Malcolm in the Middle

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Malcolm In The Middle


Грев е да нема тема за серијава. Има одличен хумор и ликови. За оние кои никогаш не чуле за неа, приказната се врти околу едно шестчлено семејство, родители и четири сина, кој од кој полев со карактерот. :) Едниот од нив, Малколм е гениј и сите надежи на семејството за некоја поубава иднина се поставени врз него. Во меѓувреме имате триста сплеткарии, расправии и детски штосови кои со сигурност ќе ве насмеат.
Серијата престанала со снимање во 2006 година, оставајќи седум сезони зад себе. Во моментов ја даваат и на Фокс Лајф, јас барем таму ја загледав.

Од сите нив, омилен лик ми е најмалиот брат Дуи, само што ќе го видам се смеам, не мора да прави ништо.:pos:
 
F

FuckYouAll

Гостин
(y)
Интересна серија.
Мајка им на овие е животно:pos: а татко им е природна катастрофа.

Порано на ОБН ја гледав сега на Фокс Лајф ја даваат.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
јаки се :D типично македонско семејство, урлање викање и хаос :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислев само јас ја гледам, баш ко што рече Македоникус, македонска фамилија пресликана на екран :pos:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
214
Поени од реакции
19
Ептен добра серија. Ја гледам декој ден.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Хал е нај ѕвер кога е во некоја збрка. Се сеќавам коа отиде у трговски да и купи на жената масажер но последниот беше купен од тој пред него и овој го краде ќесето, го претрчува цел трговски и на крај глеа го зел погрешното ќесе. :pos:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
LOL Bryan Craston од Breaking Bad е во серијава? опа! ете причина да и дадам шанса, се разбира како и заради препораките :)
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Леле, 300 акаунти ке направам за 300 лајкови да ти ставам. Се мислев неколку дена да направам тема ама мислев никој не гледа. Порано и на Канал 5 ја даваа ама без ред, децава една епизода се копиљаци а другата се пубертетлии со мозолки и мутирачки гласови па чудна ми беше за следење. Ја заприметив тек на Фокс Лајв пред некој месец и многу ми заликува на жива верзија на Симпсонови. Брајан Кранстон како таткото ми е уживање да го гледам после Breaking Bad.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
У моментов која сезона иде на Фокс Лајф?
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Леле, 300 акаунти ке направам за 300 лајкови да ти ставам. Се мислев неколку дена да направам тема ама мислев никој не гледа
Друг пат ваков муабет да не чујам. :) Дури и да мислите дека никој не ја гледа ( тешко тоа, секогаш ќе се најде публика за серија) правете теми за она што го гледате, чисто да стои како предлог за некој да открие нешто што не го гледал. Колку пати се мачам да најдам нешто по мој вкус, вака ќе си читнеш што како и ќе си најде човек нешто за гледање.:)
 
H

HoT IcE

Гостин
Според мене серијава е една од најдобри можни комедии кои ги има понудено Холивуд.
Целата серија е лудница, превише чил-аут, и дур ја гледаш вежбаш стомачни мускули со смеење, прекрасна серија, ги имам гледано сите сезони три-четири пати и никогаш не ми е досадна, сега кога ја начекам пак си ги гледам на Фокс Лајф, ко Томи и Џери е серијава.
Одлична серија, и фала богу тема за серијава, браво за Рокенрола.

П.С Омилен лик, oh don't ask..
malcolm9.jpg
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Добра е серијава. Не сум гледал многу епизоди, но гледаното е добро. Одлична смисла за хумор. Ликовите и нивните фаци не се претерано карикатурални. Освен едно бате кое мавта со гусарската кука. Кај многу комедии (иако ова и не е некоја ептен типична комедија) уфрлаат смеење, за да биде посмешно, или за да биде смешно и кога не е смешно. Овде нема такво нешто, ако се сеќавам добро и ми се допаѓа.
Како и да е, тешко на Малколм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom