Marvel TV Shows [Hawkeye] - Spoiler Free

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Кај би можел да ја гледам Фалкон и Винтер Солџр освен на Дизни+ ?
На стотици торенти и веб страни за филмови, освен ако бараш легално, тогаш не знам :D
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Многу грд костимов на Каптен Фалкон Америка...веќе има црвено-плаво-бело на штитот, можеле костимов по стелт да му го направат, нешто како синиот костим во Винтер Солџер на Кап...се на се, добро финале.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
Тешко срање испадна серијава, ако WandaVision ми беше освежување и прејака, оваа испадна тотално разочарување.
Хемијата помеѓу двајцава ми беше онака, акцијата беше премала дури и за Марвел стандарди и негативецот, пегав џинџер беше тотална катастрофа.
Единствено нешто што ми се свиѓаше беа Земо и новиот Капетан Америка каде што вториов имаше премалку screen time.

Од тоа што очекував ништо не се исполни, барем ако веќе не можат да го покажат, да дадат барем некакво објаснување за Steve Rogers.
Исто очекував барем War Machine да се појави, знаејќи дека Сем и Роуди се баш добри пријатели.

Нормално, без разлика што и во стрпиовите имаме црн Капетан Америка, не пропуштија да ја изгураат цела таа пропаганда за обесправените црнци со Ајзеа/

Оценка, мааалце под просек.

On to the next one: Loki.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.232
После кратката пауза од околу 1 месец, идеме понатаму со третата сезона од Марвел за оваа година.

Loki

online_9.jpg



Иако малце опадна хајпот околу Марвел сериите, што поради презаситеност, што поради лошиот квалитет Falcon and the Winter Solider, сепак Loki почнувајќи од утре ветува дека ќе ни донесе нешто ново и дека ќе ја врати заинтересираност за суперхеројските филмови и серии.. барем кај мене.

@Zlatikevichius и @џимеј ве молам кога ќе можете сменете го насловот на темата.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
После кратката пауза од околу 1 месец, идеме понатаму со третата сезона од Марвел за оваа година.

Loki

Прегледај го приврзокот 297783



Иако малце опадна хајпот околу Марвел сериите, што поради презаситеност, што поради лошиот квалитет Falcon and the Winter Solider, сепак Loki почнувајќи од утре ветува дека ќе ни донесе нешто ново и дека ќе ја врати заинтересираност за суперхеројските филмови и серии.. барем кај мене.

@Zlatikevichius и @џимеј ве молам кога ќе можете сменете го насловот на темата.
Изненадувачки, мислев дека е во Петок 11ти, обично Дизни сериите се емитуваат во Петок.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.610
Se nadevam deka ke se napravi serija i za Peni i kerka mu na Toni Stark.
Nisto posebno samo sekojdnevna drama, primer Peni odi u supermarket i ne i mine kartickata na terminal.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Што мислите за финалето?
Мислам дека оваа приказна ќе продолжи како главна во следната фаза на филмови и серии на MCU.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom