Manga (Генерална Дискусија)

C

Crux

Гостин
Не би сакал да поминам низ такви моменти како што помина тој, ниту пак да бројам 1000 -7... :D
Сега тој го поставува истото прашање. Пред да успеат да почнат со броење, тој веќе ги напраил салата :D

До кај си со читањето ? Почна со :re ?
 
E

Epsilon

Гостин
Сега тој го поставува истото прашање. Пред да успеат да почнат со броење, тој веќе ги напраил салата :D

До кај си со читањето ? Почна со :re ?
Не, таа ќе ја оставам за неколку години нека се наполни со чаптери. :D
 
C

Crux

Гостин
Не, таа ќе ја оставам за неколку години нека се наполни со чаптери. :D
Трпение ;)

Утре од сабајле 20от чаптер. Не се стабилни со распоредот тие од imperial scans, ама пак, си чекам јас и по 2-3 недели :icon_mrgr:
 
E

Epsilon

Гостин
Сега тој го поставува истото прашање. Пред да успеат да почнат со броење, тој веќе ги напраил салата :D

До кај си со читањето ? Почна со :re ?

Е ај нека го напрај салата Shachi.. :sneaky:
 
E

Epsilon

Гостин
има една интересна манга, благодарност до @Crux :D , Gangsta се вика. Сеуште е ongoing, но веќе почнаа со анимето и првата епизода е опфатена со првиот чаптер. Колку што знам предвидени се 12 епизоди и не верувам да опфатат се досега од мангата, мангата има излезено 34 чаптери. Значи некоја адаптација со промени ќе биде анимето, очекувам да биде мааалку подобро од мангата. Сепак првата епизода ме освои, за да почнам да ја читам мангата. :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.236
it ain't get more real than "anime news network " неможам да чекам :vozbud:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.270
Абе има некој читано Utsuro no Hako to Zero no Maria, и ако има да ми каже каде можам да најдам за читање зашто се утепав од барање.
 

MikioBo

Учител на машини
Член од
22 ноември 2009
Мислења
256
Поени од реакции
174
Абе има некој читано Utsuro no Hako to Zero no Maria, и ако има да ми каже каде можам да најдам за читање зашто се утепав од барање.
Јас колку што гледам тоа е само LN, а ја има на Baka-Tsuki, каде е целосно преведена. Немам слушнато да има манга адапатација.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.270
Бев скептичен околу мангава ама пошто глеам колку ја фалите ќе фатам да ја читам. :D[DOUBLEPOST=1447374999][/DOUBLEPOST]@ob1 Alive би ти ја препорачал, мене баш ми се има допаднато.
Ај тука, да не ја пуниме таа тема со глупости.
Ќе ја ѕирнам оваа, на Google барав нешто за хорор манги и наидов на странава.
Има добри препораки, и ми фати оваа Battle Royale.
Гледам кратки се и двете, па би ќе ги ѕирнам и едната и другата. :)
 
E

Epsilon

Гостин
Ај тука, да не ја пуниме таа тема со глупости.
Ќе ја ѕирнам оваа, на Google барав нешто за хорор манги и наидов на странава.
Има добри препораки, и ми фати оваа Battle Royale.
Гледам кратки се и двете, па би ќе ги ѕирнам и едната и другата. :)
Uzumaki citaj, remek delo e.

Homunculus ne znam zosto ja stavile vo horor, ama jaka psiholoska serija e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom