MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Останаа само Н1 у СлонТВ;)
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
прашање пошо не сум корисник на телеком услуги: Гледам скоро сите пакети нудат 1 ТБ интернет па ме интересира дали може (теоретски) да се потроши тој тера со гледање тв (цел ден уклучен тв) и чат пад download на пример до 100-150ГБ месечен интернет промет. Зш после тој тера се наплаќа некоја сума...
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
прашање пошо не сум корисник на телеком услуги: Гледам скоро сите пакети нудат 1 ТБ интернет па ме интересира дали може (теоретски) да се потроши тој тера со гледање тв (цел ден уклучен тв) и чат пад download на пример до 100-150ГБ месечен интернет промет. Зш после тој тера се наплаќа некоја сума...
Кога гледаш тв не се троши интернетот, а после потрошен 1тб само се намалува брзината, ништо не се доплаќа
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
Кога гледаш тв не се троши интернетот, а после потрошен 1тб само се намалува брзината, ништо не се доплаќа
sega posle iskoristen 1tb mislam deka ja zaebaja rabota - nema namaluvanje na brzina, tuku VOOPSTO NEMA INTERNET. plati pa klati
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
sega posle iskoristen 1tb mislam deka ja zaebaja rabota - nema namaluvanje na brzina, tuku VOOPSTO NEMA INTERNET. plati pa klati
Може со новиве пакети и така да е, ама важно знам дека не се наплаќа ако го потрошиш цел нет.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
прашање пошо не сум корисник на телеком услуги: Гледам скоро сите пакети нудат 1 ТБ интернет па ме интересира дали може (теоретски) да се потроши тој тера со гледање тв (цел ден уклучен тв) и чат пад download на пример до 100-150ГБ месечен интернет промет. Зш после тој тера се наплаќа некоја сума...
На трет форум праша?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
sega posle iskoristen 1tb mislam deka ja zaebaja rabota - nema namaluvanje na brzina, tuku VOOPSTO NEMA INTERNET. plati pa klati
Според она што пипшува на интернет е вака и по истрошувањето на интернетот имаш опција да си доплатиш плус за интернет. месецот.

1 тв е доволно за месечно интернет ако знаеш да го распоредиш али јаде тоа што секојдневно гледаме на јутјуб и фејсбук видеа.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Срамота е во денешно време да се праи муабет за ова т.е. (не)ограничен нет.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
"Прикaжувaњетo е прекинaтo нa oвoј ТВ приемник зa дa се oвoзмoжи снимaње или гледaње нa пригрaмa нa друг ТВ приемник вo вaшиoт дoм"

Друг некoј гo имa прoблемoв денoвиве?
Тoa штo пишувa врскa си немa
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
"Прикaжувaњетo е прекинaтo нa oвoј ТВ приемник зa дa се oвoзмoжи снимaње или гледaње нa пригрaмa нa друг ТВ приемник вo вaшиoт дoм"

Друг некoј гo имa прoблемoв денoвиве?
Тoa штo пишувa врскa си немa
Сум го имал и јас тој проблем најчесто знае да се деси тоа. Еден од ресиверите да не снима нешто ?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
"Прикaжувaњетo е прекинaтo нa oвoј ТВ приемник зa дa се oвoзмoжи снимaње или гледaње нa пригрaмa нa друг ТВ приемник вo вaшиoт дoм"

Друг некoј гo имa прoблемoв денoвиве?
Тoa штo пишувa врскa си немa
ова се случува ако во исто време имаш закажано повеќе снимања
, затоа еден рисивер ќе престане да работи. затоа исклучи едно од снимањата па ќе проработи рисиверот (не може одеднаш да работи 10 снимања и две гледања тв)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom