MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 септември 2013
Мислења
607
Поени од реакции
491
Е спорт каде ќе се гледа? На Канал 5? Кој ни е крив што во државава само политика се следи и само такви канали имаме? Ако е така по таа логика и Еуроспорт би требало да се исклучи така? Покрај тоа, Cinemania не нуди опции за превод, само залепен им е српски. АВМУ не може ништо да направи тука, може само да ги исклучи каналите, но тоа само револт ќе предизвика кај корисниците и кај кабелските оператори. Зошто? Затоа што на кабелските оператори ќе им биде проблем, бидејќи ако се донесе таква одлука, многу корисници ќе се откажат од телевизијата на операторите, бидејќи како што ќе им завршуваат договорите на корисниците така тие ќе преминуваат на Dreambox кај што никој ништо нема да ти забрани да гледаш. После нека забрануваат што сакаат.
Каде ќе се гледа спорт? Па на Спорт Клуб како каде, тие ги купиле правата за Македонија и како такви треба да имаат коментар на македонски. Истото се однесува и за Еуро Спорт.
А преводот на Синеманија им бил залепен. Како го залепиле така и нека го одлепат, тоа не е наш проблем.
Никој нема да се откаже од кабелската телевизија и нема да предизвика никаков револт кај корисниците. Ако на кабелските телевизии не им одговараат правилата кои важат во секоја земја нека се повлечат, некој друг ќе ги купи правата.[DOUBLEPOST=1488978158][/DOUBLEPOST]
Секако дека и јас би сакал да има и синхронизација особено на СК каналите, но со сила ништо не правиме. Треба македонските оператори малце да извршат притисок врз СК да воведат македонски синхронизација бидејќи ете веќе има српска, хрватска и словенечка. Но очигледно е дека нема заинтересираност. Би било интересно доколку некој ги праша Телеком (или пак СК) дали е во план вакво нешто или не, бидејќи никој ништо не зборува за ова.
Ако ги чекаме операторите, ќе се изначекаме исто како со преводите на македонски. АВМУ е тој што треба да ги постави правилата на игра кои треба да бидат во корист на гледачите, а не во корист на кабелските телевизии.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Сто пати кажав ако ги откупија правата за лига шампиони и лига европа треба да имаат и македонски коментатори. Плус за доплата на спортски канали очекувам исто сите да се покриени со македонски коментар. Како да не залепен е преводот со супер лепак само на заработка се мисли на ништо друго.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Абе во договорот што мине потпишан со телеком пишува дека ги добивам сите арени 24 месеци бесплатно, сега на тв ја имам само арена1 од другите ни трага ни глас.Треба линда се јавам или јас сам треб да ги активирам некако?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Абе во договорот што мине потпишан со телеком пишува дека ги добивам сите арени 24 месеци бесплатно, сега на тв ја имам само арена1 од другите ни трага ни глас.Треба линда се јавам или јас сам треб да ги активирам некако?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Јави им се
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Знае ли некој како може да се реши ова? Тие што користат Max Tv Go сигурно приметиле дека на секое вклучување мора да исклучиш еден уред затоа што не го запомнува никако.

. maxtvgo1.jpg

И сега ми се јавува ова и никако не можам да го пуштам. Многу глупа
работа.Ко да сум го користел на милион уреди, а цело време на истиот компјутер или телефон кога и да го пуштам мора да го бришам истиот уред.
maxtvgo2.jpg
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Дали ги имате axn каналите? Кај мене од филмските канали само фокс и фокс лајф има и тв 1000


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Знае ли некој како може да се реши ова? Тие што користат Max Tv Go сигурно приметиле дека на секое вклучување мора да исклучиш еден уред затоа што не го запомнува никако.

.Прегледај го приврзокот 166834

И сега ми се јавува ова и никако не можам да го пуштам. Многу глупа
работа.Ко да сум го користел на милион уреди, а цело време на истиот компјутер или телефон кога и да го пуштам мора да го бришам истиот уред.
Прегледај го приврзокот 166835

Jas imam 6-7 uredi..što mobilni što tableti....no nemam problemi
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Не те тера кога се логираш нон стоп да исклучуваш по некој? Дури и самиот тој што го користиш?
Прв пат слушам за такво нешто-имам два ТВ ресивери, 2 таблети, 4 мобилни постојано закачени, еден ПС, и еден андроид бокс од време на време...и плус повремено од кај братучедот во другиот влез се закачуваат внуците(3-4 уреди повремено, но поради далечината помалку црпат од интернетот)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
И мене ми бара да исклучам еде уред на Maxtv Go.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
И мене ми бара да исклучам еде уред на Maxtv Go.
Штом и кај тебе е исто, кај и да е очекувај ова да ти се случи и да не можеш да го користиш...Ќе мора да им пишам на фб.Ти на која страна им пишуваш, на Телеком МК?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Штом и кај тебе е исто, кај и да е очекувај ова да ти се случи и да не можеш да го користиш...Ќе мора да им пишам на фб.
И уште на почеток кога почнаа со услугава еднаш ми бараше вака да исклучам еден уред. Мене не ми смета ова затоа што MaxTV Go користам ретко.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
И уште на почеток кога почнаа со услугава еднаш ми бараше вака да исклучам еден уред. Мене не ми смета ова затоа што MaxTV Go користам ретко.
Им пишав на ФБ, се надевам некој ќе врати и ќе каже што е проблем па ќе споделам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom