Lycamobile Македонија

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
nisto,odis posle toa potpolnuvajne ponatamu kon plajkajne vnesuvas podatoci od carticka plajkas i toa e se
Probav da kupam paket so kreditot sto go imam, ova mi izleze Screenshot_20211221-211516.png Screenshot_20211221-211516.png
Автоматски споено мислење:

Probav da kupam paket so kreditot sto go imam, ova mi izleze Screenshot_20211221-211516.png Screenshot_20211221-211516.png

Srediv so toj kodot na ekran,aktivirav super200 za 200 den iako pisi deka za 100 go davaat momentalno
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.157
Поени од реакции
3.546
Probav da kupam paket so kreditot sto go imam, ova mi izleze Прегледај го приврзокот 317208Прегледај го приврзокот 317208
Автоматски споено мислење:




Srediv so toj kodot na ekran,aktivirav super200 za 200 den iako pisi deka za 100 go davaat momentalno
Kupuvajneto odi OnLine ne ti treba da imas kredit....bez kredit odi kupuvajneto na paketi.
100 e ako go kupis onLine,aktivacija so kod e 200mkd
Ako si go aktiviral online prvite 3meseci po 100mkd ke te kostalo....toa e od 20.12 do 8.01.2022 ima 50%popust.
Znaci da se razbereme ne ti treba da stavas kredit znaci so 0denari na smetka si gi kupuvas paketite odnosno toa sto sakas i kolku sakas 30dena / 3/6/12meseci,si gi plajkas unapred i so 0mkd na smetka si teras so kupeniot/plateniot unapred/ paket ....
Btw,celiot problem e vo toa sto ne citate vo celost toa sto e objasneto....
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Na Aplikacijata ke si se najavis so br,i ke ti stigne sms so otp kod za najava posle toa aktiviraj si sto sakas,koj paket kolku meseci i ako e na dolg period avtomatska obnova obavezno..ne treba da nadopolnuvas kredit voopsto bidejki si go kupuvas paketot odnapred i so 0 denari kredit si go imas paketot sto si go kupil Pr.moite 3 broja site se so 12m,veke 2ri mesec sum so avtomatska obnova...i taka na sekoi 30denovi,a kredit na brojcinata e 0mkd.
Ти запира пари од картичката или како? Не разбрав..
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Kupuvajneto odi OnLine ne ti treba da imas kredit....bez kredit odi kupuvajneto na paketi.
100 e ako go kupis onLine,aktivacija so kod e 200mkd
Ako si go aktiviral online prvite 3meseci po 100mkd ke te kostalo....toa e od 20.12 do 8.01.2022 ima 50%popust.
Znaci da se razbereme ne ti treba da stavas kredit znaci so 0denari na smetka si gi kupuvas paketite odnosno toa sto sakas i kolku sakas 30dena / 3/6/12meseci,si gi plajkas unapred i so 0mkd na smetka si teras so kupeniot/plateniot unapred/ paket ....
Btw,celiot problem e vo toa sto ne citate vo celost toa sto e objasneto....
Imav kredit na tel i ajtivirav jbg
Kupuvajneto odi OnLine ne ti treba da imas kredit....bez kredit odi kupuvajneto na paketi.
100 e ako go kupis onLine,aktivacija so kod e 200mkd
Ako si go aktiviral online prvite 3meseci po 100mkd ke te kostalo....toa e od 20.12 do 8.01.2022 ima 50%popust.
Znaci da se razbereme ne ti treba da stavas kredit znaci so 0denari na smetka si gi kupuvas paketite odnosno toa sto sakas i kolku sakas 30dena / 3/6/12meseci,si gi plajkas unapred i so 0mkd na smetka si teras so kupeniot/plateniot unapred/ paket ....
Btw,celiot problem e vo toa sto ne citate vo celost toa sto e objasneto....
Imav kredit... Jbg
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.157
Поени од реакции
3.546
Член од
29 август 2008
Мислења
5.157
Поени од реакции
3.546
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Gi ima da....
*186# za isklucuvajne glasovna posta
*137# za proverka na aktiven paket minuti/gb/i vaznost....
Автоматски споено мислење:


Zavrsi so portirajneto.??
Nisto ne bide od portiranjeto povekje od 7 dena cekav, portiranjeto zavrsi i se javuvav poradi toa sto nemozev da dobivam dojdovni povici podnasaa do tehnicka sluzba i cekav 2 dena, sekoj den se javuvav i podnesuvav 2 pati ama nisto bataliv posleto izleze deka bilo do kartickata demek bila ostetena pa da zemam druga pa da mi prefrlat od starava na nova ama si zemav od trafika edna so 20gb internet i neograniceni za 500 den i ke teram so novo brojce.
A inaku ovie so i se od centarot za griza na korisnici za nisto ne gi biva eden vika do telefonot vi e izvadete kartickata i pak ja stavete, eden vika do sim kartickata, drug posle 6 dena mi vika deka ne bil celosno prenesen brojot bog da cuva srekja na kraj se javi edna asalna pa me opravi ama bataliv toj broj
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.157
Поени од реакции
3.546
Nisto ne bide od portiranjeto povekje od 7 dena cekav, portiranjeto zavrsi i se javuvav poradi toa sto nemozev da dobivam dojdovni povici podnasaa do tehnicka sluzba i cekav 2 dena, sekoj den se javuvav i podnesuvav 2 pati ama nisto bataliv posleto izleze deka bilo do kartickata demek bila ostetena pa da zemam druga pa da mi prefrlat od starava na nova ama si zemav od trafika edna so 20gb internet i neograniceni za 500 den i ke teram so novo brojce.
A inaku ovie so i se od centarot za griza na korisnici za nisto ne gi biva eden vika do telefonot vi e izvadete kartickata i pak ja stavete, eden vika do sim kartickata, drug posle 6 dena mi vika deka ne bil celosno prenesen brojot bog da cuva srekja na kraj se javi edna asalna pa me opravi ama bataliv toj broj
Ne si edinstven so problemi za portirajne od telekabel kon drug operator....imav moj blizok od telekabel na a1 portirase i imase 10dena slicen problem na tvojot....
Ali kako i da si se odlucil trebalo da se resi problemot...no kako i dae imas unlimited sms isprati im na site vo imenikot sto go imas deka imas nov br, od taa gledna tocka bi go resil toj problem....iako toa nee resenie vo vrska so portirajneto...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.157
Поени од реакции
3.546
Sekoj den mi stigaat poraki "missed calls"... Tolku mnogu paga mrezata?
a1.mk e mrezata prvo proveri koj rezim na mreza imas ako si na (4/3/2g auto) probaj smenija vo (3/2g auto),potoa ako si na dual sim telefon dodeka zboruvas na sim1 ako tie telekomSim1 a sim2 lycamobile na sim2 si nedostapen...
i pod treto eve ti karta so pokrivajne na mreza od a1 pa odi zumiraj spored tvoeto mesto ...
bidejki od a1 mapate se apdejtira eveti od gsmma mapa malce postara...
 
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Стварно им е добар интернетот, не е за жалење...
Nikako ne mozam da gi izbrisam podatocite od socuvanite visa karticki koga nadopolnuvav online kredit na lycamobile. Ednostavno nema opcija da se izbrisat. Probav so poveke web prelistuvaci kako mozila,Microsoft edge, google i so app na lycamobile i pak nisto. Vaka moze da dojde do zloupotreba i podatocite od kartickata veke gi imaat vo sistemot na lycamobile shto ne e vo red

Sent from my AGS3-W09 using Tapatalk
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Nikako ne mozam da gi izbrisam podatocite od socuvanite visa karticki koga nadopolnuvav online kredit na lycamobile. Ednostavno nema opcija da se izbrisat. Probav so poveke web prelistuvaci kako mozila,Microsoft edge, google i so app na lycamobile i pak nisto. Vaka moze da dojde do zloupotreba i podatocite od kartickata veke gi imaat vo sistemot na lycamobile shto ne e vo red

Sent from my AGS3-W09 using Tapatalk
Затоа внесувам во кеш јас,на уплатни места..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom