m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Има квиз Милјунаш на Хрт 1 во четврток 20 часот, доста добар квиз и има луѓе со многу знаење.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Има квиз Милјунаш на Хрт 1 во четврток 20 часот, доста добар квиз и има луѓе со многу знаење.
taka e dace..kviz kade mozes mnogu da nsucis..da vidis kvalitetni lugje..mnogu zabava o sekako voditel broj 1..a ima i drugi kvizovi kako Potera i slicno..hrt1 ima i ubavi filmovi i promocija na hrvatski kultutni vrednosti...i sekako muzicka produkcija ekstra
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Има ама зависи дали е дозволено да го емитуваат mSAT.
Би требало да може, нема друга телевизија национална која го емитува, инаку доста ми се допаѓа што има во Хрватска многу т.н пуб квизови каде што се докажуваат и натпреваруваат меѓу себе. Секој ден има место каде се одржува некој квиз со различна тематика како Спорт, Филмови, Серии итн. И не само во Загреб туку и во помали места. Доста ги спомнуваат на Потјера, Милјунаш и овој на СК квизот. Не знам дали има и во Скопје такво нешто.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Potera najdobar kviz so sum go gledal , sekoj raboten den od 18:00 hrt1
Во 18:45 имаш Потера на ТВЕ ако имаш, официјална Шпанска телевизија иако мора да се признае многу полесни прашања од Хрватската верзија каде многу прашања не ги знаеш едноставно.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Во 18:45 имаш Потера на ТВЕ ако имаш, официјална Шпанска телевизија иако мора да се признае многу полесни прашања од Хрватската верзија каде многу прашања не ги знаеш едноставно.
Dada mn teski prasanja ima , samo neznam kako ide isplakjanjeto na parite so gi dobijat , dali e se u red isplateno ili gi cekat mn vreme
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
589
И ртс ќе ја покрива олимпијадата

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
И ртс ќе ја покрива олимпијадата

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Ќе си има затемнувања. Единствено Еurosport има право на емитување олимпијада во исти денови кога и на МРТ пренесува. Најверојатно Eurosport има за цел свет или за цела европа земено права а МРТ 1 и 5 само за во својата држава (Македонија) да емитуваат преноси. Така ќе е и со HRT, РТС.
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Decki dali i kaj vas na germanskiot kanal sport 1 koj e vo slobodnite kanali nema glas? Otkako mi ja montiraa eve poveke od 2 meseci kanalot nikako nema glas
 

Kajgana Shop

На врв Bottom