Mетал

Метал

 • Обожавам

  Гласови: 608 54,4%
 • Слушам чат-пат

  Гласови: 279 25,0%
 • Не ми прави толку мерак

  Гласови: 99 8,9%
 • Неможам органски да го поднесам

  Гласови: 131 11,7%

 • Вкупно гласачи
  1.117
Член од
15 јули 2009
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.450
После концертот на Мгла на 21.09 во МКЦ, се очекува terrorvoid да донесат уште некој бенд до пред нова година.
Кој беше на МГЛА знае каков спектакл направија.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.235
Поени од реакции
4.961
Има некој да ги обожава Slipknot ? На 11 Фебруари се во Милано , ако има некој кандидат да прави друштво? Немам ниту еден познат што ги слуша... ( ќе помогнам при превоз,престој и слично ако треба ) ...
 
Член од
20 јануари 2019
Мислења
30
Поени од реакции
32
Има некој да ги обожава Slipknot ? На 11 Фебруари се во Милано , ако има некој кандидат да прави друштво? Немам ниту еден познат што ги слуша... ( ќе помогнам при превоз,престој и слично ако треба ) ...

Пиши у групава

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.066
Поени од реакции
423
Ќе идеме у Чешка бе пеери и пеерки? :) https://brutalassault.cz/en/line-up
Mayhem, Cradle of Filth, Dark Funeral, Evoken, As I Lay Dying, Venom, Katatonia, Myrkur.
Има време до август, ама ја да си кажам уше сеа. Пишете, да се собереме екипица.
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.066
Поени од реакции
423
Среќна нова година момци и девојки. Ви посакувам да посетите многу концерти и фестивали оваа година. И да откриете многу нова квалитетна музика. Иначе да се пофалам дека купив карта и ќе идам на фестивалот у Чешка, its official, фак јеа! Keep the horns up!
 
Член од
17 март 2015
Мислења
760
Поени од реакции
1.874
Ќе идеме у Чешка бе пеери и пеерки? :) https://brutalassault.cz/en/line-up
Mayhem, Cradle of Filth, Dark Funeral, Evoken, As I Lay Dying, Venom, Katatonia, Myrkur.
Има време до август, ама ја да си кажам уше сеа. Пишете, да се собереме екипица.
јас сум за.
Автоматски споено мислење:

има некој тука што ги слуша red fang?
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.066
Поени од реакции
423
Метал фестови и концерти кои би сакал да ги посетам.

https://www.facebook.com/events/532735874245254/ Најпрво настанов на кој ќе свират Shape of Despair. Би платил многу пари за да ги глеам у живо. А свират премногу ретко. Башка би било убаво да го разглеам Хелсинки и другите градови. Ако некој од вас патува натака тој период би било супер.

https://www.facebook.com/events/551129532379395/ Мејхем би ги глеал секој месец. А и Аморфис ги неам глеано. Можно е да отидам пошо е блиску.

https://www.facebook.com/events/531035190955866/ На фестов би отишол специјално за да го видам Кори Тејлор. И Slipknot нормално. Тешко дека ќе дојдат поблиску од ова.

https://www.facebook.com/events/1016534905393127/ И последен е фестов у Букурешт. Немаат објавено нишо посебно сеа за сеа. Очекувам да донесат добри doom бендови.
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.066
Поени од реакции
423
Да споделам со вас две песни кои ги обожавам. Се надевам дека и на вас ќе ви помогнат и ви го разубават денот. Спотот за песната на Стивен Вилсон е претажен. Ал јбг, its what I do.


 
На врв Bottom