Mafia.mk - БЕЗ ЛИНКОВИ!

M

marko 1996

Гостин
Хех сеа нема да ми бегате си земав сателит :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Незнам како да направиме.
Ако се отвори посебен подфорум за играва, а би било добро да се овтори, ќе отвориме една тема, ама да биде заклучена и да стојат таму јузерите на сите што играме, па пред да напаѓаш некој ќе видиш прво дали е на листата.
 
M

marko 1996

Гостин
Незнам како да направиме.
Ако се отвори посебен подфорум за играва, а би било добро да се овтори, ќе отвориме една тема, ама да биде заклучена и да стојат таму јузерите на сите што играме, па пред да напаѓаш некој ќе видиш прво дали е на листата.
Или па да се пријавуваме и да напраи некој листа и ке ај поставуваме на ден - два :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Марко ти да не си бокалче ... тестираш сателитот на мене а :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Играва почна да ми здосадува малку..
Ме нервира што мноогу работи не се објаснети во играва..
Веројатно ке чекам да излезе од бетава или нешто...
Ќе има сега форум и нешто како wiki за помош околу играта и таму ќе има за објаснување...

проблемот е шо на секоја минута можеш нешто да правиш ...
а нема некоја енергија како на Мафиа на ФБ па да чекаш да ти се наполни за да пак направиш нешто ... овака нема крај ... гикови за 3дена се ќе постигнат ... кликаат на секоја можна минута ... нема да просперира така долго ... :toe:
Тоа е јбг така им е развиена играта... Што се тиче мене подобро би било да може да се вршат сите “Работи“ и на секое ниво да се отклучуват нови работи со повеќе пари, али работите да треба подолго време да се извршуват пр 1 -2 саати во зависност од тежината, а сега најголемато времетраење е 5-10 минути... А тоа гиковите не стануват, чоек од нив не може да иде да се измоча без да те нападнат или да кликнат на златниот пиштол...

Незнам како да направиме.
Ако се отвори посебен подфорум за играва, а би било добро да се овтори, ќе отвориме една тема, ама да биде заклучена и да стојат таму јузерите на сите што играме, па пред да напаѓаш некој ќе видиш прво дали е на листата.
Се слагам со тоа и на некој начин веќе го предложив... Ќе се потрудиме да го добиеме тоа, мислам дека поарно ќе биде во еден под-форум отколку овде да се трупат неколку за иста игра и да ги бараме една горе една подоле..

Марко ти да не си бокалче ... тестираш сателитот на мене а :)

Марко ако си ти бокалче престани да ме напаѓаш да не те шинам :).
 
M

marko 1996

Гостин
Марко ти да не си бокалче ... тестираш сателитот на мене а :)
Ќе има сега форум и нешто како wiki за помош околу играта и таму ќе има за објаснување...



Тоа е јбг така им е развиена играта... Што се тиче мене подобро би било да може да се вршат сите “Работи“ и на секое ниво да се отклучуват нови работи со повеќе пари, али работите да треба подолго време да се извршуват пр 1 -2 саати во зависност од тежината, а сега најголемато времетраење е 5-10 минути... А тоа гиковите не стануват, чоек од нив не може да иде да се измоча без да те нападнат или да кликнат на златниот пиштол...



Се слагам со тоа и на некој начин веќе го предложив... Ќе се потрудиме да го добиеме тоа, мислам дека поарно ќе биде во еден под-форум отколку овде да се трупат неколку за иста игра и да ги бараме една горе една подоле..




Марко ако си ти бокалче престани да ме напаѓаш да не те шинам :)
.
Екслексмк како ти е ник? не сум те нападнал ( така мислам :) )

Грејвдигер ај не си играј со судбината :pos:
Иначе најбитното не пишав :) не сум бокалче :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Колку кошта еден сателит?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Кој е алекс од форумов нека не ме напаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom