Mногу женски, добар љубовник.. дали?

Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
голем љубовник не се станува,тој се раѓа!
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Повеќе женски поголемо искуство да. За подобар љубовник може, но и немора да значи. Некој со една девојка може да доживее многу повеќе од друг кој бил со неколку.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Naprotiv.. Toj sto stvarno saka e dobar ljubovnik pa i bez voopsto da ima nekoe iskustvo.. A na tie so imaat pominato mnogu veke im e navika se toa.. Mehanizam.. Nema cuvstva.. Ko vibrator se :pos2:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Мислам дека нема то никакво значење што повеќе женски то подобар шо знам јас не мислам така :) ама мислам дека повеќето девојки така мислат .
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Не - според теоријата на SWEDEN : многу деца - добар љубовник :wink:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Многу женски, добар љубовник, по мене НЕ!
Добар љубовник се познава по квалитетот, т.е. задоволсеноста а неговата партнерка по сексот. Може да имаш милион различни сексуални партнерки а да си дрво.
Од друга страна, менувањето повеќе партнерки е позитивно искуство, од секоја различна се учи понешто, но сепак до љубовникот е...Тој е тој којшто треба сето тоа да го примени со цел максимизирање на задоволството на партнерката.
Добриот љубовник обрнува внимание на задоволувањето на партнерката, а со тоа, добива запалена партнерка која му пружа задоволство нему самиот.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Se slagam so strumiks

mada ne e isto ako si probal 2 ili 22 a da ne zborime za 222 ... ako se posvetis na kauzata so praksata i menjanje na partnerki pobrzo ke dojdes do sovrshenstvo. Toa od knigi ne se uci mora praksa.

Ja na primer koa ziveev u London gazdaricata kaj sto ziveev mi bese tantra sex pisatelka i bas praevme muabet na ova tema i velese deka e se do posvetenosta i do umot ama deka i brojot na partnerite i moznosta za eksperimenti e mnogu znacajna komponenta
 
Член од
20 јуни 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
ako menuva mn zenski ili ne moze da izdrzi podolgo so edna ista zenska ili ja bara majka mu, ama nikako da ja najde
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Апсолутно да, зашо после некое време себичноста ја снемува и ти станува интересно како неа да ја задоволиш.
Подобро учиш да се калибрираш на различните девојки, и уживаш во целиот чин - од предигра (која трае од моментот кога ќе ја запознаеш па до првиот секс) па до цигарата после чинот.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Според мене не. Ако некое машко ужива да пудбуцне девојка и да и ја распламти фантазијата за во кревет, може и само со 2-3 да биде предобар. Единствено треба да знае како да ја опушти девојката и како таа сама да му каже што се' ѝ е убаво во кревет. Оти не секоја е иста, и затоа е најдобро да ги извлечеш тие желби од неа. Па потоа и сосем прва да ти е, да ја збуниш до толку, за после акцијата да остане некој момент легната да одмори. xD
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
50
Поени од реакции
42
И според мене НЕ ! ... Добар љубовник е оној што ќе те цени како личност, тој што секогаш ќе биде до тебе и ќе те чува, тој што секогаш ќе ти помага и животот ќе го даде за тебе, тој што утрото и вечерта ќе ги почнува и завршува со тебе а не да те лажи и да оди кај друга, тој што ќе гледа милиони други женски и ќе си рече "Мојата е најдобра" , тој што по цел ден ќе те мисли и нема да те ваѓа од уста, тој љубовник што ќе те сака искрено и ќе те чува како негова .........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom