MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

P

Princ

Гостин
Синоќа откако си легнав ми текна :icon_lol:
како што прават рефреш на динамичниве IP овие од т-хоме на 6саати,
бидејќи таа конекција оди на посебен канал, ќе стои активна неопределено долго. Значи независна е од PPPOE конекцијата. И сега на пример на 6 саати кога ми се кине интернетот, VOIP-от останува активен се додека не се ресетира DSL конекцијата, а тоа знае да трае и со денови :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Можи, да гледаш еден, а да снимаш друг.
Малце ова ме буни: - Во поглед на меморирањето на каналите во живо, всушност, станува збор за времена меморија, која ја чува содржината што ја гледате (од почетокот на вклучување на дадениот канал се додека не го смените истиот). Откако ќе го промените каналот, започнува меморирање на новиот канал, а сè претходно од времената меморија се брише.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.234
Поени од реакции
18.054
Малце ова ме буни: - Во поглед на меморирањето на каналите во живо, всушност, станува збор за времена меморија, која ја чува содржината што ја гледате (од почетокот на вклучување на дадениот канал се додека не го смените истиот). Откако ќе го промените каналот, започнува меморирање на новиот канал, а сè претходно од времената меморија се брише.
Ова е само за во живо, секое менување на каналот тој почнува снима, на ХДД, каналот што го гледаш.

Затоа можи да враќаш назад или да одиш напред или да паузираш на канал што оди во живо.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Како не им беше срам да прават споредба со цените во Германија...
Замисли : Во Германија нај евтиниот пакет е 50 евра , а ние ви го нудиме истото за 45 евра.... Само заборавија да направат споредба со просечните плати во Македонија и Германија:tapp:

Лопови.

Не им земам ништо.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
тачно е тоа се согласувам со вас дека глупо е што се прави споредба со цените во германија, Погледнете ја хрватска на пример све се дигатилизираат, ти даваат дигитален рисивер затоа што сите канали ги прават дигитални, а за ова ИПТВ мислам дека треба гратис да го дадат на почеток за да привлечат луѓе. Како што кажаа некои луѓе све на све ќе биде 3000 денари месечно, тоа е бајаги луѓе, но најголемиот проблем не е тоа туку еве јас имам 2 телевизори, и двата сакам на пример да ги приклучам на ИПТВ, што значи треба да земам 2 ресивери ок е тоа а што е со нетот, ако и двата во исто време се гледаат = 2 x 6mb = 12мб конекција треба на нив да иде и што ќе се деси со нетот има како желка да биде 56к ffs
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.091
Поени од реакции
8.149
kade se tie kanali sto gi nudat jas ne gi gledam?
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Нема никаде објавено кои се каналите колку шо знам.
1 Sitel 3 2 Sitel 3 Telma 4 Alfa 5 Nasa 6 Jungle 7 K-15 8 MTM 9 Sky 10 Best 11 ALSAT 12 Alsat 13 ERA 14 Vizion 15 Kanal 16 OBN 17 RTS 18 BBC_World 19 National 20 Discovery_Channel 21 Animal_Planet 22 Discovery_Science 23 Discovery_World 24 Discovery_Tr_Li 25 DaVinci 26 Cartoon 27 Nikelodeon 28 Boomerang 29 Minimax 30 Eurosport 31 Eurosport2 32 Eurosport 33 Telesport 34 ESPN_Europe 35 Extreme 36 MotorsTV 37 MTV_Adria 38 VH-1 39 VH-1 40 VIVA 41 Play 42 Balkanika 43 MTV_Hits 44 MTV_2 45 MTV_Dance 46 Fox 47 Fox 48 Hallmark 49 MGM 50 BBC_Prime 51 Zone 52 Zone 53 FashionTV 54 CNN 55 BBC_World 56 DeutcheWelle 57 UAT_Sitel 58 UAT_RTS 59 UAT_Eurosport2 60 UAT_Deutsche_Welle 61 UAT_FashionTV 62 UAT_CNN 63 UAT_BBC_World 64 UAT_VIVA 65 Playboy 66 Private Spice 67 Dorcel 68 DVRAPP 69 VODAPP\

Овие ќе бидат за почеток.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
1 Sitel 3 2 Sitel 3 Telma 4 Alfa 5 Nasa 6 Jungle 7 K-15 8 MTM 9 Sky 10 Best 11 ALSAT 12 Alsat 13 ERA 14 Vizion 15 Kanal 16 OBN 17 RTS 18 BBC_World 19 National 20 Discovery_Channel 21 Animal_Planet 22 Discovery_Science 23 Discovery_World 24 Discovery_Tr_Li 25 DaVinci 26 Cartoon 27 Nikelodeon 28 Boomerang 29 Minimax 30 Eurosport 31 Eurosport2 32 Eurosport 33 Telesport 34 ESPN_Europe 35 Extreme 36 MotorsTV 37 MTV_Adria 38 VH-1 39 VH-1 40 VIVA 41 Play 42 Balkanika 43 MTV_Hits 44 MTV_2 45 MTV_Dance 46 Fox 47 Fox 48 Hallmark 49 MGM 50 BBC_Prime 51 Zone 52 Zone 53 FashionTV 54 CNN 55 BBC_World 56 DeutcheWelle 57 UAT_Sitel 58 UAT_RTS 59 UAT_Eurosport2 60 UAT_Deutsche_Welle 61 UAT_FashionTV 62 UAT_CNN 63 UAT_BBC_World 64 UAT_VIVA 65 Playboy 66 Private Spice 67 Dorcel 68 DVRAPP 69 VODAPP\

Овие ќе бидат за почеток.
Сакаш да кажеш дека нема да ги има А1, А2 и МТВ?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Има некои по два пати напишано колку што гледам, а од кај ти е информацијава за телевизииве ?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Што значи UAT ?:smir:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Да каже некој кога ке почне да функционира чудово, оти кај мене всело само двајца имаме, е сега на тој едниот му дале и пробен(тест) период, а мене не. Хммм, малце чудно вака ама нема врска. Сакам да знам официална дата, кога ке почнат со ова I-Пи-Ти-Vee.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom