MAKE UP (Шминка)?

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Сега видов дека ELF испорачува во Мaкедонија и други европски држави.
http://global.elfcosmetics.com/

Не знам кој колку е запознаен со брендов ама ова е прилично познат бренд по тоа што е квалитетен а ефтин.
Пред неколку години имав порачано некои проиводи од нив преку другар од Америка и бев многу задоволна, во Канада ги имам купено низ Walmart и сеуште сум задоволна. Четките им се одлични а ефтини, сум презадоволна од бронзерот a хајлајтерот (кој за жива глава не можам да го најдам!!!!) им е многу препорачуван зошто еден од најголемите јутуб гуруа за шминка го проба и го препорачува зошто беше подобар од хајлајтер од 90+ долари.

https://www.youtube.com/watch?v=ZGaLHNW7mxQ
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Да не знае некој Сара Мејс каде ги прави тетоважите од кна?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Да се пофалам девојчиња пошо ќе си пукнам од среќа, се вработив во Сефора! :jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee:

Ќе работам со шминки секој ден и мислам дека нема поубава работа на универзумов :love::love::love::love:
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
10
Дали употребувате крема за заштита од сонце во текот на денот и каква?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Сега видов дека ELF испорачува во Мaкедонија и други европски држави.
http://global.elfcosmetics.com/

Не знам кој колку е запознаен со брендов ама ова е прилично познат бренд по тоа што е квалитетен а ефтин.
Пред неколку години имав порачано некои проиводи од нив преку другар од Америка и бев многу задоволна, во Канада ги имам купено низ Walmart и сеуште сум задоволна. Четките им се одлични а ефтини, сум презадоволна од бронзерот a хајлајтерот (кој за жива глава не можам да го најдам!!!!) им е многу препорачуван зошто еден од најголемите јутуб гуруа за шминка го проба и го препорачува зошто беше подобар од хајлајтер од 90+ долари.

https://www.youtube.com/watch?v=ZGaLHNW7mxQ
Ми се свиѓаше хајлајтерот, ама уште сум во дилема дали да користам.
Си купив прајмер од нив. Прв пат користам прајмер. Зошто побогу никој не ми кажа колку е битен прајмерот и дека не, не е ни проближно исто и не се заменува со обична крема за лице?[DOUBLEPOST=1500461871][/DOUBLEPOST]
Па немаше попогоден член од тебе за модератор на филозофија.

:pipi:
Еве и јас ѝ се придружувам. Одсега шминката ќе ни биде целата смисла за нашата егзистенција во светов.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Еве и јас ѝ се придружувам. Одсега шминката ќе ни биде целата смисла за нашата егзистенција во светов.
Немој да се потценуваш. Не е само шминката смислата на вашата егзистенција, туку и мажите. Мажите и шминката. :angel:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Немој да се потценуваш. Не е само шминката смислата на вашата егзистенција, туку и мажите. Мажите и шминката. :angel:
Во право си, заборавив на најбитниот дел, ама грешиш за една работа, „мажи“ за параспури. За права домаќинка треба да биде стопанот, еден и единствен! За навек! Шминката ќе му дојде како пропратен дел, права жена не само што ќе се грижи за домот, ќе се грижи и за изгледот со цел да ги задоволи потребите на стопанот.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Во право си, заборавив на најбитниот дел, ама грешиш за една работа, „мажи“ за параспури. За права домаќинка треба да биде стопанот, еден и единствен! За навек! Шминката ќе му дојде како пропратен дел, права жена не само што ќе се грижи за домот, ќе се грижи и за изгледот со цел да ги задоволи потребите на стопанот.
Ти требаше малку повеќе време, ама почна правилно да гледаш на светот. Антифи, мантифи, феминизми, драпај си кај што не те чеша, тоа се поминува.

На крајот секогаш победува природата. :pipi:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Немој да се потценуваш. Не е само шминката смислата на вашата егзистенција, туку и мажите. Мажите и шминката. :angel:
Точно.
Ама двете па какви сме за никаде, сакаме онакви, мажи МАЖИ!
Секако ти си далеку од оваа категорија. Патетични мажиња ко тебе што доаѓаат во тема за шминка со единствена цел за да серат, не ни се привлечни. Не им шириме нозе.
Ова ќе ти подобјасни зошто си сув со години и толку огорчен.
you're welcome.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Точно.
Ама двете па какви сме за никаде, сакаме онакви, мажи МАЖИ!
Секако ти си далеку од оваа категорија. Патетични мажиња ко тебе што доаѓаат во тема за шминка со единствена цел за да серат, не ни се привлечни. Не им шириме нозе.
Ова ќе ти подобјасни зошто си сув со години и толку огорчен.
you're welcome.
:(:(:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom