Lycamobile Македонија

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.907
Поени од реакции
165
Само што активирав Лајка број. Зошто од Телеком кога ми звонат вика дека бојот не постои, а од А1 е се во ред?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.967
Поени од реакции
2.780
Само што активирав Лајка број. Зошто од Телеком кога ми звонат вика дека бојот не постои, а од А1 е се во ред?
Nov. 079br.?ili portiran od. Tk.? Telekom.?
Автоматски споено мислење:

Само што активирав Лајка број. Зошто од Телеком кога ми звонат вика дека бојот не постои, а од А1 е се во ред?
Nov. 079br.?ili portiran od. Tk.? Telekom.?
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.907
Поени од реакции
165
Nov. 079br.?ili portiran od. Tk.? Telekom.?
Автоматски споено мислење:


Nov. 079br.?ili portiran od. Tk.? Telekom.?
Нов 079 само што го зедов пред некој саат.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
3.967
Поени од реакции
2.780
Нов 079 само што го зедов пред некој саат.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Do sega imalo slicni situacii..
ama samo so portirani broevi.....
Ne sum siguren kade e problemot dali na toa brojce pred xx vreme bilo portiran br,od telekom...itn
Probaj *186# potoa 1 i send
od airplane mod, pocekaj pa vrati ja mrezata i probaj.....
Imase slicen problem pred nekoj mesec....
Deckoto si kupil br,od benziska 0den(sim za portirajne), si go aktiviral ama..go zemal sim ot za portirajne br,od telekabel.....
Arno ama pred 2god,na istoto br,079 imalo izvrseno portirajne i ne bilo izbrisano od sistem....nikoj ne mozese da go dobie,pa pravevmem..sim swap. Se sredi rabotata
...
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.907
Поени од реакции
165
Do sega imalo slicni situacii..
ama samo so portirani broevi.....
Ne sum siguren kade e problemot dali na toa brojce pred xx vreme bilo portiran br,od telekom...itn
Probaj *186# potoa 1 i send
od airplane mod, pocekaj pa vrati ja mrezata i probaj.....
Imase slicen problem pred nekoj mesec....
Deckoto si kupil br,od benziska 0den(sim za portirajne), si go aktiviral ama..go zemal sim ot za portirajne br,od telekabel.....
Arno ama pred 2god,na istoto br,079 imalo izvrseno portirajne i ne bilo izbrisano od sistem....nikoj ne mozese da go dobie,pa pravevmem..sim swap. Se sredi rabotata
...
Не се оправа работата. Сеуште за телеком бројот не постои. А го купив од трафика без кредит по активација си пуштив пакет 200 ден, поради што телефонот не ми ја чита телеком картичката ми е оштетена нешто па да бидам достапен денес, дур средам во понеделник. Се зафркнав требаше припејд телеком или а1.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
3.967
Поени од реакции
2.780
Не се оправа работата. Сеуште за телеком бројот не постои. А го купив од трафика без кредит по активација си пуштив пакет 200 ден, поради што телефонот не ми ја чита телеком картичката ми е оштетена нешто па да бидам достапен денес, дур средам во понеделник. Се зафркнав требаше припејд телеком или а1.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Utre zvoni 1212,da se proveri kade e problemot....(mora da se resi)
A ti proba samo od 1 br,telekom ili od povejke broevi...
Ne gledam sto si tuka zafrknat...?ako ne ti odgovara frlija vo kontejner i resena tie situacijata odis na a1 500den za istiot paket sto si go platil 200,ili odis na telekom pak tamu samo 5gb data za 500mkd,nema sms nema razgovori.....pa sam odlucisi od 3te koe e pokuso/podolgo....
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
9 јануари 2021
Мислења
201
Поени од реакции
284
Utre zvoni 1212,da se proveri kade e problemot....(mora da se resi)
A ti proba samo od 1 br,telekom ili od povejke broevi...
Ne gledam sto si tuka zafrknat...?ako ne ti odgovara frlija vo kontejner i resena tie situacijata odis na a1 500den za istiot paket sto si go platil 200,ili odis na telekom pak tamu samo 5gb data za 500mkd,nema sms nema razgovori.....pa sam odlucisi od 3te koe e pokuso/podolgo....
На А1 за 500 денари има 5GB + неограничен интернет за социјалните мрежи (facebook, messenger, instagram, tik tok, twitter, whats up), неограничени разговори + СМС.
Lycamobile за 200 ден. нуди неограничени минути и смс /5000 со фер политика/ и 5GB интернет,
Телеком има припејд пакет со неограничени разговори, 500 СМС и 500МВ вклучен интернет за 169 ден / 7 дена.
Секој си прави сума - сумаку и на крај од сите 3 опции ќе си го одбери Lycamobile, заради тоа што нудат пакет најповолен за повеќе и одговара на повеќе луѓе кои не дремат на телефон многу, а интернетот е сосема доволен.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.967
Поени од реакции
2.780
На А1 за 500 денари има 5GB + неограничен интернет за социјалните мрежи (facebook, messenger, instagram, tik tok, twitter, whats up), неограничени разговори + СМС.
Lycamobile за 200 ден. нуди неограничени минути и смс /5000 со фер политика/ и 5GB интернет,
Телеком има припејд пакет со неограничени разговори, 500 СМС и 500МВ вклучен интернет за 169 ден / 7 дена.
Секој си прави сума - сумаку и на крај од сите 3 опции ќе си го одбери Lycamobile, заради тоа што нудат пакет најповолен за повеќе и одговара на повеќе луѓе кои не дремат на телефон многу, а интернетот е сосема доволен.
Na toa mislev....ama ne sakav da go razvlekuvam postot...
Btw uste denes nova sim so aktivirajne na super 200 prvite 3meseci e po 100mkd,
Isto taka na 12m,super 200 idi 133mkd.
Pa sega koj kako ke si odbere....
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
451
Поени од реакции
422
Пакет на подолг период постојат уште или јас неможам да ги пронајдам?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.967
Поени од реакции
2.780
Пакет на подолг период постојат уште или јас неможам да ги пронајдам?
Ima

Автоматски споено мислење:

Пакет на подолг период постојат уште или јас неможам да ги пронајдам?
Makpeteol centar ima kolku sakas so 0mkd,pa aktiviraj sto i kolku sakas
Isto i vo anhoc ima preloadirani so odreden paket...
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.907
Поени од реакции
165
Само што активирав Лајка број. Зошто од Телеком кога ми звонат вика дека бојот не постои, а од А1 е се во ред?
Еве веќе 3 дена на ново активиран Лајка број не можам да примам повици од само Телеком. Чекав дур понеделник во 9 часот да пријавам пошто од тогаш работи кол центарот, ми вратија порака утрово во 8 дека средиле, а сеуште ништо не е средено. Пријавив пак во 9 денес и сеуште нема ништо и не можам да примам повици само од Телеком. Доста е од бројот, одам да земам друг број од нормален оператор. Поздрав
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
3.967
Поени од реакции
2.780
Еве веќе 3 дена на ново активиран Лајка број


Еве веќе 3 дена на ново активиран Лајка број не можам да примам повици од само Телеком. Чекав дур понеделник во 9 часот да пријавам пошто од тогаш работи кол центарот, ми вратија порака утрово во 8 дека средиле, а сеуште ништо не е средено. Пријавив пак во 9 денес и сеуште нема ништо и не можам да примам повици само од Телеком. Доста е од бројот, одам да земам друг број од нормален оператор. Поздрав
Pozzz,se najubavoo...
Btw,proba od povejke telekom broevi.?ili samo od 1.?
 
Последно уредено:

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
69
Поени од реакции
10
Sakam da ve prasam na lyca ako imam kredit moze li so toj kredit da kupam paket.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom