m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
2.750
Мислам дека и на други места се збори дека каналите преку сателитска им се со премногу мал битрејт . Ако е до тоа, нема што да се прави нема врска приемникот
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
148
Поени од реакции
95
Strasno za kolku brzo i mtel se prilagodi na dalaverite sto se pravat vo makedonija. Ne veruvav deka tolku brzo i oni ke bidat kako nasive operatori. Kakov sram za telekom srbija a si mislis firmiste top ke bide oni beter od ovie nasive.
Pred da sklucam dogovor i se javuvav i gi prasav bas za rts kanalite da ne gi zatemnuvaat na bitni nastani kako nekoj od operatorive sto gi ima vo makedonija i odma pri povazen nastan crna slikata.
Gospodjata po telefon ubedlivo toa mi go kaza kako se sto nudat oni ke si ima 24 casa program bez zatemnuvanje bidejki oni se glavni za rts kanalite. Po 2 dena istoto go pisav na mail gi prasav i na mail mi vratija deka nema sansi takvo nesto kaj niv da se sluci. Se bese super navistina si gledav i liga sampioni i liga evropa na pocetokot no za zal sinoka nakaj 20 casot gledam rts 2 zatemneta. Nakaj 21 casot rts 1 zatemneta. Amaterizam neviden. Pa uste te ubeduva kako nema sansi oni se glavni za rts.
Dodeka potpises posle ti pravat sto sakaat.
KATASTROFA!!!
Автоматски споено мислење:

Strasno za kolku brzo i mtel se prilagodi na dalaverite sto se pravat vo makedonija. Ne veruvav deka tolku brzo i oni ke bidat kako nasive operatori. Kakov sram za telekom srbija a si mislis firmiste top ke bide oni beter od ovie nasive.
Pred da sklucam dogovor i se javuvav i gi prasav bas za rts kanalite da ne gi zatemnuvaat na bitni nastani kako nekoj od operatorive sto gi ima vo makedonija i odma pri povazen nastan crna slikata.
Gospodjata po telefon ubedlivo toa mi go kaza kako se sto nudat oni ke si ima 24 casa program bez zatemnuvanje bidejki oni se glavni za rts kanalite. Po 2 dena istoto go pisav na mail gi prasav i na mail mi vratija deka nema sansi takvo nesto kaj niv da se sluci. Se bese super navistina si gledav i liga sampioni i liga evropa na pocetokot no za zal sinoka nakaj 20 casot gledam rts 2 zatemneta. Nakaj 21 casot rts 1 zatemneta. Amaterizam neviden. Pa uste te ubeduva kako nema sansi oni se glavni za rts.
Dodeka potpises posle ti pravat sto sakaat.
KATASTROFA!!!
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
Strasno za kolku brzo i mtel se prilagodi na dalaverite sto se pravat vo makedonija. Ne veruvav deka tolku brzo i oni ke bidat kako nasive operatori. Kakov sram za telekom srbija a si mislis firmiste top ke bide oni beter od ovie nasive.
Pred da sklucam dogovor i se javuvav i gi prasav bas za rts kanalite da ne gi zatemnuvaat na bitni nastani kako nekoj od operatorive sto gi ima vo makedonija i odma pri povazen nastan crna slikata.
Gospodjata po telefon ubedlivo toa mi go kaza kako se sto nudat oni ke si ima 24 casa program bez zatemnuvanje bidejki oni se glavni za rts kanalite. Po 2 dena istoto go pisav na mail gi prasav i na mail mi vratija deka nema sansi takvo nesto kaj niv da se sluci. Se bese super navistina si gledav i liga sampioni i liga evropa na pocetokot no za zal sinoka nakaj 20 casot gledam rts 2 zatemneta. Nakaj 21 casot rts 1 zatemneta. Amaterizam neviden. Pa uste te ubeduva kako nema sansi oni se glavni za rts.
Dodeka potpises posle ti pravat sto sakaat.
KATASTROFA!!!
Автоматски споено мислење:
Otkazi gi

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Neznam dali ke mozam veke imam potpisano dogovor... Na kraj kraeva ke ja terame do kraj ako treba i na sud so prilozen dokaz nivniot mail kade mi odgovaraat deka ke raboti 24 casa se sto e vo ponudata
Што содржина имаше кога беше затемнето? Во тој случај преносот иде на друг канал
Они може си мислеле дека ке тераат ете и ти викаш на почеток си било ок али законите друго викаат кај нас


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
148
Поени од реакции
95
Што содржина имаше кога беше затемнето? Во тој случај преносот иде на друг канал
Они може си мислеле дека ке тераат ете и ти викаш на почеток си било ок али законите друго викаат кај нас


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nemase nikakov natprevar. Na rts 2 film nekoj isto i na rts 1 .... A na pocetokot nemase vakvo nesto kako sto pisav i fudbal liga sampioni si gledav, liga evropa.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Strasno za kolku brzo i mtel se prilagodi na dalaverite sto se pravat vo makedonija. Ne veruvav deka tolku brzo i oni ke bidat kako nasive operatori. Kakov sram za telekom srbija a si mislis firmiste top ke bide oni beter od ovie nasive.
Pred da sklucam dogovor i se javuvav i gi prasav bas za rts kanalite da ne gi zatemnuvaat na bitni nastani kako nekoj od operatorive sto gi ima vo makedonija i odma pri povazen nastan crna slikata.
Gospodjata po telefon ubedlivo toa mi go kaza kako se sto nudat oni ke si ima 24 casa program bez zatemnuvanje bidejki oni se glavni za rts kanalite. Po 2 dena istoto go pisav na mail gi prasav i na mail mi vratija deka nema sansi takvo nesto kaj niv da se sluci. Se bese super navistina si gledav i liga sampioni i liga evropa na pocetokot no za zal sinoka nakaj 20 casot gledam rts 2 zatemneta. Nakaj 21 casot rts 1 zatemneta. Amaterizam neviden. Pa uste te ubeduva kako nema sansi oni se glavni za rts.
Dodeka potpises posle ti pravat sto sakaat.
KATASTROFA!!!
Автоматски споено мислење:
Begaj dodeka e vreme..
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Sto da begas be brat, edno ti vikaat dodeka da potpises posle 2 god te ima vo race sto saka ti pravi si potpisal veke. Ama ke ja terame do kraj se nadevam mailot sto mi go pratile ke sluzi kako dokaz
А си прочитал ли што пишува во договорот пред да го потпишеш? На суд, а и било каде не е битно што ти кажувала таа во салонот или што ти праќала на маил. Тоа ти е маркетинг или нарадски лажење, замајување. Единствено што е битно е што ти пишува во договорот. Ако тоа што ти го испорачуваат не е исто со тоа што го пишува можеш одма да го раскинеш без пенали без ништо. Ама ако сето ова што го кажуваш погоре си го пишува во договорот, а најверојатно го пишува тогаш ќе треба да плаќаш пенали за предвремен раскин или да си тераш до крај на договорот.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
148
Поени од реакции
95
А си прочитал ли што пишува во договорот пред да го потпишеш? На суд, а и било каде не е битно што ти кажувала таа во салонот или што ти праќала на маил. Тоа ти е маркетинг или нарадски лажење, замајување. Единствено што е битно е што ти пишува во договорот. Ако тоа што ти го испорачуваат не е исто со тоа што го пишува можеш одма да го раскинеш без пенали без ништо. Ама ако сето ова што го кажуваш погоре си го пишува во договорот, а најверојатно го пишува тогаш ќе треба да плаќаш пенали за предвремен раскин или да си тераш до крај на договорот.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Druze a koj go cita dogovorot? Pretpostavuvam deka retko koj go cita da rece cekaj 5 min da si procitam se detalno, nego ti vika potpisi tuka potpisi tuka i toa e toa
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Druze a koj go cita dogovorot? Pretpostavuvam deka retko koj go cita da rece cekaj 5 min da si procitam se detalno, nego ti vika potpisi tuka potpisi tuka i toa e toa
Епа јас еднаш се изгорев како тебе па после си го читам од буква до буква. Ако треба и дома ќе го земам да го прочитам пред да потпишам нешто.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Neznam dali ke mozam veke imam potpisano dogovor... Na kraj kraeva ke ja terame do kraj ako treba i na sud so prilozen dokaz nivniot mail kade mi odgovaraat deka ke raboti 24 casa se sto e vo ponudata
Zosto na sud odi vo salon ke ti go raskinat dogovorot bez penali bez nisto.....na tvoja strana se site argumenti,+imase ovde clen so slicno iskustvo kako tvoeto i mu raskinaja bez nisto.....
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Strasno za kolku brzo i mtel se prilagodi na dalaverite sto se pravat vo makedonija. Ne veruvav deka tolku brzo i oni ke bidat kako nasive operatori. Kakov sram za telekom srbija a si mislis firmiste top ke bide oni beter od ovie nasive.
Pred da sklucam dogovor i se javuvav i gi prasav bas za rts kanalite da ne gi zatemnuvaat na bitni nastani kako nekoj od operatorive sto gi ima vo makedonija i odma pri povazen nastan crna slikata.
Gospodjata po telefon ubedlivo toa mi go kaza kako se sto nudat oni ke si ima 24 casa program bez zatemnuvanje bidejki oni se glavni za rts kanalite. Po 2 dena istoto go pisav na mail gi prasav i na mail mi vratija deka nema sansi takvo nesto kaj niv da se sluci. Se bese super navistina si gledav i liga sampioni i liga evropa na pocetokot no za zal sinoka nakaj 20 casot gledam rts 2 zatemneta. Nakaj 21 casot rts 1 zatemneta. Amaterizam neviden. Pa uste te ubeduva kako nema sansi oni se glavni za rts.
Dodeka potpises posle ti pravat sto sakaat.
KATASTROFA!!!
Автоматски споено мислење:
Слободно со овој доказ што си го постирал можеш без проблем да си го раскинеш договорот на штета на операторот. Тој што пишал ваков одговор треба сериозно да одговара и пред менаџментот на Мтел и пред АЕК. Значи нема теоретски шанси РТС 1 и 2 да емитуваат 24/7 без затемнувње поради авторски права и тоа го знае и Мтел и РТС. 24/7 канал без ограничување единствено е РТС Свет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom