апликацијата што си немаат везе едно со друго. :tapp: Секако иста функција имаат гледање телевизија преку компјутер и уреди со андроид но содржински и во дизајн се тотално различни.
  https://www.telekom.mk/maxtv-go.nspx

  На сликите се гледаат каналите HRT 1, HRT 2, RTL кој на апликацијата ги нема. Гуглам MaxTV GO Hrvatska и гледам дека таков изглед имаат они.

  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/d6/17/02/d6170212e7fc8428c63c1171620fc695.jpg
   
  Последно уредено: 19 јуни 2016
 6. gogo1981

  gogo1981

  Член од:
  8 декември 2015
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  5
  .
  Ne e tocno deka na magenta1 brzinata e samo do 12mbps ednostavno ako ima moznost ke bides magenta1 so optika i samo internetot ke ti bide magenta L drugoto po tvoja zelba.
   
 7. mishko

  mishko

  Член од:
  27 декември 2008
  Мислења:
  1.070
  Допаѓања:
  433
  Нема врска тоа дека во Магенда со оптика ке бидеш во Магенда L јас сум со оптика во Магенда М со 50/50 ,тоа го велат само за бакар дека брзината ке биде 12 mbps .
   
 8. gogo1981

  gogo1981

  Член од:
  8 декември 2015
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  5
  E vaka sega...mobilnite broevi i televizijata ti se magenta m megjutoa za razlika od magenta l na koja e 50/50 maksimalnata brzina na magenta m e 12mbps...zatoa koga odis so optika sve ti e na magenta m megjutoa brzinata i internetot go koristis od magenta l bidejki si na optika i koristis maksimalni brzini.
   
 9. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  453
  Допаѓања:
  145
  Dali e magenta l s ili m zavisi samo od izborot na pretplatata za mobilni. Ako imas optika do stanot zemas otika za internet 50/50 ili bakar 12 . Site kombinacii se vo igra. Na primer moze da zemes magenta L i pri toa ce imas mobilen internet 6gb, a za televizija moze najevtinata opcija da ja zemes .znaci samo mobilnite ti odreduvaat koja magenta imas, a so toa i familijarniot budzet. Familijaren budzet 20000 den ce ima sekoj koj ima izbrano mobilni pretplati za 6g, bez obzir kakov internet za doma i kakva televizija si odbral. Cenata se sobira za sekoja opcija posebno.
   
  Последно уредено: 21 јуни 2016
 10. gogo1981

  gogo1981

  Член од:
  8 декември 2015
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  5
  Toa i go kazuvam i da koristis magenta m ili s ako koristis optika go plakjas najskapiot paket na internet.
   
 11. mishko

  mishko

  Член од:
  27 декември 2008
  Мислења:
  1.070
  Допаѓања:
  433
  Не е точно тоа дека го плакам најскапиот пакет за интернет јас сум на Магенда М во сите три опции и плаќам 2557 денари а имам интернет 50/50
   
 12. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.238
  Допаѓања:
  15.204
  МАГЕНТА Е МИШКО, МАГЕНТА, СО Т, ПОБОГУ
   
  На alekjov и DanielVogel им се допаѓа ова.
 13. DanielVogel

  DanielVogel

  Член од:
  16 септември 2013
  Мислења:
  674
  Допаѓања:
  634
  Озбилно шо им е на многумина што ја изговараат со Д?!
   
 14. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  453
  Допаѓања:
  145
  Pa imash fixen internet so optika,zatoa e 50/50, a magenta m znaci mobilnite linii imaat paket od m
   
 15. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  453
  Допаѓања:
  145
  Pa imash fixen internet so optika,zatoa e 50/50, a magenta m znaci mobilnite linii imaat paket od m
   

Сподели преку: