MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Dali vo skoro vreme ke gi ima hrvatskite kanali na MAX tv
Hrt 1 nova hrvatska hrt 2 i drugi hrvatski televizii
HRT 1, 3, 4 може да ги имаа ако ги регистрираат а другите хрватски канали немаат сеуште права за емитување во Македонија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Толку од Pink пакетот гага. Гледам мене ми остана Pink extra и Fight network.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.360
Поени од реакции
512
Толку од Pink пакетот гага. Гледам мене ми остана Pink extra и Fight network.
и осумте канали со пинк "карате" ги нема

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.977
Поени од реакции
14.745
Толку од Pink пакетот гага. Гледам мене ми остана Pink extra и Fight network.
Da znaeš ke častam....samo mi smetaa vo redosledot(jeb.a....se nerviram na nekoi raboti...za mene narodna muzika e onaa do 90-tite so mali isklučoci)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Da znaeš ke častam....samo mi smetaa vo redosledot(jeb.a....se nerviram na nekoi raboti...za mene narodna muzika e onaa do 90-tite so mali isklučoci)
Moжеш да си ги избришеш од листата кој сакаш канали што мислиш дека сметаат. Си местиш омилени канали и не се замараш со тие што не ги сакаш.

Јас еднаш наместив омилени канали да ми се ама па кога ќе стават нови канали сигурно не се појавуваат и тие во омилени, мора сам да ги додадеш па решив нека си остане како што е фабрички наместено во Телеком.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Од толку канали со филмови и документарци што ги има целиот пинк пакет, они набутале 20 со турбо фолк. Па никад не би ги глеал ни за џабе, не па да ги платам.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Пинк рок и пинк хитс 2 само тоа. Кога сум дома само на тоа ми е пуштен телевизорот, ми ги замени vh1 classic
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Нека стават HRT веќе еднаш. Ако можат Vip можат и Телеком.

Бидејќи мора да се бира измеѓу Pink и RTL, RTL е подобар изборот има интересни филмови, емисии, серии..
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
и да стават тоа ќе биде со доплата. ич ништо више не земам
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Нека стават HRT веќе еднаш. Ако можат Vip можат и Телеком.

Бидејќи мора да се бира измеѓу Pink и RTL, RTL е подобар изборот има интересни филмови, емисии, серии..
I pink ima interesni kanali samo treba da ima dozvola za reemituvanje na poveke pinkovi kanali da se enituvaat na nasava teritorija a ne samo ovie 30-tina folk kanali
Neznam zosto ne gi emituvaat hrt
i rtl treba da gi ima no po moznost da e hrvatskiot rtl i da ne e vo paket so doplata aman so tie doplati i paketi
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
I pink ima interesni kanali samo treba da ima dozvola za reemituvanje na poveke pinkovi kanali da se enituvaat na nasava teritorija a ne samo ovie 30-tina folk kanali
Neznam zosto ne gi emituvaat hrt
i rtl treba da gi ima no po moznost da e hrvatskiot rtl i da ne e vo paket so doplata aman so tie doplati i paketi
Балканските канали поготово овие од екс ју не се тоа што беа некогаш толку богати во програма. Точно има Pink интересна програма, но има и емисии кој ни 3 минути не би сакал да ги гледам а сакаш нејќеш ќе налеташ на нив како што им се Папарацо, Пинк Ѕвезде, некоја емисија од типот на Ексклизив кај што повеќе обрнуваат внимание на небитни ликови. Исто така Pink многу замараат со тоа рекламите за нивни изданија на музички албуми и секогаш мора да пуштат по неколку пати една иста таква реклама.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Дечки ја сум нов со мах тв денес ми го дадоа вториот ресивер,па вечерва приметив дека ако на едниот тв гледам некој канали што се хд на другиот тв не може да се гледаат хд канали,вика дека на еден тв веќе е пуштен хд канал,ако сакам да гледам да го исклучам на овој првиот и обратно,се јавив во техничка служба ми викаат така било пошто сум немал оптика. И дека за да можело да се гледа хд на двата треба оптика со многу брз интернет.Дали е и кај вас така?

И поради ова што ми кажаа за хд каналите дали има врска кога гледаш хд канал да троши интернет??

И дали кога гледаш на hbo on demand го стрима филмот т.е. дали троши интернет или не троши воопшто?



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Дечки ја сум нов со мах тв денес ми го дадоа вториот ресивер,па вечерва приметив дека ако на едниот тв гледам некој канали што се хд на другиот тв не може да се гледаат хд канали,вика дека на еден тв веќе е пуштен хд канал,ако сакам да гледам да го исклучам на овој првиот и обратно,се јавив во техничка служба ми викаат така било пошто сум немал оптика. И дека за да можело да се гледа хд на двата треба оптика со многу брз интернет.Дали е и кај вас така?

И поради ова што ми кажаа за хд каналите дали има врска кога гледаш хд канал да троши интернет??

И дали кога гледаш на hbo on demand го стрима филмот т.е. дали троши интернет или не троши воопшто?



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Се што гледаш преку ресивер не троши интернет, а тоа за на двата да гледаш хд, точно ти кажале, само на оптика, преку бакар не може
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Аха а оптика којзнае кога ќе стават уште години се во прашање...
Инаку дали сте задоволни со махтв-то? Има ли сецкања на хд каналите мислам на нешто претерано често такви работи?
Инаку хбо он деманд е многу добра работа гледаш што сакаш кога сакаш и има доста избор,ама мислев дане стрима онлине кога гледам па затоа прашав за интернет дали троши, незнам како им функционира тоа.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.977
Поени од реакции
14.745
Аха а оптика којзнае кога ќе стават уште години се во прашање...
Инаку дали сте задоволни со махтв-то? Има ли сецкања на хд каналите мислам на нешто претерано често такви работи?
Инаку хбо он деманд е многу добра работа гледаш што сакаш кога сакаш и има доста избор,ама мислев дане стрима онлине кога гледам па затоа прашав за интернет дали троши, незнам како им функционира тоа.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Imam dva resiveri na bakar...i koga gledam na Hd..internetot mi e max 2-3 mb/s
 

Kajgana Shop

На врв Bottom