Maкедонскиот рокенрол документарен филм

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.216
Поени од реакции
7.740
На некој локалниве телевизии пред некоја година одеше еден македонски документарен филм со наслов Maкедонскиот рокенрол и е во епизоди. Режија на Владимир Петровски - Картер. Документарниот серијал е од 2008 година.


Сега вечерва фатив малку на Сонце тв една епизода во кој се појавуваат бендови како Санаториум, Рок Агресори, Суперхикс, Културни уметнички работници и многу други.

Иако не сум некој кој слушал македонски рок, метал, панк но интересен ми е овој документарен серијал. Го барам на Јутјуб го нема, а баш би сакал да го изгледам целосно од прва епизода до последна. Ако знае некој каде го има да се погледне на интернет нека пише.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.216
Поени од реакции
7.740
Може некој ова да го снима? Утре ќе го даваат на Наша тв.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom