Lycamobile Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
2.836
Поени од реакции
1.844
Здраво, вака пред малку онлине активирав и платив пакет на подолг период, оној што е 950ден. со 15гб нет, кој што фактички би требало да трае до февруари 2021, ама кога на тел. ќе проверам преку *137# ми пишува дека трае до 12.12.2020.... Зошто е така:eek:
Zvoni im.1212.do 18h. mislam deka ke se prodolzi sam posle toj datum...
 

Day

Член од
24 октомври 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zvoni im.1212.do 18h. mislam deka ke se prodolzi sam posle toj datum...
Им се јавив и ми рекоа дека ќе ми траел до јануари.. а незнам зошто на тел. сеуште пишува дека е до 12.. се надевам дека ќе се продолжи
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.836
Поени од реакции
1.844
Им се јавив и ми рекоа дека ќе ми траел до јануари.. а незнам зошто на тел. сеуште пишува дека е до 12.. се надевам дека ќе се продолжи
Mora da se prodolzi otvori na moj lyca ke proveris vo aktivni paketi*
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.281
Поени од реакции
2.259
Paketite na podolg period mozat posle 4ti mesec povtorno dase obnovat na 3m = 748.5mkd.
ova vi izleguva najevtin paket so vkluceni site uslugi povici/sms/data...
749mkd+499 za 4 meseci vkupno 1248 odnosno po 312mkd, mesec poevtino i od koga bese na promocija (LycaMaxi 384mkd)
isto i L paketot so 15gb data idi 399mkd za 4 meseci...
za 399mkd 5000minuti/5000sms/i 15gb Lte data toa e odlicna cena i konkurentna cena na postoeckiot monopol 070-077
Инфото за ова колку ти е сигурно?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.281
Поени од реакции
2.259
99.99% ,no druga e situacijata ne se znae do koga ke bidat aktivni paketite na podolg period...moze da im tekne od 01.01.2021 ne vazi povejke koj iskoristi iskoristi....
Работам во Лајка више од 3 години и позитивно е што во последно време доста разновидни и нови понуди искачаат.Само треба малце повеќе да се заинтересира човек со оглед дека маркетингот е доста скромен.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.836
Поени од реакции
1.844
Работам во Лајка више од 3 години и позитивно е што во последно време доста разновидни и нови понуди искачаат.Само треба малце повеќе да се заинтересира човек со оглед дека маркетингот е доста скромен.
Ako rabotisi,kazi mu na poglavnite da porabotat na marketing podobro*vlezot bese dobar ama..koj visoko leta nisko pajga.!napravija golemi greski paketot 384 trebase da si prodolzi mozese da bide so 1000&1000 voice/sms i 2~3 gb data....ke si imavte do sega 5% baza ,a vaka se koristi kako 2sim za dopolna na data,budejki najdora cena ima za ponuden soobrajkaj...ama ima mn.negativni raboti,nema sms parking toa e najosnovno vo 2020god.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
782
Поени од реакции
718
Здраво, вака пред малку онлине активирав и платив пакет на подолг период, оној што е 950ден. со 15гб нет, кој што фактички би требало да трае до февруари 2021, ама кога на тел. ќе проверам преку *137# ми пишува дека трае до 12.12.2020.... Зошто е така:eek:
Автоматски ке се ресетира после 30 дена... Без гајле. Автоматски ти зема 950 мкд + полната сума за поединечен месец.. Значи 4 месеци и наплаќа автоматски. 3-те по повластена цена и едниот по нормална сума.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.281
Поени од реакции
2.259
Автоматски ке се ресетира после 30 дена... Без гајле. Автоматски ти зема 950 мкд + полната сума за поединечен месец.. Значи 4 месеци и наплаќа автоматски. 3-те по повластена цена и едниот по нормална сума.
Не треба никаква полна сума да ти земе за поединечен месец во овој случај за тој 4 месец што го спомна.Пакетот на подолг период трае 3 месеци и пари само за тоа треба да ти земе.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
782
Поени од реакции
718
Не треба никаква полна сума да ти земе за поединечен месец во овој случај за тој 4 месец што го спомна.Пакетот на подолг период трае 3 месеци и пари само за тоа треба да ти земе.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Па не е баш така. По активацијата на пакетот на подолг рок, ми наплати 700+ денари и 499 за четвртиот месец по афтоматизам.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.281
Поени од реакции
2.259
Па не е баш така. По активацијата на пакетот на подолг рок, ми наплати 700+ денари и 499 за четвртиот месец по афтоматизам.
Ама чекај ти кога ти побара таму 700+ денари за активација на пакетот за 3 месеци прво ти ги зема само тие пари и си оставил автоматско надополнување или ти ги зема тие 700 плус 500 одеднаш?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
782
Поени од реакции
718
Ама чекај ти кога ти побара таму 700+ денари за активација на пакетот за 3 месеци прво ти ги зема само тие пари и си оставил автоматско надополнување или ти ги зема тие 700 плус 500 одеднаш?
Испадна вака.. Сум оставил активно автоматски активирање на Lyca Mega S пакетот.. Активирав пакет за 3 месеци 730 денари што е. По автоматизам, ми наплати и Lyca Mega S. 500 денари заробени во ништо.. Памет за следен пат.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.281
Поени од реакции
2.259
Испадна вака.. Сум оставил активно автоматски активирање на Lyca Mega S пакетот.. Активирав пакет за 3 месеци 730 денари што е. По автоматизам, ми наплати и Lyca Mega S. 500 денари заробени во ништо.. Памет за следен пат.
За жал доста луѓе се горат со ова автоматското надополнување :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom