Lycamobile Македонија

Член од
9 јануари 2021
Мислења
260
Поени од реакции
329
Здраво, дали можи да се земи Lycamobile СИМ картица со 100 денари кредит, без никакви пакети,за потреба повеќе е само за зборување?
Благодарам однапред за дадениот одговор.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
4.230
Поени од реакции
2.901
Здраво, дали можи да се земи Lycamobile СИМ картица со 100 денари кредит, без никакви пакети,за потреба повеќе е само за зборување?
Благодарам однапред за дадениот одговор.
So 100ka ..mislam deka nema,no poracaj si on line besplatna sim 0den,i dopolni i 100 on line....
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
451
Поени од реакции
422
Здраво, дали можи да се земи Lycamobile СИМ картица со 100 денари кредит, без никакви пакети,за потреба повеќе е само за зборување?
Благодарам однапред за дадениот одговор.
Сим картица ти е бесплатна на Lyca а ти после стави колку сакаш кредит.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Која е разликата од Lycamobile Македонија до тие низ Европа како Италија, Франција итн?
Можам картичката од тука да ја користам надвор, влегува во роаминг или?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
4.230
Поени од реакции
2.901
Која е разликата од Lycamobile Македонија до тие низ Европа како Италија, Франција итн?
Можам картичката од тука да ја користам надвор, влегува во роаминг или?
Pa normalno deka si vo roaming stom izleguvas od Mk mreza vo slucajov nadvor od mrezata na a1 koja ima kod 294.03
ako patuvas niz eu, najdobro tie Italija da si zemes lyca sim imas po sekoja benziska/tobako i slicno vo nea imas od 5do 6.5 gb eu roaming odnosno vo cela eu mozes da koristis data. primer za 9.99eu imas prviot mesec 40gb potopa 20gb od koi imas 5.5gb eu roaming data, jas koristev vaka povejke meseci,so sim karticka lyca od Germanija nadopolnuvas on line i aktivitas on line paket i nemas problem
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Pa normalno deka si vo roaming stom izleguvas od Mk mreza vo slucajov nadvor od mrezata na a1 koja ima kod 294.03
ako patuvas niz eu, najdobro tie Italija da si zemes lyca sim imas po sekoja benziska/tobako i slicno vo nea imas od 5do 6.5 gb eu roaming odnosno vo cela eu mozes da koristis data. primer za 9.99eu imas prviot mesec 40gb potopa 20gb od koi imas 5.5gb eu roaming data, jas koristev vaka povejke meseci,so sim karticka lyca od Germanija nadopolnuvas on line i aktivitas on line paket i nemas problem
Италија не влегувам, слетувам у Париз на ЧДГ ќе пробам да најдам lyca мада незнам како ќе е со време а за италијанската знам топ работа ми вршеше пред некоја година.
Прашав со надеж да не има некоја промена ама тешко, напатено :(
 
Член од
29 август 2008
Мислења
4.230
Поени од реакции
2.901
Италија не влегувам, слетувам у Париз на ЧДГ ќе пробам да најдам lyca мада незнам како ќе е со време а за италијанската знам топ работа ми вршеше пред некоја година.
Прашав со надеж да не има некоја промена ама тешко, напатено :(
Pa isto tie i za francija i tamu imas 10eu razni paketi, pregledaj si sega od tuka pisi si kocovi za aktivit=rajne memorirajsi apn lyca france, i teras site se so /eu roaming
 
Член од
18 август 2015
Мислења
5
Поени од реакции
2
Се фатил сиромавиот на оро, се скинал тапанот. Се префрлив на Лајкамобајл, активирав пакет на подолг период и пакетот поскапи.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
334
Што е ова Maxi plan L за 3 месеци беше 950 денари сега е 1467? Не се веќе исплатливи пакетите на подолг рок.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
260
Поени од реакции
329
podolg period.PNG
По точно иде вака:
МАКСИ ПЛАН С беше на 3 месеци со заштеда од 499 денари и некаде беше 750 денари.
МАКСИ ПЛАН Л беше на 3 месеци со заштеда од 639 денари и некаде беше 950 денари.
Според ова може да се заклучи дека лајкмобиле, секогаш како сака ги менува цените и тоа му со закон и дозволено.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
805
Поени од реакции
339
све си е таман обично пишува дека во првите 3 месеци е x ден после y ден
 
Член од
29 август 2008
Мислења
4.230
Поени од реакции
2.901
Прегледај го приврзокот 292259
По точно иде вака:
МАКСИ ПЛАН С беше на 3 месеци со заштеда од 499 денари и некаде беше 750 денари.
МАКСИ ПЛАН Л беше на 3 месеци со заштеда од 639 денари и некаде беше 950 денари.
Според ова може да се заклучи дека лајкмобиле, секогаш како сака ги менува цените и тоа му со закон и дозволено.
Abe decki alo, pa neli e ova pripejd paketi ? nese post pejd so dogovor od 24meseci za garantirana cena ... tolku ne mozete da svatite ili ne sakate da svatite ??? kako toa paketot poskapil za xx denari pa paketot MAxi S za 12m vi idi 339mkd mesecno*
paketot Maxi L vi idi 434denari pa najevtiniot paket kaj telekom i a1 e 499 so po 1gb data i 500mkd kaj telekabel so 10gb bez sms ovde paketot vie so 15 gb data 5000min & 5000sms kon site mrezi za 434mkd, i vikate skapo e..... pa kaj A1 ova kosta 799mkd kaj telekom 999, povelete odete tamu*
Автоматски споено мислење:

Abe decki alo, pa neli e ova pripejd paketi ? nese post pejd so dogovor od 24meseci za garantirana cena ... tolku ne mozete da svatite ili ne sakate da svatite ??? kako toa paketot poskapil za xx denari pa paketot MAxi S za 12m vi idi 339mkd mesecno*
paketot Maxi L vi idi 434denari pa najevtiniot paket kaj telekom i a1 e 499 so po 1gb data i 500mkd kaj telekabel so 10gb bez sms ovde paketot vie so 15 gb data 5000min & 5000sms kon site mrezi za 434mkd, i vikate skapo e..... pa kaj A1 ova kosta 799mkd kaj telekom 999, povelete odete tamu*
ps zaboraviv imate i nov paket za 499 so 30gb data po 1gb na den za 499mkd i vikajte pak deka e skapo!
Автоматски споено мислење:

све си е таман обично пишува дека во првите 3 месеци е x ден после y ден
taka e drugarce ...
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
4.230
Поени од реакции
2.901
Drugarcina kaj ste sega ..?ve nema da komentirame za lyca Max 499mkd 5000min&500sms i 30gb data po 1gb sekoj den=30dena=30gb
ajde vaka Telekom kako najskapi za 599mkd davaat 1.5gb / ,A1 za 499 dava 1gb/,telekabel za 500 dava 10gb / green mobile za 499 1gb / lycamobile za 499 =30gb i povici i sms vo taa cena / telekom samo povici, telekabel samo povici, greenmobile samo povici,
tolku e ponudata kaj nas 2 MNO i 3 mvno od koi edniot mvno greenmobile e prodolzena raka na a1 slicno kako sto bese frog od eks cosmofon bidejki broevite 073 se registrirani na a1.mk nese od green mobile, za razlika 074 se od telekabel(no sepak telekabel e ogranicen od telekom) 079 se od lycamobile (lycamobile e edinstven mvno vo prava smisla na zborot)
i nese bunete nema poevtino od lyca momentalno + bez dogovor.Tk e isto dobra cena 500 so 10gb no imaat problemi itoa mnogu, lycamobile preku a1 mreza nema takvi problemi edinstven nedostatok e parkin sms i donaciski broevi,toa im e minus.!
 

Attachments

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.421
Поени од реакции
2.524
Drugarcina kaj ste sega ..?ve nema da komentirame za lyca Max 499mkd 5000min&500sms i 30gb data po 1gb sekoj den=30dena=30gb
ajde vaka Telekom kako najskapi za 599mkd davaat 1.5gb / ,A1 za 499 dava 1gb/,telekabel za 500 dava 10gb / green mobile za 499 1gb / lycamobile za 499 =30gb i povici i sms vo taa cena / telekom samo povici, telekabel samo povici, greenmobile samo povici,
tolku e ponudata kaj nas 2 MNO i 3 mvno od koi edniot mvno greenmobile e prodolzena raka na a1 slicno kako sto bese frog od eks cosmofon bidejki broevite 073 se registrirani na a1.mk nese od green mobile, za razlika 074 se od telekabel(no sepak telekabel e ogranicen od telekom) 079 se od lycamobile (lycamobile e edinstven mvno vo prava smisla na zborot)
i nese bunete nema poevtino od lyca momentalno + bez dogovor.Tk e isto dobra cena 500 so 10gb no imaat problemi itoa mnogu, lycamobile preku a1 mreza nema takvi problemi edinstven nedostatok e parkin sms i donaciski broevi,toa im e minus.!
Искуството кое го добив овие години работејќи со луѓето во оваа сфера ме доведе до некој заклучоци.Едноставно луѓето се спремни и многу повеќе да платат да им биде сервирано нешто на готово.Јас сум рекол во денешно време да плаќаш сметка поголема од 500ден за мобилен е грев а сепак секој ден гледам луѓе плаќаат 3 пати повеќе.Ама се на сметка и не мора да се мачат да му ја мислат кога ке му заврши пакет и слично да полни сам да се замара.После се залетуваат со нови телефони кој најчесто се кодирани и на крај на договорот испаѓаат ѓавол плус.Или мисли дека добива 15 гига нет а го крадат како луд и реално дали добива 10 итн итн.

Поентата ми е дај боже да има што повеќе асална конкуренција за да може секој да се пронајде каде му одговара.А дека луѓето се технолошки неписмени во 21 век со тел од 1000евра и те како се.И од такви луѓе операторите особено на сметка ќаруваат најмногу.Ми доаѓа потенцијален клиент и му кажувам за понудите на лајка и се е супер и он сам гневен што плаќа многу во Телеком вика се супер тоа али не можам да му ја мислам јас сега да плаќам онлајн и да активирам пакети и слично.За жал повеќето се такви и најчесто ги разбирам.Научени се да им е се сервирано на готово по цена да треба да платат и повеќе.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.257
Поени од реакции
4.710
Абе Лајка проработе со тоа СМС пораките од странство?
Ако го ставам бројот од Лајка на Google ќе ми дојде некаде СМС код за верификација или ќе се изгуби во тоа велелепната им мрежа на преубави ефтиноќи? :)

Инаку во Телеком во последно обновување на договор имав 8000ден. кредитен бонус. Дали е тоа лојалност или е мамка за да купиш нешто од нивните прескапи телефони/телевизори, незнам, знам само ако го одземам тој кредитен бонус реципрочно за 24 месеци колку што трае еден договор, јас имам најевтина тарифа од сите оператори.

Така да пушете курац Лајка, првин отворете салони наместо да оперирате герила по трафики бензиски и супермаркети.
Еден ебан Green мобајл што оперира во 4 града ве престигна по услуга, достапност, понуда и квалитет.
Ѓупска компанија, собрани цигани од Англија ќе тераат бизнис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom