Mетал

Метал

 • Обожавам

  Гласови: 614 54,4%
 • Слушам чат-пат

  Гласови: 282 25,0%
 • Не ми прави толку мерак

  Гласови: 101 9,0%
 • Неможам органски да го поднесам

  Гласови: 131 11,6%

 • Вкупно гласачи
  1.128
Член од
20 мај 2005
Мислења
141
Поени од реакции
11
Абе јас мислам дека Металика е едно од најбољите срања шо се десиле во музиката во послениов милениум... Такви сола, такви композиции, настап со симфониски оркестар, музика напишана од сите четворица, па и цел концерт симфониски напишан од тројца од групата... Леле мори мајко какви музичари. James Hetfield има ептем јак глас... Lars Ulrich тропа ко улафффф, па Kirk Hammett (ученик на Joe Satriani) е брз ко ураган на то гитарата, му нема мажиште... Тој е guitardemon, најбољи у светм, а батето свири металски најбрзи сола во костум со кравата... ЛУДО! И после Cliff Burton дури беше жив му немаше маж на бас. Па оние глаучите дојдоја, другите басисти после, кој ги еби... Епа сеа кажете шо мислите за Металика???
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Металика се супер, мастер оф папетс им е најдобра мозе и усте некоја, ама дека ларс лупа као луд и дека од хамет нема бољи, знам барем по 5 дечки што се подобри од нив. :msc3:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
MetallicA

guitardemon666 напиша:
James Hetfield има ептем јак глас... Lars Ulrich тропа ко улафффф, па Kirk Hammett (ученик на Joe Satriani) е брз ко ураган на то гитарата, му нема мажиште... Тој е guitardemon, најбољи у светм, а батето свири металски најбрзи сола во костум со кравата... ЛУДО! И после Cliff Burton дури беше жив му немаше маж на бас.
Еве вака сеа....
И ја на времето се палев на металика се додека не дојдов во допир со NOFX...и после тоа веќе ништо не беше исто.....
Па да почнеме:
1. Металика навистина се многу закон бенд.....
2. Хетфилд навистина има закон глас.....RESPECT!!!
3. Али Кирк дека е најбољи гитарист.....Покрај Петручи незнам како имаш храброст да го пишеш овој...јес да е добар али Петручи е МОНСТЕР!!!(сале немој да припаднеш од столчето додека го читаш ова)
4. Бартон......Е тој бил МОНСТЕР на бас....RESPECT!!!!
5. Така да се на се ја се слагам со тебе дека Металика се ЗАКОН БЕНД!!! :) :) :)
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Бука си го заборавил Darell "Dimebag"Abbott-Pantera
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
Како што Нирвана го дигна гранџот на највисоко можно совршенство, истото го направи Металика со металот.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Mеталика тешко дека го дигна металот до совршенство,има многу подобри бендови од нив! :lol:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
MSV(support) напиша:
Mеталика тешко дека го дигна металот до совршенство,има многу подобри бендови од нив! :lol:
Конечно разумен пост... :hey3:
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
141
Поени од реакции
11
Абе металика не е метал, да го ебам. То е комерцијала... Ама добра музика, ај да ве видам ко нив измислете соло.... Е неможи, знам...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
metalika nemozhe da bide komercijala, oni 10 godini slavata ja dobivale so svirenje vo zhivo, prviot spot go napravile duri 89 ili 91 ne mi teknuva, taka da metalica e daleku od komercijala
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.061
Поени од реакции
244
Rekov jas pogore, ne ja skvernavite Metallica.
Samo eden drug post kontra niv, i ke ja zatvoram temava.
Metallica se kralevi na Heavy Metal i toa ne se diskutira.
Sega, sekoj si ima razlicen vkus...ama, toa e drug muabet.

P.S: Da ne sum slusnal nisto loso za Metallica, ke tepam. :lol:
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Они се одличен бенд, не се комерцијала и не треси глупости очигледно везе си немаш, дека се кралеви на хеви металот малку тешко,можда некад биле, а дека нема подобри солажи од на Хамет, само слушни го Train of Thought од Дрим Театар или било кој албум од Пантера, леле брат ти везе си немал од музика бе, кој знае како свириш? :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
StormAngel напиша:
Rekov jas pogore, ne ja skvernavite Metallica.
Samo eden drug post kontra niv, i ke ja zatvoram temava.
Metallica se kralevi na Heavy Metal i toa ne se diskutira.
Sega, sekoj si ima razlicen vkus...ama, toa e drug muabet.

P.S: Da ne sum slusnal nisto loso za Metallica, ke tepam. :lol:
ЏАНДАР :viol1: :viol1: :viol1: :viol1:
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
141
Поени од реакции
11
MSV(support) напиша:
Они се одличен бенд, не се комерцијала и не треси глупости очигледно везе си немаш, дека се кралеви на хеви металот малку тешко,можда некад биле, а дека нема подобри солажи од на Хамет, само слушни го Train of Thought од Дрим Театар или било кој албум од Пантера, леле брат ти везе си немал од музика бе, кој знае како свириш? :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3: :msc3:
Не реков бе кралеви на хеви метал, реков не ни е то хеви метал, али ај. Нешо првите албуми беа треш ли срање беше то. А за соло викам , Ингви Малмштин, Џо Сатриани, Стив Веј, Џон Петручи... Ама и Хамет е добар...!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom