MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Ова е класична дупенка од телеком, в комшии 30мб имаат од телекабел исто со бакарна жица.

Прати го муабетот, на М пакет што сум до 30 макс е брзината а гарантираат минимална 7.5, а ако се префрлам на поголемиот пакет Л тогаш ќе ми гарантира 30мб. Премногу педерски е е да даваш 10мб интернет а телевизијата твоја да зема 8 од него.
Мислам дек имаат напоменато дека L паќетот за интернет го нудат само за оптика ,некаде ја имам прочитано таа информација
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
ТВ-теката со нови канали: МТВ 2, ТВ 24, Наша ТВ, ТВ Сонце, Клан и РТС Свет.

Исто така иако е ова уште одамна овозможено сепак да пишам дека наместо да влегувате во ТВ-тека можете и директно од тв водичот на каналот да пуштите дел од веќе емитуваната програма дента а и предходните денови.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
ТВ-теката со нови канали: МТВ 2, ТВ 24, Наша ТВ, ТВ Сонце, Клан и РТС Свет.

Исто така иако е ова уште одамна овозможено сепак да пишам дека наместо да влегувате во ТВ-тека можете и директно од тв водичот на каналот да пуштите дел од веќе емитуваната програма дента а и предходните денови.
Uste Nova S i IDJY TV da gi pustat na Max tv i odlicno ke bide.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Hrvatski Telekom (pandan na makedonski Telekom) i negovite Maks tv paketi se 2 svetlosni godini po napred..fantasticen izbor na kanali....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Не може да се споредува канали од Телеком Хрватска со Телеком Македонија. Можеби таму во Хрватска се различни закони за регистрација на канали па може да си дозволат и нешто што кај нас не може операторите да си го дозволат.
Автоматски споено мислење:

HRT 1, 2, 3 и 4.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Хрватски Телеком немаат МРТ 1, 2, 3, 4, 5 и Собраниски.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
А што не си гледате за нашиов телеком. Што има врска кај што давале.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
МТV Dance променет во Club MTV. Не од страна на Телеком туку од самиот тв канал.

Од последните регистрирани канали ни трага ни глас, единствено само MTV Europe, Nickelodeon HD што ги пуштија. Гледам сеуште активни и оние промотивно пуштени канали за време на пандемијава и карантинскиве денови.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Тие промотивно пуштените канали за време на карантинските денови април, мај дали сеуште се активни?
Кај мене сеуште е активен BBC Earth HD, Viasat Nature/History HD а тие канали ги немав предходно пред карантинскиве денови во понудата.

Јас го имам поскапиот пакетот Магента кај што на телевизијата се Cinemax, HBO, спортскиот пакет со Arena Sport, Sport klub во HD... веќе ми е истечен договорот и чекам малку да стивнат гужвиве за да продолжам договор.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Тие промотивно пуштените канали за време на карантинските денови април, мај дали сеуште се активни?
Кај мене сеуште е активен BBC Earth HD, Viasat Nature/History HD а тие канали ги немав предходно пред карантинскиве денови во понудата.

Јас го имам поскапиот пакетот Магента кај што на телевизијата се Cinemax, HBO, спортскиот пакет со Arena Sport, Sport klub во HD... веќе ми е истечен договорот и чекам малку да стивнат гужвиве за да продолжам договор.
BBC Earth i Viasat Nature HD се вклучени во пакетот што го имаш. Мада и ја кога го потпишував договорот не ми ги вкчучија овие канали па морав да реагирам за да ги пуштат

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Што стана со Пинк каналите? Си слушав цело време музика на Пинк рок н рол, сега гледам ги нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom