Lycamobile Македонија

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.100
Поени од реакции
535
Ma ne trosam bre, nema internet. Vcera kupiv lyca sim i aktivirav. Na pocetok rabotese ama so nogu mala brzina kako onaa telefonskata do 10kb/sec, ama veke jok
провери ги сетинзите за интернет во мобилниот треба да се вака некако и data roaming да ти е уклучено:
Name; lyca internet
APN data.lycamobile.mk
username:lmmk
Password; plus
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
провери ги сетинзите за интернет во мобилниот треба да се вака некако и data roaming да ти е уклучено:
Name; lyca internet
APN data.lycamobile.mk
username:lmmk
Password; plus
Probav i vcera i sega i vika:
"Acces point name settings are not available for this user"
Nisto, ostanuva da pocekame do utre.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.694
Probav i vcera i sega i vika:
"Acces point name settings are not available for this user"
Nisto, ostanuva da pocekame do utre.
Сега во овој момент ја подесив СИМ картичката на Лајка да ми биди за интернет....мерев од кај мене дома и брзината е некаде околу 8 мб/с....што не е лошо ако се земи во предвид дека вероватно не сум близу до предавател на Лајка
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Дајте малку инфо кој користи подолго време како сте задоволни што како? Се исплати ли да му ѕурам курац на вип и да се префрлам лајка мобајл да ми биде за нон стоп употреба бројот?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.193
Поени од реакции
3.577
Дајте малку инфо кој користи подолго време како сте задоволни што како? Се исплати ли да му ѕурам курац на вип и да се префрлам лајка мобајл да ми биде за нон стоп употреба бројот?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Jas koristam povejke od 1godina, vo ovoj period imase nekolku problemi koi gi resija(registracija na viber,fb,i dr),i imase 1 ispad koj sto bese predizvikan od skinat opticki kabel mejgu Lajka i vip,
ako na tvoja lokacija vip 3g mrezata e dobra nema da imas problemi,jas dosta go koristam i za mejgunarodni povici kon usa 1den minuta e i fix i mobilen,isto ima br, lyca vo germanija,xolandija i avstralija pa se muabetimee four free....ni internet ni viber ni fb, so poslednata korekcija na Maxi paketot za 499den imas 5000min/5000sms kon site mrezi i 5gb internet,
istiot paket vo vip e 799,vo telekom 999den, kako e na pripejd kaj vip i telekom ne znam, ako nadopolnuvas OnLine na 500den imas +50den, 10 meseci- 11mesec tie gratis,odnosno maxi paketot ti idi 449den,stoe najeftino momentalno na pazarot,
.?Negativno ; nemas sms parking i nemas donaciski broevi,
ova e vo globala brzinata na net e download/ 7~15 mbps/ so 2~4mbps up.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имаат пакети овие за користење на интернет во роаминг?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.461
провери ги сетинзите за интернет во мобилниот треба да се вака некако и data roaming да ти е уклучено:
Name; lyca internet
APN data.lycamobile.mk
username:lmmk
Password; plus
Дали знаеш кои се вредностите за mcc и mnc ? Треба да подесам APN на безжично рутерче

Благодарам однапред.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.695
Не, само меѓународни повици.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
бев пред 3 недели во Грција, освен активниот телефон на Вип носев и еден со Лајкамобил картица која ја користев летоска во Охрид за интернет, пакетот 5ГБ/30 дена = 250мкд и истекна пакетот на 20 август, ама картицата се уште е активна ( може да ми ѕвонат).. го носев тој телефон со лајкамобил за да користам Вибер на Вифи ..... е ми дојде веднаш една порака и за интернет, ама од Австрија ??
кога се вратив во Скопје прашав во Лајкамобил,, кажува дека било некоја некој грешка, демек сум имал фрее мрежа само за итни повици...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
бев пред 3 недели во Грција, освен активниот телефон на Вип носев и еден со Лајкамобил картица која ја користев летоска во Охрид за интернет, пакетот 5ГБ/30 дена = 250мкд и истекна пакетот на 20 август, ама картицата се уште е активна ( може да ми ѕвонат).. го носев тој телефон со лајкамобил за да користам Вибер на Вифи ..... е ми дојде веднаш една порака и за интернет, ама од Австрија ??
кога се вратив во Скопје прашав во Лајкамобил,, кажува дека било некоја некој грешка, демек сум имал фрее мрежа само за итни повици...
Ja vozev do berovo, i mi se pojavi istata poraka. I posle gledam 2-3 den ili 5 falat. I pred mesec dena pred istekot na paketot mi snema 5 den i nemozev da aktivirav nov.
Koga se javiv vo kontakt centarot mi rekoa sum pratil sms na nekoj engleski broj, a nema greska, nemam.
Tako da ovaa lajkata prave greski.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.695
Ja vozev do berovo, i mi se pojavi istata poraka. I posle gledam 2-3 den ili 5 falat. I pred mesec dena pred istekot na paketot mi snema 5 den i nemozev da aktivirav nov.
Koga se javiv vo kontakt centarot mi rekoa sum pratil sms na nekoj engleski broj, a nema greska, nemam.
Tako da ovaa lajkata prave greski.
ова е Друго, мене ми заврши пакето на 20 август, но во септември во Грција имав Космоте мрежа , можеа да се користат (ако недај боже затреба) итни повици
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
За 5 ден им се јавил во контакт центарот.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
E ako kolku treba be bate? Ti stavas 500 den i cekas da ti se reaktivira paketo, a ne se reaktivira i posle proveruvas deka falat 5 den, t.e. nemas 500. Mi izmisluvaat tam deka sum pratil sms na engleski broj, a u sent mesages nema takvo nesto. Zatoa e taj cal centar. A rabote samo od 8-18 h. U nedela ne rabotat. I toa ne i cine.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А кога на секое надополнување имаш плус 20 ден им се јавуваш ли?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom