Lycamobile Македонија

Член од
18 септември 2014
Мислења
781
Поени од реакции
717
Помина летото и никакви поволности нема од Лајка? Само за новите корисници и тоа само еден месец. Многу никаква промоција .
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.275
Поени од реакции
2.254
Помина летото и никакви поволности нема од Лајка? Само за новите корисници и тоа само еден месец. Многу никаква промоција .
Имаш промоција сега за нов број со 10 гига нет и неограничени повици кон сите мрежи за 350ден првиот месец и наредните 3 месеци по 375ден.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
817
Поени од реакции
865
нај дно оператор кој постои,ни страната за надополнување им функционира само тоа мутавата коцка се врти и ни те префрла на следен чекор кога ќе кликнеш на понатаму, ни оператор за поддршка има а 18:30h е, не функционира ни од мобилен ни од лап топ можноста за надополна,

не ни сакам да коментирам дека не може да се користи картичка од типот маестро во 2020 год.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.824
Поени од реакции
1.819
нај дно оператор кој постои,ни страната за надополнување им функционира само тоа мутавата коцка се врти и ни те префрла на следен чекор кога ќе кликнеш на понатаму, ни оператор за поддршка има а 18:30h е, не функционира ни од мобилен ни од лап топ можноста за надополна,

не ни сакам да коментирам дека не може да се користи картичка од типот маестро во 2020 год.
Rabotat od 09do18h,jas pred 2/3dena nadopolniv ,no otkako ja smenija stranata so ovaa nova epten sporo odi dali za 1min,ke ja otvori e znak prasalnik....im prijaviv se pravat na 3.5
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
781
Поени од реакции
717
Rabotat od 09do18h,jas pred 2/3dena nadopolniv ,no otkako ja smenija stranata so ovaa nova epten sporo odi dali za 1min,ke ja otvori e znak prasalnik....im prijaviv se pravat na 3.5
ДА стварно е спора, и баговита, но надополнив без проблем со Мастер Кард.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
817
Поени од реакции
865
го решив и јас проблемот ама на бензиска со ваучер :mad:, пак ќе кажам брука од оператор се :eek:, користат што сум зафатен деновиве инаку ќе ги префрлам броевите кај друг оператор.
 
Член од
14 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam problem nemozam da se povrzam na mrezata, barav pomos na stranata i najdov nekoi cekori za manuelno postavuvanje na mreza. Prviot cekor e da se otvori aplikacijata Lycamobile services. Kaj mene ovaa aplikacija ne se otvara. Pomosh?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.275
Поени од реакции
2.254
Imam problem nemozam da se povrzam na mrezata, barav pomos na stranata i najdov nekoi cekori za manuelno postavuvanje na mreza. Prviot cekor e da se otvori aplikacijata Lycamobile services. Kaj mene ovaa aplikacija ne se otvara. Pomosh?
Гарант изгорена ти е картичката.Земи празна картичка и јави се од нејзе на 1212 и ке ти го префрлат стариот број на новата картичка.
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
108
Поени од реакции
21
Zdravo, imam problem, go prefrliv brojot od telekom na lycamobile. koga prakam poraka na broevi od telekom porakata im se povtoruva po 100 pati, a jas sum ja pratil ednas. Prijaviv na 1212 mi kazuvaat toa e problem na telekom, probale da go resat i nemozat. prijaviv vo telekom mi vikaat toa nemoze da e nas problem, vie ste preku lycamobile, toe e nivni problem.resenie?
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
373
Решение е да ја избришеш пораката од кај тебе што си ја испратил.
Пред неколку месеци истото ми се дешаваше и на мене.
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
108
Поени од реакции
21
Решение е да ја избришеш пораката од кај тебе што си ја испратил.
Пред неколку месеци истото ми се дешаваше и на мене.
Веднаш кога ми јавија, ја избришав пораката, ама два дена дури и нокта им стигала пораката.
Автоматски споено мислење:

Како може да се поднесе приговор до lykamobile?
Има ли некој искуство?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.824
Поени од реакции
1.819
Веднаш кога ми јавија, ја избришав пораката, ама два дена дури и нокта им стигала пораката.
Автоматски споено мислење:

Како може да се поднесе приговор до lykamobile?
Има ли некој искуство?
Elektronski na nivniot email...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.824
Поени од реакции
1.819
Paketite na podolg period mozat posle 4ti mesec povtorno dase obnovat na 3m = 748.5mkd.
ova vi izleguva najevtin paket so vkluceni site uslugi povici/sms/data...
749mkd+499 za 4 meseci vkupno 1248 odnosno po 312mkd, mesec poevtino i od koga bese na promocija (LycaMaxi 384mkd)
isto i L paketot so 15gb data idi 399mkd za 4 meseci...
za 399mkd 5000minuti/5000sms/i 15gb Lte data toa e odlicna cena i konkurentna cena na postoeckiot monopol 070-077
 

Day

Член од
24 октомври 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, вака пред малку онлине активирав и платив пакет на подолг период, оној што е 950ден. со 15гб нет, кој што фактички би требало да трае до февруари 2021, ама кога на тел. ќе проверам преку *137# ми пишува дека трае до 12.12.2020.... Зошто е така:eek:
 
На врв Bottom