MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Magenta 1 M, ни Спорт клуб имам ни арени 2-3-4 ни синемакс 1-2


Sent from my iPhone using Tapatalk
Јас ги имам сите Спорт Клуб и Арени на Магента 1 М..од пред неколку месеци ми е договорот, може завршила промотивната понуда.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Од денес на МАХТв јас го имам тој пакет Магента 1 М е пуштена N1-HD
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Од денес на МАХТв јас го имам тој пакет Магента 1 М е пуштена N1-HD
Мене ми рекоа во мај дека ќе ги пуштаат каналиве не знам што им текна да убрзаат, али ако нека ги пуштат. Малку се назад со овие канали VIP одамна ги има овие канали со исклучок на Grand 2 кој мислам го немаат они.

Не е HD ставен иако го има и во таков квалитет. Мислам дека Телеком не ставаат многу HD канали се додека не ја покријат цела држава со оптички интернет.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Дали приметивте дека во Тв тека има 7 дена наназад програма да се гледа :D ?
Го исклучија премотувањето наназад а овозможиле за гледање 7 дневна програма од Мак телевизии.:icon_lol:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Глупости.[DOUBLEPOST=1490910344][/DOUBLEPOST]Побитно ми е на секој канал да можам назад да вратам.
Пошто секогаш кога излегувам на кратко, паѓа гол. :(
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Глупости.[DOUBLEPOST=1490910344][/DOUBLEPOST]Побитно ми е на секој канал да можам назад да вратам.
Пошто секогаш кога излегувам на кратко, паѓа гол. :(
Подобро нешто него ништо.
Кратко може да се враќа наназад само треба да го оставиш уклучено на тој канал и мислам дека ќе можеш до минутите кога си уклучил каналот да вратиш. Лошто е што одма кога пушташ било кој канал не може да се премота наназад на оној дел што не си го видел.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Подобро нешто него ништо.
Кратко може да се враќа наназад само треба да го оставиш уклучено на тој канал и мислам дека ќе можеш до минутите кога си уклучил каналот да вратиш. Лошто е што одма кога пушташ било кој канал не може да се премота наназад на оној дел што не си го видел.
Аааа, мислев комплетно ја укинале опциијата за враќање назад :D

Ок си е (y)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.557
@Daddy и јас го имав истиот проблем со Max TV Go,на мојот број се регистрирале максимален број уреди а само од лаптоп го пуштам цело време..Решение? Напраив нов јузер бидејќи кога зедов Магента,зедов број за мене и за татко ми,па сеа се регистрирав преку неговиот број,нека пушат кур...Ако ми истече и тоа,ќе се одблокира мојот бидејќи еве више горе-доле 1 месец не можам да се конектирам и така :kuracc:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Meне кога ќе се логирам на Маxtv GO ми излегува да исклучам еден уред. Ми дава како да сум два пати на Chrome,ајде пробувам еден бришам и ми пишува Го достигнавте максималниот број на бришење на уреди. Дозволено е бришење на 1 уред во период од 90 дена. :facepalm:

И што сега треба да чекам 90 дена да поминат ? :facepalm: Глупости.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Meне кога ќе се логирам на Маxtv GO ми излегува да исклучам еден уред. Ми дава како да сум два пати на Chrome,ајде пробувам еден бришам и ми пишува Го достигнавте максималниот број на бришење на уреди. Дозволено е бришење на 1 уред во период од 90 дена. :facepalm:

И што сега треба да чекам 90 дена да поминат ? :facepalm: Глупости.
Исто беше и кај мене. Пиши им ќе ти стаат поголем лимит.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Подобро нешто него ништо.
Кратко може да се враќа наназад само треба да го оставиш уклучено на тој канал и мислам дека ќе можеш до минутите кога си уклучил каналот да вратиш. Лошто е што одма кога пушташ било кој канал не може да се премота наназад на оној дел што не си го видел.
na neotel mozes koga ke go pustis kanalot i, vednas da go vratis nazad do 1 cas
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
na neotel mozes koga ke go pustis kanalot i, vednas da go vratis nazad do 1 cas
Така беше на MaxTV на македонските канали ама го исклучија.

MaxTV можат да направат и нанапред да се премота некоја минута но не знам зошто не сакаат да овозможат таква опција.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Така беше на MaxTV на македонските канали ама го исклучија.

MaxTV можат да направат и нанапред да се премота некоја минута но не знам зошто не сакаат да овозможат таква опција.
kak neotel e na site kanali a tvteka ima za site makedonski sobraniski sitel 3 televizija 24 tera od bitola tvnova bukvalno za site makedonski kanali ima tvteka
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Како е можно ова, жити се?
Можеби и не можат но јас мислам бидејќи секако касни сигналот некоја минутка во споредба со како оди кај самите телевизии можеби би можеле минутка некоја да направат да се мота нанапред.

Исто така на два ресивера да пуштиш еден канал нема да се оди сихроно на двата иста минута сигналот еден може да касни некоја минутка. Ретко се случува некој канали да одат во иста минутка .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom