MaxTV - IPTV во Македонија

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од Princ, 7 ноември 2008.

 1. DaniBMW

  DaniBMW 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.492
  Допаѓања:
  37.931
  Ниту снимa, ниту имa зaкaжaнo снимaње... пишaв
   
 2. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  3.993
  Допаѓања:
  2.492
  Napravi mu reset na uredot so 4 pati vklučuvanje i isklučuvanje na power dugmeto odnazad. Koga ke go isklučuvaš čekaj po 10 sekundi i vkučuvaj.....pa pivtorno istoto.

  Na kraj ke se pojavat zapčanicite i ke se nadgradi softverot
   
  На Bubache и DaniBMW им се допаѓа ова.
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.523
  Допаѓања:
  3.118
  И јас сакав истово ова да го пишам.
   
 4. Klima ured

  Klima ured

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  44
  Dali raboti moj telekom na resiverot na max tv kaj mene javiva greska na resiverot a na veb stranata raboti.
  MENU-Moj Telekom-moja smetka i izbiram i javuva greska
   
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.523
  Допаѓања:
  3.118
  Работи . Само не ми ги отвара моментално тие Интернет и тоа за телефон.
   
 6. Klima ured

  Klima ured

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  44
  I mene ne mi gi otvara neznam sto e rabotata moze restart treba neznam
  A od koga nejke da gi otvori jas denes primetiv
   
 7. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.523
  Допаѓања:
  3.118
  И јас денес приметив.
   
 8. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.523
  Допаѓања:
  3.118
  Некој од Тетово ако има активен на темава да потврди дали и кај него немаше интернет .

  Мене кај 16 часот ми снема нешто интернет и дојде дури 20:30 часот свртевме 122 било некаков си проблем во Тетово.
   
 9. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  185
  :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
  Божееееееее
   
 10. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.523
  Допаѓања:
  3.118
  Среќа вчера многу и не ми требаше интернетот нити телевизија па се издржуваше :)

  Tуку деновиве се мислам да се префрлам на некој од новите магента пакети.
   
 11. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  185
  Можи без да ти е истечен договорот?
   
 12. mishko

  mishko

  Член од:
  27 декември 2008
  Мислења:
  846
  Допаѓања:
  329
  Може треба да појдеш во продажен салон и да се префрлиш на Магенда само доколку имаш да земеш некој телефон или фамилијарен пакет подобро причекај бидејки од денот на потпишување на договорот ке треба да чекашнови 2 години
   
 13. Klima ured

  Klima ured

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  44
  Dali nekoj ima informacija koga i dali ke profunkcionira usugata moj telekom na max tv
  Momentalno e samo na veb stranata dostapna na max tv ne
   
 14. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.523
  Допаѓања:
  3.118
  Ако работи на интернет користи го на интернет мислам дека е исто.

  Доста работи имаа на ресиверите, игри, фејсбук, радио и се скоро избришаа од тоа. Сега останаа само со Loop, тв микс, метео, златна книга, и онаа прес за вести читање на кој некој вести им се бајат.

  Имаа и мозаик слично како тв микс али корисниците открија дека тука може да ги откриваат нови канали кој ги ставаат досаѓаа и овие од Телеком ја избришаа таа услуга.
   
 15. Klima ured

  Klima ured

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  44
  Moj telekom Isto e i na net i na max tv no probemot e vo toa sto koga veke ima aplikacija na max tv zosto da ne funkcionira i pobrzo i polesno e
  Ako e problem od tehnicki aspekt treba da go resat nadleznite na max tv ili da se iskluci opcijata ako ne funkcionira na max tv
  Vaka dzabe ja ima opcijata koga ne funkcionira
   

Сподели преку: