Maчиња у Катар

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.484
Водителката од ББЦ 2 каде што играа Мексико и Саудиска Арабија.
aaaaaaaasssss.png
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.270
@kano мислам дека беше што збореше дека ќе ја депортирале после првата утакмица и никад немала да влезе во Катар.
Овие фали уште црвен тепих да и постелат и пола богатство ќе даат во 1/8 финале полу гола да дое на стадион.

 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
@kano мислам дека беше што збореше дека ќе ја депортирале после првата утакмица и никад немала да влезе во Катар.
Овие фали уште црвен тепих да и постелат и пола богатство ќе даат во 1/8 финале полу гола да дое на стадион.


Knoll is at risk of being arrested or deported by wearing revealing clothes in public. Controversial hosts Qatar asked fans - both male and female - not to wear "excessively revealing clothing" in the country during the World Cup, which ends on December 18.

"Visitors are expected to show respect for local culture by avoiding excessively revealing clothing in public," stated Qatar's tourism board ahead of the tournament. "It is generally recommended for men and women to ensure their shoulders and knees are covered."

Knoll is at risk of being contacted by Qatari police due to the public nature of her photoshoots. If police don't spot the photoshoots while they're happening on the streets, they may notice them by looking at her Instagram.

jas samo prenosov sto se pisuvase skoro sekade na zapad. malku se i oni fateni u tesno mada kako otpagaat problematicnite selekcii taka najverojatno i ke stegaat... iran, germanija i danska si otidoa, ostanuva uste USA... mada koj gi znae moze i ke popustat za ova osven ako ne pretera celosno, od site raboti mislam ova im najmalku bitno.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.519
Од сликите до сега заклучив дека хрватките се исти како бугарките. Силикони и една со друга исти.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.761
Поени од реакции
13.407
Од сликите до сега заклучив дека хрватките се исти како бугарките. Силикони и една со друга исти.
Оваа ти е нов тренд на старлетанска навивачка публика. Доаѓаат на стадион затоа што моментално тоа е најпопуларно, да се изрекламираат. Иако интересни се и нивните врски со федерации, клубови, спонзори на репрезентации.

Не знам колку сте запазиле и кај нас, особено со тие ВИП карти, колку има женски кога игра репрезентација во некој спорт (дури и на фудбалска што ретко е екстра популарна, плус знаат да се лоши временските услови, има во ложа еден куп од таков старлетански тип) или кога играше Вардар во ЛШ.

Гледам сега колку доминираат од цел свет, нормално овие од Балкан не заостануваат.


А кога ќе шеташ низ Загреб, нема толку од тој старлетански тип, како низ Белград, Софија. Во овие два града повеќето личат едни на други, додека во Загреб има повеќе различни стилови.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.211
Погрди жени у живот не сум видел, види ја онаа со хрватското знаме со црни очи и истенчен нос, па со туѓ кур не би го ебел тоа бе.

Ова ако се мачиња јас сум лав.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.816
Кнол лапна пола милионче фалоуери до сега, што ти значи добра реклама на право место.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Ај другите мање више (со исклучок на Кнол), али оваа е страшно језива, на улица да ја видам ќе се извадам од памет.
@Filip Telford на оваа мислеше, така? Успут, ник ти јебем :icon_mrgr:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Погрди жени у живот не сум видел, види ја онаа со хрватското знаме со црни очи и истенчен нос, па со туѓ кур не би го ебел тоа бе.

Ова ако се мачиња јас сум лав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom