MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
I jas sega primetiv otkako ke uklucam mrt 1 pritiskam ok i se prefrla odma na mrt hd
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
А што очекуваше?
Ново светско чудо :icon_lol:
Што да очекува ? Нормално дека ништо посебно не очекував но сепак интересна опција. Истото го има и на HBO каналите, а не знам зошто го нема на Алфа и Сител кога и тие канали ги има во HD.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Јас не можам да го најдам тоа за да се префрли во hd
Кога кликам ок само долу ми вади она за враќање назад

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Za koj HD kanali ako e za mtv 1 koga ke stisnes broj 1 posle toa treba ok za da se prefrli kanalot vo HD a ako ne saka taka ukluci broj 700 toa ti e mtv 1 vo HD
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Кај мене има на две места МТВ1, Сител, Алфа....едните се обична слика а другите се ХД.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Дај бе нека им текне пред есен да не израдуваат со некој нови канали. Пинк мочанион нема шанси јас да хо уклучам па макар и 1 денар да е, нема шанси да плаќам за чкарт реални шоуа, музички талент шоуа, досадни серии.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Дај бе нека им текне пред есен да не израдуваат со некој нови канали. Пинк мочанион нема шанси јас да хо уклучам па макар и 1 денар да е, нема шанси да плаќам за чкарт реални шоуа, музички талент шоуа, досадни серии.
Ја незнам кој нормален плаќа за пинк кога нашиве тв станици искупија се што се емитува таму ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Ја незнам кој нормален плаќа за пинк кога нашиве тв станици искупија се што се емитува таму ?
Има и работи што не се емитуваат на наши тв канали но сепак не е тоа што вреди да се има како пакет. RTL хрватските се доста подобри тв канали и јас тие ги имам.

Јас како освежување понуда на канали сум да ни стават HRT 1, 3, 4 и Prva. Prva Max, Prva World, B92 кој за неколку дена станува O2 TV. Знам дека се достапни за емитување во државава и мислам дека треба Телеком да се потрудат да успеат да ги регистрираат во нивна понуда. Prva иако даваат Grand сепак подобро него Pink. Prva го има Ivan Ivanovič кој е доста поинтересен од Ami G барем мене ми е поинтересен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom