Mетал

Метал

 • Обожавам

  Гласови: 614 54,5%
 • Слушам чат-пат

  Гласови: 281 24,9%
 • Не ми прави толку мерак

  Гласови: 101 9,0%
 • Неможам органски да го поднесам

  Гласови: 131 11,6%

 • Вкупно гласачи
  1.127

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.658
Поени од реакции
5.255
Поштувам Јапонски рок и метал али оваа не е ни рок ни метал.
Кога ќе имаш среќа да присуствуваш на фестивал со ваков лајн-ап https://70000tons.com/history/line-up-and-stats-2020/ од кои во живо ги видов: At The Gates, Brujeria, Emperor, Epica, Origin, Spoil Engine, Venom, Vio-Lence, Winter Sun... ќе видев повеќе ама работев по 12 саати дневно тие 4 дена...
Е после таков фестивал, развиваш љубопитност за нешто како Бејби Метал :)

 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.160
Поени од реакции
5.776
Али јак е каверо на Металика. Ја коа ја чу прв пат оваа студиската снимка помисли нивна песна е :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
2.349
Поени од реакции
1.724
Џејмс е голем фан на Мејден штета што немаат дирекна соработка.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
11.836
Гоџира нов албум извадија пред некој месец (y)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.020
Поени од реакции
9.244
Најдобриот ебен метал бенд што сум го гледал некогаш (после Сабат нормално).

 

Kajgana Shop

На врв Bottom