Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.195
Поени од реакции
3.578
Apsolutno vo detalnata ke stoi taka 389, a ti kako gi zvonis 0215194?
Автоматски споено мислење:

Vo detalnata sekako za site povici stoi 3897x xxx xxx
probaj so 02 dali ke zvoni
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.556
Apsolutno vo detalnata ke stoi taka 389, a ti kako gi zvonis 0215194?
Автоматски споено мислење:


Vo detalnata sekako za site povici stoi 3897x xxx xxx
probaj so 02 dali ke zvoni
Не се сеќавам дали свртев напред 02 или не,само знам дека еднаш се јавив и повикав такси а во деталниот извештај се регистрирани 2 повика едниот без 02 а другиот со 02 што не е точно.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.195
Поени од реакции
3.578
Не се сеќавам дали свртев напред 02 или не,само знам дека еднаш се јавив и повикав такси а во деталниот извештај се регистрирани 2 повика едниот без 02 а другиот со 02 што не е точно.
Ama povikot so 02 pred brojot te kostal 0mkd/36sekundi a drugiot povik(bez 02) 8,8mkd.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.556
Ama povikot so 02 pred brojot te kostal 0mkd/36sekundi a drugiot povik(bez 02) 8,8mkd.
Види јас само еднаш свртев а не двапати така што другиот повик е непостоечки.Многу пати ми дава дека сум вртел на некои броеви што во пракса никогаш не сум ги вртел.Според мене имаат некоја грешка во системот.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.195
Поени од реакции
3.578
Види јас само еднаш свртев а не двапати така што другиот повик е непостоечки.Многу пати ми дава дека сум вртел на некои броеви што во пракса никогаш не сум ги вртел.Според мене имаат некоја грешка во системот.
Kaj mene 5god,nema nikakva greska so istorija na povici...
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
@ts01 Тоа пдф фајлот што го пушти не може да се пополни во празните сиви полиња, кога пишам не се гледа отпозади е. Во која програма го пополнуваш формуларов, или овој документ е за во печатена форма. Пробав со Word не сака, освен да ги избришам сивите полиња и на нивно место да пишам.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
414
2F0C6FC6-5F02-4065-A1AB-8F41023060AC.png
После внесувањето на кредитната картичка на веб сајтот ми се појавува ова и не реагира, а кога пробам да надополнам преку апликацијата ми вели неуспешно надополнување. Што се случува?
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
414
Прегледај го приврзокот 338011
После внесувањето на кредитната картичка на веб сајтот ми се појавува ова и не реагира, а кога пробам да надополнам преку апликацијата ми вели неуспешно надополнување. Што се случува?
Ок е, се оправил системот и сеа можам да надополнувам онлајн. Неможам да ја избришам претходната објава па морам да направам reply.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.195
Поени од реакции
3.578
Poslednive 7~10 denovi zaprimetiv poslabi brzini na Lte od tie sto sum naviknal prosek 80~100i nad 100/dw,so 50/60up mbps,
Sega e nekade 50/60 so 25/30mbps,koga testiram na a1, gledam istite brzini.. Bidejki licno meene bimi bilo stram da prijavam vo lyca deka lte e 50/60mbps a nee 100ka i nad toa, prijaviv vo a1, i me informiraa deka vo mojot reon postavuvaat/premestuvaat lte i 5g,i deka e mozno da e agolot od baznata premesten, me,stavija od denes na monitoring 7denovi i mi pustija unlimit net za ovie 7denovi da testiram
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.195
Поени од реакции
3.578
Ocigledno e deka doma ke imam poslabi brzini(dodeka sredat/ama koga.?) so a1 i se podrazbira so lyca,
zatoa pak na rabota brzinata i na a1 i na lyca e copy-paste iako na razlicni telefoni...
Testirano denes povejke pati...
 

Attachments

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.556
Едно прашање за поупатените.На мој пријател претплатничкиот пакет од 6 месеци кој чини 850 ден му истекува на 18 јули.Вчера пробавме да го продолжиме но системот појави некоја грешка.Се јавив во контакт центарот и од таму ми кажаа дека пакетите за 3,6 и 12 месеци кои чинат 450,850 и 1600 денари можат да се искористат само еднаш на еден претплатнички број што значи дека после 1 година и 9 месеци откако ќе се искористат сите по еднаш ќе биде достапен само пакетот од 200 денари месец за месец а никаде на сајтот такво нешто не пишува.И сега бидејки пријателот го искористил пакетот од 850 денари мора да оди или на 12 или на 3 месеци додека и нив по еднаш не ги искористи за потоа да мора секој месец да надополнува:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.195
Поени од реакции
3.578
Едно прашање за поупатените.На мој пријател претплатничкиот пакет од 6 месеци кој чини 850 ден му истекува на 18 јули.Вчера пробавме да го продолжиме но системот појави некоја грешка.Се јавив во контакт центарот и од таму ми кажаа дека пакетите за 3,6 и 12 месеци кои чинат 450,850 и 1600 денари можат да се искористат само еднаш на еден претплатнички број што значи дека после 1 година и 9 месеци откако ќе се искористат сите по еднаш ќе биде достапен само пакетот од 200 денари месец за месец а никаде на сајтот такво нешто не пишува.И сега бидејки пријателот го искористил пакетот од 850 денари мора да оди или на 12 или на 3 месеци додека и нив по еднаш не ги искористи за потоа да мора секој месец да надополнува:
Ovaa informacija, nikoj ne ja znae bidejki 99% imaat aktivirano na 12meseci a toa zapocna noemvri 2021, pa nema kaj nikoj 12m,za re obnova. (kako sto e pisano paketot e podlozen na izmeni/korekcii, i e promocionalen period koj dolgo trae) iako nas ne ni odgovara,
no sepak super200 ke ostane najevtina varijanta za data/povici/sms.!
Btw treba od lyca da go objavat toa kako infoo...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.195
Поени од реакции
3.578
Ovaa informacija, nikoj ne ja znae bidejki 99% imaat aktivirano na 12meseci a toa zapocna noemvri 2021, pa nema kaj nikoj 12m,za re obnova. (kako sto e pisano paketot e podlozen na izmeni/korekcii, i e promocionalen period koj dolgo trae) iako nas ne ni odgovara,
no sepak super200 ke ostane najevtina varijanta za data/povici/sms.!
Btw treba od lyca da go objavat toa kako infoo...
Update na odgovorov, od lyca vikaat deka na pocetok na promocija na paketite na dolg period bilo taka, odnosno samo ednas mozes da aktiviras, no potoa toa bilo iskluceno i mozelo da se reaktivira istiot paket povejke pati....
Ajde tuka edna molba koj ima na 3 i 6 meseci dali ima povtorno obnoveno istiot paket? ... neka spodeli
bidejki nie so 12m,duri noemvri ke znaeme na sto sme.!
Автоматски споено мислење:

Едно прашање за поупатените.На мој пријател претплатничкиот пакет од 6 месеци кој чини 850 ден му истекува на 18 јули.Вчера пробавме да го продолжиме но системот појави некоја грешка.Се јавив во контакт центарот и од таму ми кажаа дека пакетите за 3,6 и 12 месеци кои чинат 450,850 и 1600 денари можат да се искористат само еднаш на еден претплатнички број што значи дека после 1 година и 9 месеци откако ќе се искористат сите по еднаш ќе биде достапен само пакетот од 200 денари месец за месец а никаде на сајтот такво нешто не пишува.И сега бидејки пријателот го искористил пакетот од 850 денари мора да оди или на 12 или на 3 месеци додека и нив по еднаш не ги искористи за потоа да мора секој месец да надополнува:
Btw, nego mue do 18ti a vie na 14. 07 sakate da go reobnovite
na isto 6m.?
Probajte na 19.07
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
414
Едно прашање за поупатените.На мој пријател претплатничкиот пакет од 6 месеци кој чини 850 ден му истекува на 18 јули.Вчера пробавме да го продолжиме но системот појави некоја грешка.Се јавив во контакт центарот и од таму ми кажаа дека пакетите за 3,6 и 12 месеци кои чинат 450,850 и 1600 денари можат да се искористат само еднаш на еден претплатнички број што значи дека после 1 година и 9 месеци откако ќе се искористат сите по еднаш ќе биде достапен само пакетот од 200 денари месец за месец а никаде на сајтот такво нешто не пишува.И сега бидејки пријателот го искористил пакетот од 850 денари мора да оди или на 12 или на 3 месеци додека и нив по еднаш не ги искористи за потоа да мора секој месец да надополнува:
Del od vrabotenite tamu nemaat poim, se reaktivira paketot. Tie imaat onaka problem so sistemot ne kaj site no kaj odredeni korisnici nemoze da se nadopolni ili da se aktivira paket istoto se desava i kaj moite drugari a kaj mene e sve vo red.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom