Macedonia in My Heart

Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
Ovoj serijal e proizvodstvo na tv Alsat-M, i e snimen od novi akteri sto bea izbrani na audicija. Ovoj serijal ja otslikuva politickata situacija vo Makedonija na humoristicen nacin megju cetirite najgolemi partii vo Makedonija. Ovoj serijal e snimen vo zatvor kade sto ima od cetirite partii po eden zatvorenik i se razbira i tamu ima koalicija megju Dpmne-Dui i Sdsm-Dpa. Ovoj serijal e na albansko-makedonski jazik i se emituva sekoja sabota i nedela vo 20-00 casot.

 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Пази се другар, сега модераторчево ќе те банира затоа што користиш латиница. :D

Иначе ќе ѕирнам ова, се надевам транспарентно кажуваат работите како што стојат во државава и не зимаат ни една страна.
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
Пази се другар, сега модераторчево ќе те банира затоа што користиш латиница. :D

Иначе ќе ѕирнам ова, се надевам транспарентно кажуваат работите како што стојат во државава и не зимаат ни една страна.
Hehe, se nadevam deka ne .
Inaku ovoj serijal ne zima nicija strana samo sto e mnogu interesen i ima nekolku epizodi i seuste se snima.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.342
Поени од реакции
4.955
Можеле малку подобро озвучување. Никаков квалитет...И барем да го пласирале со македонски превод доле. Не знаат сите албански (барем не сеуште :rolleyes:)

Инаку за поздрав се овие хумористични зафрканции. ова и Lajtme доказ дека албанските медиуми се далеку полиберални од нашите медиуми....

Една заебанција за Грујо на македонски и следната дена нека припремат документите за чешлање од УЈП.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
@kumanovali албанско-македонски јазик не постои. Албански и македонски, мада ја преферирам македонски и албански :)
+ дај пишувај Кирилица.
Гледав дел, хуморот мене лично ми е глуп, мада колку толку е доловена реалноста. Изгледа ко да немале што да стават у сценариото и само тресат некои глупи глупости.
Плус ко за шќиптари ептен добро зборат македонски.

едит: да не го банираат ради политика сега :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Јакото е си лежат у затвотов во кревет дотерани со кондурите не соблечени :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Не знам што повеќе ме заболи. Очајниот хумор или реалноста... :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom