Lycamobile Македонија

Член од
15 јануари 2015
Мислења
431
Поени од реакции
402
ИЗМАМА ПРИ НАРАЧКА НА НОВА СИМ
При нарачка на нова сим картичка за нов корисник од нивната веб страна за понуда Lyca Mega S по цена од 250 денари, во целиот процес е наведена таа цена од 250 денари но од вашата сметката повлекуваат 500 денари! Се јавив во контакт центар ми кажа дечкото знаат за тој проблем но тоа така си пишува на страната и не е променето, за тие 500 денари ке добијам дупло повеќе интернет и како тоа било подобро за мене и можела рефундација ако не сум задоволем, за таа рефундација баш ке видам дали стојат на зборот утре.
За оваа измама треба некој да одговара, не е во ред едно да пишува а друго да биде наплатено, ако не проверив состојба на сметка немаше ни да знам дека наместо 250 како што кажуваат повлекле 500денари. Дали може да се тужи или некаде пријави случајов ?
 
Член од
8 април 2014
Мислења
114
Поени од реакции
9
Зедов СИМ од Lycamobile и од денес имам активни услуги, сакам да знам колку време трае привремениот број ? Бидејќи го префрлив мојот број од А1 претходно...
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
482
Поени од реакции
142
СИМ картичките, што не се користат за остварување повик или праќање СМС порака во период поголем од 180 дена, автоматски се деактивираат. За жал, овие СИМ картички не може да се реконектираат и телефонскиот број, исто така, станува недостапен за користење после овој период.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.446
Поени од реакции
14.647
интернет пакетиве катастрофа им се, 2 гб 130 ден, со истиот ебан пакет откако почнаа, само што сега тие 2 гб се трошат по два скрола на инста, баталив и да го обновувам веќе.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.865
Поени од реакции
1.866
интернет пакетиве катастрофа им се, 2 гб 130 ден, со истиот ебан пакет откако почнаа, само што сега тие 2 гб се трошат по два скрола на инста, баталив и да го обновувам веќе.
So se zalite...nema poevtino od lyca,
vidi naj noviot virtuelen operator sto nudi 073 prefiks e
 

Attachments

Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.446
Поени од реакции
14.647
So se zalite...nema poevtino od lyca,
vidi naj noviot virtuelen operator sto nudi 073 prefiks e
Друже не сме 2015та, а и тогаш кога дојдовте 2 гига ви беше 100че па го поскупевте. Ако додадете уште 2 гига у пакетот нема да се осиромашите, само ќе покажете дека мислите на муштериите.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.865
Поени од реакции
1.866
Друже не сме 2015та, а и тогаш кога дојдовте 2 гига ви беше 100че па го поскупевте. Ако додадете уште 2 гига у пакетот нема да се осиромашите, само ќе покажете дека мислите на муштериите.
toa go diktira / DUOPOLOT Germanija-Avstrija zosto nese bunevte koga se prodavase One da go kupese drug,(grci,bugari,albanci xx drugi bilo koj samo da ostanea 3 MNO) ne a1 e sega zesko e...
btw ne rabotam vo lyca samo sum dobar poznavac na telekom situacijata vo nasata napatena
a ako prodolzi vaka za 2god, kese vratime ne 2015 2010.!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.446
Поени од реакции
14.647
toa go diktira / DUOPOLOT Germanija-Avstrija zosto nese bunevte koga se prodavase One da go kupese drug,(grci,bugari,albanci xx drugi bilo koj samo da ostanea 3 MNO) ne a1 e sega zesko e...
btw ne rabotam vo lyca samo sum dobar poznavac na telekom situacijata vo nasata napatena
a ako prodolzi vaka za 2god, kese vratime ne 2015 2010.!
ние како корисници ништо не можеме тука. Затоа е и лајка тука да понуди нешто подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom