m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Denes agent mi ponudi tv i dokolku zemam sega tv ke imam popust za paket so internet od april ke nudele so ruter so 5G brzini kolku e tocno ova neznam.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.405
Поени од реакции
2.747
Denes agent mi ponudi tv i dokolku zemam sega tv ke imam popust za paket so internet od april ke nudele so ruter so 5G brzini kolku e tocno ova neznam.
Од ова заклучувам дека ќе користат мрежа на Телеком. Исто ко Телекабел ќе тераат.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Denes agent mi ponudi tv i dokolku zemam sega tv ke imam popust za paket so internet od april ke nudele so ruter so 5G brzini kolku e tocno ova neznam.
Pa ako ti ponudil agent zosto bi te lazel...?
Ako odat so 3/4/5g,modem/ruter kako kombo box na a1 ke se razmrda i toj segment za internet/fiksen a. Za tv si imaat mSat, pa nekako ke konkuriraat na telekom/a1 spored mene sepak ovoj vid paketi ke bide za nadvor od grad...
Vo grad nikoj ne mesti satelitska i 4g modem za internet...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Мој братучед што работи во ТК бизнисот, сега е агент за српската ТВ. Кој сака контакт нека пиши ПП па ќе му дадам контакт. Што како друго-појма немам
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Би требало да е истото. Само што ќе чекаш додека ти стигне ова, до тогаш ти нема да гледаш телевизија.
Нема да гледам ама не го плаќам 10 пати повеќе па последно нека е.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Нема да гледам ама не го плаќам 10 пати повеќе па последно нека е.

Само што уствари ова Scart e влез а HDMI излез. Значи Scart за во ресиверот а HDMI за во телевизорот.

Не знам воопшто дали може да функционира обратно. Треба да се проба.
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Го приклучив вчера, се е супер, слика и тие работи.

Само, зошто Хрт2 и сношти Хрт 1 се блокирани?
Кажува некој код 0022.
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
96
Поени од реакции
47
Го приклучив вчера, се е супер, слика и тие работи.

Само, зошто Хрт2 и сношти Хрт 1 се блокирани?
Кажува некој код 0022.
Тоа значи дека содржината што се емитува нема права за емитување во Македонија..Исто и на РТС е кодот и затемнето, и мислам и на Red TV а што емитува таа немам појма, Задруга најверојатно...
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Тоа значи дека содржината што се емитува нема права за емитување во Македонија..Исто и на РТС е кодот и затемнето, и мислам и на Red TV а што емитува таа немам појма, Задруга најверојатно...
А зошто ја нудат ко така?
Сигурно не ќе одам со ресиверот во Србија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom