Mетал

Метал

 • Обожавам

  Гласови: 608 54,4%
 • Слушам чат-пат

  Гласови: 279 25,0%
 • Не ми прави толку мерак

  Гласови: 99 8,9%
 • Неможам органски да го поднесам

  Гласови: 131 11,7%

 • Вкупно гласачи
  1.117
Член од
2 октомври 2018
Мислења
30
Поени од реакции
22
Здраво ми треба препорака за некои постари melodic death metal bands.Или нешто во стилот на At the gates, Carcass,Overkill..
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
7.911
Ајде малце поживо што е ова

 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.552
Поени од реакции
9.375

На Блејз одлично му прилега темната атмосфера во The X Factor, кој воедно ми е нивен омилен албум, заедно со Piece of Mind.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.552
Поени од реакции
9.375
Никој неможе да го замени Брус
Абе и јас кога бев дете така викав, али сеа не ни сакам да ги споредувам, зашто секој си има свој посебен стил. Можеш да го замислиш Брус да го пее Фактор Икс? Или Лорд оф даркнес? Нема на ништо тоа да личи. Иако како вокал Брус е многу поквалитетен, ама ете не му лежи баш све за пеење.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
902
Поени од реакции
698
Царе се си е до увцето не го потценувам Блејз секако си има тој свој стил никој неможе да го замени ни Пол од првите албуми ми се допаѓа и Блејз ама Брус си е Брус има страшни вокални способности човекот победи рак и се врати да пее секој си има свој стил
P.S. најдобрите албуми на Мејден се со Брус
 
На врв Bottom