MAGE OR WARRIOR

кој е подобар ?


  • Вкупно гласачи
    16
Член од
7 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
4
кој е подобар mage или warior.
-оваа тема ја отварам бидејки сакам да видам ваше мислење помеѓу mage и warior.
 
T

Torchyrus

Гостин
Се зависи бе братко кој шо игра ,зависи дали Bc, Tbc , Wotlk , Cata , дали прашуваш Pve или Pvp
Секаде различно ама јас мислам warior си е warior ама пак добар mage може да го тепа , ако више правеме муабет за дуел 1на1
Anyway тешко дека може да се направи некоја прецизна споредба ама ајде да видиме ... :D
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
91
затвори си ја темата, зошто прашањето ти е .. ај да не речам ... или па прецизирај за што ги мериш вориор и мејџ , пве , пвп ... оваа онаа истанца.. се си има различни побарувања
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.247
Поени од реакции
1.068
Во оваа експанзија mage е далеку подобар од warrior. Shield Reflect cd е 25 секунди сега...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
4
затвори си ја темата, зошто прашањето ти е .. ај да не речам ... или па прецизирај за што ги мериш вориор и мејџ , пве , пвп ... оваа онаа истанца.. се си има различни побарувања
Aако не ти се одговара не одговарај договорено ли е..???
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
91
Aако не ти се одговара не одговарај договорено ли е..???
пријателе бе , дај не се напињај... место мене да ми се опињаше сеа , нели ќе ти беше попаметно да си преформулираше прашањето, пвп или пве, ката,вотлк,тбц ???
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
4
пријателе бе , дај не се напињај... место мене да ми се опињаше сеа , нели ќе ти беше попаметно да си преформулираше прашањето, пвп или пве, ката,вотлк,тбц ???
lol dali e pvp dali e pve vazno koj e podobar wariorot ili mejdzot..lol
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
lol dali e pvp dali e pve vazno koj e podobar wariorot ili mejdzot..lol
Abe deckite za tvoe dobro ti zborat.Napraj go vovedot podobar,poopsiren,a ne samo edno prosto i glupo prasanje.
I uste vikas so e vazno dali e pvp ili pve.
Epa cim ne e vazno warrio-ot e podobar tank :D:D:D
So ima vrska so mage-to nemoze da tanka vazno koj e podobar
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
4
Вчера почнал да игра Wow денеска сака да дознае што е подобро епа нема така :)
ти коа поцна ??? јас играм векје 1 год и сум про :P имам 5 хероја 0 лвл кој два се 6150 гс...
--- надополнето: Nov 13, 2011 8:33 AM ---
Вчера почнал да игра Wow денеска сака да дознае што е подобро епа нема така :)
ти коа поцна ??? јас играм векје 1 год и сум про :P имам 5 хероја 0 лвл кој два се 6150 гс...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom