Lycamobile Македонија

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Super e jas ja imam instalirano nadopolniv 100mkd, za test okE ima se sto treba web stranata skockana vo app za mobilen brza lesna se najavuvas so br, ti stiga sms OTP i pravis sto sakas,detslna smetka itn..
Прати ми линк ако сакаш да видам дали е истата апликација што ја преземам и јас.Симнувам од плејстор али кога доаѓам избери земја не излегува ништо.Да не е до андроидот нешто дека е од постарите.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Прати ми линк ако сакаш да видам дали е истата апликација што ја преземам и јас.Симнувам од плејстор али кога доаѓам избери земја не излегува ништо.Да не е до андроидот нешто дека е од постарите.
Prvata app,kaj mene e android10,koga ke instaliras odis next i imas odbiras zemja gi ima mislam site 23/4 lyca kade rabotat ja ima i MK.imas i odbir na jazik MK,super raboti
 

Attachments

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Prvata app,kaj mene e android10,koga ke instaliras odis next i imas odbiras zemja gi ima mislam site 23/4 lyca kade rabotat ja ima i MK.imas i odbir na jazik MK,super raboti
Постар андроид имам за жал.Пробав од кај татко ми и работи од кај него (само не можев да се најавам со бројот ми вади дека не е регистиран а преку лаптоп со пасс влегувам на мојот профил) Како и да е супер е што е милион пати побрзо него на пц.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Постар андроид имам за жал.Пробав од кај татко ми и работи од кај него (само не можев да се најавам со бројот ми вади дека не е регистиран а преку лаптоп со пасс влегувам на мојот профил) Како и да е супер е што е милион пати побрзо него на пц.
Da mn,pobrzo e jas probav so broj i otp koj stiga po sms,ako nese odjavis stois najaven...
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Zdravo na site,vo plan sum za brzo da zemam sim od lyca,momentalno sum prepaid na A1 i sakam da znam kako ste zadovolni od nivnite uslugi vo smisla na ceni,mreza,internet,brzini i slicno..

Pozdrav !
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Добра е апликацијава за смартфон, врши работа.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Zdravo na site,vo plan sum za brzo da zemam sim od lyca,momentalno sum prepaid na A1 i sakam da znam kako ste zadovolni od nivnite uslugi vo smisla na ceni,mreza,internet,brzini i slicno..

Pozdrav !
isto e se od A1 vo smisla brzina/mreza itn...cenite si gi imas na nivnata strana i mozes sekoj mesec da pravis promeni kako sakas, imas i mobilna app koja e odlicna...online nadopolnuvajne e najdobra rabota...
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Ако некој е заинтересиран за работа во Лајкамобајл нека ми пише ПП за подетални информации

(Напомена - работното место е за на штанд во Скопје така да се работи во надворешни услови.)

Така да слободно кој е заинтересиран нека пише :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Lyca povtorno interesna ponuda za 500mkd 20gb internet i 5000min, kon site mrezi NO povtorno samo {za novi sim} ovie sto imame odkako postoi 079, nesme mn,bitni a za postoecki ostanuva ponudata za 3meseci kako najpovolna za site ostanati korisnici osvem novi...
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
203
Поени од реакции
612
Не можам да активирам ниеден пакет ниту да надополнам кредит ми излегува:
"Твојот мобилен број е претплатен за Претпријатие на сметка "

Пред тоа имав Lyca Mega S и си се активираше автоматски додека имав кредит сега немам можеби до тоа е проблемот?
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Не можам да активирам ниеден пакет ниту да надополнам кредит ми излегува:
"Твојот мобилен број е претплатен за Претпријатие на сметка "

Пред тоа имав Lyca Mega S и си се активираше автоматски додека имав кредит сега немам можеби до тоа е проблемот?
Ova preku mobilnata app.??ili...
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
203
Поени од реакции
612
Ova preku mobilnata app.??ili...
Преку веб страната (пробав и Chrome i Firefox) пробав и преку апликацијата и таму не успеав. Кога сакам да се логирам на веб страната ми излегува ова:

untitled.jpg

Купив ваучер од трафика успешно надополнив ама сакам пакетот на 3 месеци што е да го активирам. Не знам што е проблемот ќе се јавам утре.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
Јас преку веб страната без проблем го активирав пакетот за 958 денари со 15гб
 
Член од
12 февруари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
ИЗМАМА ПРИ НАРАЧКА НА НОВА СИМ
При нарачка на нова сим картичка за нов корисник од нивната веб страна за понуда Lyca Mega S по цена од 250 денари, во целиот процес е наведена таа цена од 250 денари но од вашата сметката повлекуваат 500 денари! Се јавив во контакт центар ми кажа дечкото знаат за тој проблем но тоа така си пишува на страната и не е променето, за тие 500 денари ке добијам дупло повеќе интернет и како тоа било подобро за мене и можела рефундација ако не сум задоволем, за таа рефундација баш ке видам дали стојат на зборот утре.
За оваа измама треба некој да одговара, не е во ред едно да пишува а друго да биде наплатено, ако не проверив состојба на сметка немаше ни да знам дека наместо 250 како што кажуваат повлекле 500денари. Дали може да се тужи или некаде пријави случајов ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom