MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Ама чудно ми е што не може на двата истовремено хд ама само за HBO каналите а за спортските арена хд и спорт клуб хд може на двата истовремено. Значи само на хбо хд не може другите може. Исто и кај вас?
Зошто баш на хбо а другите може?
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
914
Поени од реакции
592
Ама чудно ми е што не може на двата истовремено хд ама само за HBO каналите а за спортските арена хд и спорт клуб хд може на двата истовремено. Значи само на хбо хд не може другите може. Исто и кај вас?
Зошто баш на хбо а другите може?
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Добродојде во телеком. Скопјаниве исто како тебе плаќаат, а гледаат хд на оптика и брзина 60мбс, а тебе ти ја ебале мајката......шо викаш убаво хбо-го. и тоа ќе ти скурчи за некој месец кога ќе видиш дека се исти филмови се вртат , а пишува "НОВО"
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Па нели ги обновуваат на некое време содржините?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
914
Поени од реакции
592
Па нели ги обновуваат на некое време содржините?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
оооооо у недела у 8 саат филмче ново
у понеделник е обновување...ама се тие се вртат, по месец дена пак ќе го протнат како ново
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Незнам зошто не ги ставиле и Сопранови во сериите

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Jas od MAX TV do sega sum zadovoen ima tv-teka pink paket snimanje
Edinstveno malku poveke hrvatski tv kanali da stavat po moznost da ne se so doplata
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
А ова pickbox читав се плаќа ама гледам дека има и нешто бесплатно да се гледа

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
А ова pickbox читав се плаќа ама гледам дека има и нешто бесплатно да се гледа

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Toa бесплатно е Промо видео реклами што има од филмови и серии плус имаше некој две серии само прва епизода. Сега не знам дали сеуште е достапно тоа.

Што ќе ти Pickbox, HBO Go aко ти е стабилен интернетот симни си на компјутер, андроид Stremio или Kodi подеси за гледање филмови и ќе имаш доста нови филмови и серии. HBO GO и Pickbox е добро затоа што не се замараш дали некој филм ќе го отвара или не и дали преводот е добар ама па немаш многу избор тазе понови филмови излезени 2017.
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
А дали на hbo go и на hbo on demand се истите филмови и серии??? Или има разлика ?
И ако има кај има поголем избор?
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
јас откачив HBO, загледав еден серијал и опааааа го снемааааа, е па нема паре
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
А дали на hbo go и на hbo on demand се истите филмови и серии??? Или има разлика ?
И ако има кај има поголем избор?
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
HBO GO има поголем избор колку што имам видено. Но и на двете се менува често листата. Едно време, не знам дали сеуште на HBO GO мислам дека ги имаа сите сезони од Сопранови, сите епизоди Band of Brothers, Sex and City, додека пак на HBO OD сериите се претежно само од понов датум премиерни.HBO GO има опција за избор на превод Македонски, Српски и Хрватски исто и аудио за анимираните филмови али за Македонски сеуште нема.

HBO не е класична телевизија како што е Fox movies туку фунционира приближно слично како кино. Нема реклами за храна, детергенти, списанија и друго туку само најави и тоа исклучиво пред почеток на филмот или серијата. Нормално е да во текот на месецот некој филм да го начекаш повеќе пати да биде прикажан. Тоа е така за да може и оние кој не го гледале да го изгледаат филмот. Нови не емитувани филмови се додаваат на секој месец.
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Неможам на лг смарт тв да се најавам на hbo go,ја спуштив апликацијата на тел направив акаунт се е ок на тел ама на тв кај што вика пин да се стави не ми прифаќа,го пишам пинот од апликацијата во мој профил од телефонот гледам и најдолу има некои букви ги пишам на тв и вика погрешен пин. Незнам кај грешам. Некој ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Приметив сега дека на МРТ 1 кога ќе уклучите доле кај што пишува што моментално се емитува со жолто пишува Притиснете ОК за да го вклучите каналот во HD и кога ќе притиснете во истиот момент OK те носи на HD.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom