MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Дечки од вчера даљинското од Макс Тв не ми фаќа на ресиверот. Кога стискаш копче светка на даљинското а не менува канал и нема контакт со ресиверот. Некој да има искуство со ова и решение?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Дечки од вчера даљинското од Макс Тв не ми фаќа на ресиверот. Кога стискаш копче светка на даљинското а не менува канал и нема контакт со ресиверот. Некој да има искуство со ова и решение?
Пробај смени батерии ако тоа не помогне, јави им нека ти сменат даљинско.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Дечки од вчера даљинското од Макс Тв не ми фаќа на ресиверот. Кога стискаш копче светка на даљинското а не менува канал и нема контакт со ресиверот. Некој да има искуство со ова и решение?
...ili restartiraj go resiverot...
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Дечки од вчера даљинското од Макс Тв не ми фаќа на ресиверот. Кога стискаш копче светка на даљинското а не менува канал и нема контакт со ресиверот. Некој да има искуство со ова и решение?
Батериите ти се слаби :)
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
@King Kong земи внимателно со нокти странично отвори го, само внимателно да нњ ги скешиш запцире. претходно извади ги батериите, со памук и алкохол избриши ја плочата и на тастатурата од бжвнатрешна и надворешна страна , особено графитот внатре, остави да изветрее и исупи алкохолот, врати внимателно и терај, од телеком че те ошурат...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Имам видено на сајтот дека и посебно ги продаваат даљинските од тие првите ресивери (јас ги имам тие) али ако го откажеш после од Телеком претплата ќе ти остане за украс даљинското.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Спомнуваат инвестиција во ADSL технологијата, ќе видиме што ќе биде...
http://faktor.mk/revolucioneren-chekor-izmerena-najgolemata-brzina-na-mobilnata-mreza-vo-regionot
многу јако....од 10мбс на 20мбс ќе се качело бакар преносот.....цццц
Не баш, туку малку повеќе, со VDSL технологија.

Не бев 100% сигурен додека не ја видов сликата од неодамнешната презентација на Македонски Телеком.

За да не одам оф-топик, објавив коментар во соодветната тема.

https://forum.kajgana.com/threads/Телеком-adsl-и-optic-интернет-генерална-дискусија-новости-прашања-проблеми.488/page-720#post-8197716
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
На Nat geo wild ставиле српски превод, залепен.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Ми се чини дека никој не води контрола на овие канали, распоред на програма на српски, превод на Македонски, дали се работи за неспособност ја не знам. Само знам дека никој не го боли уво за Македонскиот јазик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom