Maкедонија - Србија | 06.09, петок 21 часот |

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Во одбрана сме добри, али нападот не да е лош ... Вчера беше полош и од првиот натпревар.
Не се во таа форма од пред две години, вчера веќе второ полувреме ко претепани изгледаа, ко едвај да чекаат да заврши утакмицата.
Тренеров ми е заникаде, 8 играчи цело време, па пушти ги тие помладите нека играат малку, сигурно нема полоши да бидат од овие другиве.

Ако играат како досега и не сменат нешто, ќе губиме после и тоа секако.
Не знам дали можеме со две победи да поминеме групи, али јас се надевам на тие две утакмици, за оваа треба буквално да изгнијат на терен.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Многу важна утакмица за нас е денешната Латвија-Литванија. Мислам дека ова е клучна утакмица од која зависи нашиот пласман. Ако победи Латвија тогаш ако загубиме вечер сме 100% во аут, а дури и со победа над Србија ќе ни требаат да ни се погодат нкои математики за да одиме понатаму.
Ако победи Литванија тогаш на коњ сме и би рекол дека ќе имаме изгледни шанси дури и со пораз вечер да одиме понатаму...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Многу важна утакмица за нас е денешната Латвија-Литванија. Мислам дека ова е клучна утакмица од која зависи нашиот пласман. Ако победи Латвија тогаш ако загубиме вечер сме 100% во аут, а дури и со победа над Србија ќе ни требаат да ни се погодат нкои математики за да одиме понатаму.
Ако победи Литванија тогаш на коњ сме и би рекол дека ќе имаме изгледни шанси дури и со пораз вечер да одиме понатаму...
Тепа Литванија 100%, не заебавајте треба овие Летонциве да изиграат со 300% од своите можности за да имаат шанса за победа, дури и против нас немаат некоја шанса да тепаат ако сме во игра за пласман понатмау и ако ни треба таа победа.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.154
Поени од реакции
2.590
Абе какви две победи,ако на тоа се надевате подобро уште сега нека си идат кошаркарите дома.Денес најважната утакмица.Ќе не биде на европсково или нема.Утакмица на годината за нашите.Пораз овде не враќа на старите патеки т.е квалификации каде што без клучните играчи тешко ќе ги поминеме.

Малку epicness
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.570
Чековски скинал мускул, првенството за него е завршено. Очигледно не ни е пишано да идеме даље...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.896
Изгледа клучен ќе ни испадне мечот/поразот од репрезентацијата на Црна Гора, таму не смеевме никако да си го дозволиме тој пораз. Е сега ќе зависиме од другите резултати во групата, а плус тоа треба најмалце да обезбедиме две победи (Летонија/БиХ).
Денеска ќе биде доста тешко против селекцијата на Србија, без Чековски во составот, со Брчков во игра, не знам колкави ни се шансите за победа.
Мора да потегнат Бо, Антиќ и браќата, не може толку да форсираат шут за три, кога видоа дека не им оди, ама пак освен тоа не знаат некоја акција да склопат како што треба, па за тоа го силуваат шутот за три, дури и претерано.
А за Самарџиски е друга прикаска, човекот е изгубен во свемирот. Тешко дека ќе се смени и на овој меч, дај боже да грешам, ама не ми остава простор да размислувам позитивно за него. Кога не те бива, не те бива, и нема муабет, а вчера тој требаше да бидне еден од клучните играчи кај нас, со јака одбрана, и со неколку поени, сигурно немаше да пцуеме по судиите, туку ќе славевме победа.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
Во одбрана сме добри, али нападот не да е лош ... Вчера беше полош и од првиот натпревар.
Не се во таа форма од пред две години, вчера веќе второ полувреме ко претепани изгледаа, ко едвај да чекаат да заврши утакмицата.
Тренеров ми е заникаде, 8 играчи цело време, па пушти ги тие помладите нека играат малку, сигурно нема полоши да бидат од овие другиве.

Ако играат како досега и не сменат нешто, ќе губиме после и тоа секако.
Не знам дали можеме со две победи да поминеме групи, али јас се надевам на тие две утакмици, за оваа треба буквално да изгнијат на терен.
Зошто да изгнијат, кога доволно е да изгинат ;)

Јас се надевам на чудо, макар и Србите знаат дека со пораз со нас ќе изгубат многу, пошто после најверојатно ние би се пласирале понатаму и би ги пренеле тие 2 бода, место тие ;)
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Зошто да изгнијат, кога доволно е да изгинат ;)

Јас се надевам на чудо, макар и Србите знаат дека со пораз со нас ќе изгубат многу, пошто после најверојатно ние би се пласирале понатаму и би ги пренеле тие 2 бода, место тие ;)

Ако ги победиме нив и Латвијците ние Србија и Литванија сите би пренеле по 2 бода повеќе од доволно за против тимови како Германија и Украјна.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Многу ми е тешко да поверувам дека ги изгубивме и двата натпревара..
Сега ми е тешко да се надевам и за вечер.. :(

А можевме ...
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Најмногу од се сакам да им ебеме мамата на србиве,да ги отвориме како паштета па да незнаат што ги снашло:D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Самарот ќе ги реши вечер.

:icon_lol:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не гледам човек што ќе го запри Крстиќ кај нас...На Србите им е доволно само да му ја додадат топката нему за да не победат со 10 разлика.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.133
Поени од реакции
28.879
Станко во аут на подолго време :unsure:
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Уште ваква глупост неам сретнато на темиве за Европсково,пази не сакал да игра одбрана:tapp:.А дечкото скока по секоја топка ко лав,игра повреден ради тоа.Ама тоа е нашиот гомнен менталитет никаков,една слаба партија,и све се заборава.И дај боже да паднеш у кладилница,и биди муж пиши ги за поголема сума.

Незнам дали ги гледаше утакмициве, или на памет збориш.
Прати го Бо во одбрана и ќе видиш дека неговиот играч му бега и се создава 1 вишок играш. Не трча по својот играч, само чека да пресече некој топка.
Ти го покажа менталитетот на македонецот. "Дај боже да паднеш во кладилница" тоа е тоа. (y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom