Marvel TV Shows [Hawkeye] - Spoiler Free

Член од
7 август 2011
Мислења
833
Поени од реакции
1.714
После разочарувањето со Фалкон се мислев да ги намалам стандардите ама си реков Локи е, МОРА да е добро. Од почеток до крај за мене беше ебано уживање и комотно можам да кажам дека серијава е меѓу врвот општо во MCU. Од друга страна би рекол thank fuck немаше во серијава политички наратив за туркање. Ќе ми беше криво ако уништеа со политика ваква добра серија.

Том и Овен какво дуо еј, се нервирав малку што до немаше многу од нив двајца во Midnight In Paris а баш интересно делуваа. За моја среќа дојде моментот Овен во Марвел универзумот и во Локи серија... MY GODDD. Колку само необична спојка се и колку само добра хемија имаат. Додуша и Силви да не ја заборавам, незнам одкаде ја ископаа ама право изненадување ми беше. Кога мислиш дека си видел се ти испаѓа од нигде никаде female Loki. Љубов на прв поглед, ме шармираше и со харизма и со глума значи право маќенце, со сигурност мој нов краш. :love:

Баталете Ванда, баталете Фалкон ако сте се разочарале со тие две со оваа сигурно нема.
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Sho batalete Wanda, ko za klasa e podobra od ovaa. Ne pa od teshkiot prosek sho beshe buddycop komedijata.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
7 август 2011
Мислења
833
Поени од реакции
1.714
Sho batalete Wanda, ko za klasa e podobra od ovaa. Ne pa od teshkiot prosek sho beshe buddycop komedijata.
Ванда беше добра се додека не беше. Тие агентите од s.w.o.r.d ми беа тотална утка и небитни, тој од фби што беше од Ant Man исто така никаков фактор а за Дарси да не збориме. А тоа моронот Моника Рамбо кога и да ја имаше во сцена начисто ме удираше серка па уште ке ја спремале за во Cap Marvel. Значи со време ми даваат до знаење дека не треба да се гледа тоа мега sjw i blm срање. Крајот со Агата ми беше мех а очекував повеќе.

На крај краева секој со свој вкус, мене океј ми е Ванда ама сигурно не подобра од Локи.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Sho batalete Wanda, ko za klasa e podobra od ovaa. Ne pa od teshkiot prosek sho beshe buddycop komedijata.
Сериозно подобра ти беше WandaVision од оваа?
Мислам не дека не беше добра WandaVision, али оваа е на друго ниво.
Бидејќи иако дејството на претходните две Марвел серии (WandaVision и Falcon and the Winter Soldier) се случуваше после блипот на Танос, Loki беше серијата која ни покажа на каде ќе иде Марвел универзумот.
Епа, официјално сме in the Multiverse. :D
Сега веќе се што сакаат можат да направат со MCU, да ги претстават FF и X-Men. Иако, со покажувањето на Kang the Conquerer мислам дека идат накај Secred Wars каде што ќе се тепаат секој со секого во спречувањето на Multiverse-от. Како и да е, после Doctor Strange in the Multiverse of Madness ќе ни биде појасно на каде ќе ја тераат сторијата.
Нормално, сеуште се надевам на Avengers vs. X-Men евент.

Е затоа се гомна Марвел, реално последниве неколку години квалитативно срање им се филмовите и серии и највеќе се вадат на грбот на познати филмски имиња, али од време на време ќе извадат нешто вакво, што е доооста блиску до стриповите и отвара простор за движење на MCU во било кој правец и одма те навлекуваат, а скроз имав кренато раце после Falcon and the Winter Soldier и Black Widow.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Со мало задоцнување, идеме понатаму, овој пат со првата анимирана Marvel серија.

What if...?

MV5BOGYwYTA5M2QtMTk3Zi00ZjdjLWFkNDUtYzg4MjM0ZGI0MGU1XkEyXkFqcGdeQXVyODIyOTEyMzY@._V1_.jpg



Како и што гласи самиот наслов на серијата, што би се случило кога..

@Zlatikevichius или @џимеј кога ќе можете променете го насловот на темава.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
What if ke pocekam site da iskocat. Trailerot gazi.

Kasnam ama nekni zavrsiv so Loki. Na pocetok mi bese tesko ama krajot razvali. Me vrati na hype trainot za mcu fazite. Wanda bese dobra celo vreme se do finaleto, ovaa obratno onaka bese ama finaleto partali. Mislam deka funkcionira zaradi potencijalot. Edvaj cekam multiverse. Kang zaseni sve zivo.

Winter soldier deluva smrtno dosadno, ne planiram.
Isto i black widow.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
What if..? Ги надмина моите очекување со последнава епизода. Сепак, Loki ми е сѐ уште подобра.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Одлична беше What If...?, поготово последните 3 епизоди.
Најпрвин мислев дека ќе биде секоја епизода посебно, каде што ќе даваат сегменти кои би можеле да се случат доколку одреден херој направи различен избор, али успеаа да направат една целина и да дадат малце подобро објаснување за The Watcher и за мултиврсот.
Исто така предобра беше епизодата со Doctor Strange каде покажаа како заслепеноста на еден херој може да доведе до уништување на еден универзум.

Мора да се пофали анимацијата, аниматорите на серијава одлично си ја завршиле работата и од технички аспект серијата изгледа перфектно. Исто така и тепачките секвенци изгледаа одлично, осветлувањето правеше буквално убаво да се гледа секој удар во серијава.

What-If...-Episode-8-Hawkeye-Death-Scene.jpg

Очигледно дека анимација и се свиѓала на Марвел публиката, за следната година се најавени уште анимирани серии од страна на Марвел.

disney_day_2021.jpg

За крај, последната Марвел серијата за оваа година ја имаме во Hawkeye.
Сеуште не знаеме што точно да очекуваме од оваа серија, се знае само дека Clint Barton можно е да го пренесе својот "занает" на помлада генерација. Можеби баш оваа серија ќе биде почеток, на некој иден проект како Young Avengers. Се надевам само дека ќе го има тој комиччен момент од стриповите на Matt Fraction.

MV5BNmQ1MGQ2NjItNzVmOC00MmIwLWJjZTUtNGFlMmNjYWE2NjNkXkEyXkFqcGdeQXVyNjY1MTg4Mzc@._V1_.jpg


@Zlatikevichius или @џимеј кога ќе можете насловот, ќе ве молам. :)
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Гледам дека темата е замрена, па да ја освежам.

marvel-moon-knight-tv-series-posters-mr-knight.jpg

5та серија во MCU е Moon Knight.
Се среќава натприроден, психолошки жанр.

Во главните улоги се:
Oscar Isacc - Moon Knight/било која негова личност
Ethan Hawke - Arthur Harrow
May Calamawy - Layla
F. Murry Abraham - Khonsu(египетски бог на месечината)

Некои од продуцентите се Kevin Feige и Mohhamed Diab.

Серијата има 6 епизоди, 1та е излезена на 30ти март. Нова епизода има секоја среда.

Кратка содржина: Steven Grant е вработен во лондонски музеј и е заљубен во египетската митологија, но не може да ја оддели реалноста од сонот.
Дознава дека од DID(dissociative identity disorder) и во неговиот ум има повеќе личности. Една од нив е Marc Spector кој е платен убиец и тој го претставува египетскиот бог на месечината, Khonshu, на земјата.

Може да разговарате овде за серијата, актерите, содржината, ваши предпоставки.

IMDB Rating: 7.7
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Shoutout за Македонија односно Alexander the Great во четвртата епизода на Moon Knight.

Инаку забавна е серијата,ми се допаѓа.
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Shoutout за Македонија односно Alexander the Great во четвртата епизода на Moon Knight.

Инаку забавна е серијата,ми се допаѓа.
Конечно некој да го споне Аце наш. Серијата е меѓу подобрите од марвел, посебно со brainfuck крајот од 4та епизода.

Иначе, на youtube почнаа да излагаат теории дека Аце е всушност Kang. :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom