m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
24 октомври 2021
Мислења
812
Поени од реакции
471
Vo selo ziveam kade ima moznost za 100/5 od A1. Sea sum na 50/3 ama nema veze toa koristam iptv na dva televizora a na drugite dva imam msat. Ja staviv za da bide poednostavno na drugive vkluci aplikacija pa se desava problemi nekogas snemuva internet eve onaa nedela snema dva pati internet mislam deka saat dva nemase.
so mu odgovaras? na tema za satelitska pisuva so ke ti e satelitska... batkoto dreme tuka nema niso popametno hhh

a so kabel ne ti davaat od novata A1 tv? xplore?
Автоматски споено мислење:

so mu odgovaras? na tema za satelitska pisuva so ke ti e satelitska... batkoto dreme tuka nema niso popametno hhh

a so kabel ne ti davaat od novata A1 tv? xplore?
taa bi mi bila extra
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
a so kabel ne ti davaat od novata A1 tv? xplore?
Davaat resiveri so Lan i so Kabel, mora i dvete da se vkluceni za da se gleda televizija sakam da kazam i internet i kabelska mora. Mene iskreno me nerviraat resiverite sea ovaj od msat e pomal ne mi smeta a koga bev na A1 bev na CI modul poso nemav lan kabel vleceno pod fasadata.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
703
Поени од реакции
722
Davaat resiveri so Lan i so Kabel, mora i dvete da se vkluceni za da se gleda televizija sakam da kazam i internet i kabelska mora. Mene iskreno me nerviraat resiverite sea ovaj od msat e pomal ne mi smeta a koga bev na A1 bev na CI modul poso nemav lan kabel vleceno pod fasadata.
Во А1 имаш опција на 2 телевизори да ја имаш експлоре тв, да на кабловската мора и кабелски и лан кабел да биди приклучен за да ги користиш интерактивните функции и ресиверот е супер од она што го имам видено. Имаш опција за 99 денари доплата месечно да приклучиш уште еден телевизор и да не се замараш со сателитски и такви работи, знам дека А1 се best buy за интернет и телевизија и имаат чиста стакло слика на кабловската.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Дали го имаат К1 каналот на Мтел? И дали истиот е затемнуван?
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
812
Поени од реакции
471
Dali ja dodadoa Fox Life? i dali ima Hd kanali? Nesto novo? Ne mozam da vidam na Avmu sto e novo dodadeno
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
377
Поени од реакции
183
Да не се меркаат МТEL Македонија да го купат Тotal tv во Македонија ? :icon_lol: :icon_lol:
Нема шанси да го купат Тотал, тоа им е нивната најголема конкуренција. Иначе купија друг оператор, во наредните месеци ќе биде официјално објавено во медиуми.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Нема шанси да го купат Тотал, тоа им е нивната најголема конкуренција. Иначе купија друг оператор, во наредните месеци ќе биде официјално објавено во медиуми.
Neotel...??
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Najverojatno ke si ponudat kako vo srbija mobilniot internet ke si ostane na strana, ke ponudat adsl i optika po prifatlivi ceni (ne evtini) i neotv ke go napravat najverojatno mtel tv nesto kako iris tv vo srbija.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Ило Neotel или Телекабел. Други оператори не верувам да се заинтересирани за да ги купи MTEL mk.

Јас мислам битно на МTEL сега му е да се шири побрзо низ цела држава и да привлечат и добијат на брз начин повеќе корисници. Највеќе со Neotel ќе добијат затоа што они се достапни низ цела држава и интернет одма ќе почнат да нудат.

Сепак ќе видиме и дали е точна информацијава од @kobrata . И на почеток кога почнаа со работа се ширеа информации дека ќе купуваат некој постоечки оператор во државава.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
A i mozat da ja prosirat mrezata na neotel za bezicniot internet i da ponudat mobilna preku svoja mreza
Автоматски споено мислење:

Ило Neotel или Телекабел. Други оператори не верувам да се заинтересирани за да ги купи MTEL mk.

Јас мислам битно на МTEL сега му е да се шири побрзо низ цела држава и да привлечат и добијат на брз начин повеќе корисници. Највеќе со Neotel ќе добијат затоа што они се достапни низ цела држава и интернет одма ќе почнат да нудат.

Сепак ќе видиме и дали е точна информацијава од @kobrata . И на почеток кога почнаа со работа се ширеа информации дека ќе купуваат некој постоечки оператор во државава.
Najverojatno e tocna stom povekje lugje pred nekoja nedela pisaa na forumov deka go kupile neotel.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Najverojatno e tocna stom povekje lugje pred nekoja nedela pisaa na forumov deka go kupile neotel.
Додека не прочитам официјална вест и вест потврдена не верувам сеуште. Секој може да пише што сака на интернетов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom