Lycamobile Македонија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Немаш мрежа истотака во роаминг. Не можеш да се конектираш на ниедна земја. Проверено со Србија и Бугарија.
К ги боли Лајкамобиле за роамирање надвор од државата но затоа странските Лајкамобајл корисници (пример од ОК, Ирска и сл) кога роамираат тука немаат никаков проблем. Така да целата проблематика е заглавена на неспособна техничка поддршка што ја имаат тука. Операторов е полош и од онаа индиската серија Бандини или како и да се викаше...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
К ги боли Лајкамобиле за роамирање надвор од државата но затоа странските Лајкамобајл корисници (пример од ОК, Ирска и сл) кога роамираат тука немаат никаков проблем. Така да целата проблематика е заглавена на неспособна техничка поддршка што ја имаат тука. Операторов е полош и од онаа индиската серија Бандини или како и да се викаше...
Добра споредба, прашав за роаминг зашто имам број од Лајка ИТ. Низ цел медитеран функционираше подобро од нашиве оператори тука, исклучиво интернет а и допуна и останато идеше подмачкано.
Тешко дека тоа ниво би се стигнало тука.
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Имам другар од Мкд кој моментално си е во Србија и има лајка број од Македонија,јас користам лајка дали можам да зборам со него за гага-џабе ?

И што е оваа ситуација со цениве на Лајка?
Да ја бараш Србија фикс.-12 моб.-25ден./по минута...
Поевтино воип нешто или опцииве со А1 итд?
Тоа нема лајка во Србија, па затоа така плафон или пак ние сме застанати во времето?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.198
Поени од реакции
3.580
Имам другар од Мкд кој моментално си е во Србија и има лајка број од Македонија,јас користам лајка дали можам да зборам со него за гага-џабе ?

И што е оваа ситуација со цениве на Лајка?
Да ја бараш Србија фикс.-12 моб.-25ден./по минута...
Поевтино воип нешто или опцииве со А1 итд?
Тоа нема лајка во Србија, па затоа така плафон или пак ние сме застанати во времето?
Nesto si greska so cenive...?ili ne se razbirame.....ako drugarot tie vi srbija toj ke plajka roaming dojdoven povik,ti ne plajkas nisto....a cenite eve gi na slika....
 

Attachments

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Nesto si greska so cenive...?ili ne se razbirame.....ako drugarot tie vi srbija toj ke plajka roaming dojdoven povik,ti ne plajkas nisto....a cenite eve gi na slika....
Не сум грешка,само не напишав за меѓународни...
А ова што си пуштил е за во роаминг...а мислев јас да го барам јас не сум надвор од РМ
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.198
Поени од реакции
3.580
Не сум грешка,само не напишав за меѓународни...
А ова што си пуштил е за во роаминг...а мислев јас да го барам јас не сум надвор од РМ
Mislam deka ovie ceni se samo so Srbija...ise provlekuvaat odamna....dali nesto okolu interkonekcija ...ili sto e ...ne znam...inaku cenata e premnogu ...vo sporedba so povehketo zemji kade cenata e 3-5denari....
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Имам другар од Мкд кој моментално си е во Србија и има лајка број од Македонија,јас користам лајка дали можам да зборам со него за гага-џабе ?

И што е оваа ситуација со цениве на Лајка?
Да ја бараш Србија фикс.-12 моб.-25ден./по минута...
Поевтино воип нешто или опцииве со А1 итд?
Тоа нема лајка во Србија, па затоа така плафон или пак ние сме застанати во времето?
Не е по лесно да си земе за 500 динари српски број со 2-3-5 гига нет и на вибер/вацап/фб да си праите муабет ?
Знам ја во бугарија се мислев дали од тука да зеам лајка или таму број (за 10дена ми беше) и земав бг број со 3гб интернет месечен за 10 лева - 5 евра. Само за повици го користев, некаде 1.5 гига ми остана.
Многу по ефтина варијанта ми е некако тоа. пошто и 12 ден минута е изгор скапо.
Мислам дека лајка тоа и го форсираа, Роамингот им беше целата кампања. Што и не е баш логично коа се најефтината при пејд картичка ќе добиеш нет за комуникација... Многу утка од мрежа ми се... Уште од коа прв пат се појавија. Едина добра ствар им е што моеш бројче со уред да си земеш од бензиска... Буквално ко на филмовине...
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Mislam deka ovie ceni se samo so Srbija...ise provlekuvaat odamna....dali nesto okolu interkonekcija ...ili sto e ...ne znam...inaku cenata e premnogu ...vo sporedba so povehketo zemji kade cenata e 3-5denari....
Абе ренде се и овие и другиве....с со Германија да збориш мобилен минута 2.5ден има и држави со по 1ден минута..ова околинава наша катастрофа..


Не е по лесно да си земе за 500 динари српски број со 2-3-5 гига нет и на вибер/вацап/фб да си праите муабет ?
Знам ја во бугарија се мислев дали од тука да зеам лајка или таму број (за 10дена ми беше) и земав бг број со 3гб интернет месечен за 10 лева - 5 евра. Само за повици го користев, некаде 1.5 гига ми остана.
Многу по ефтина варијанта ми е некако тоа. пошто и 12 ден минута е изгор скапо.
Мислам дека лајка тоа и го форсираа, Роамингот им беше целата кампања. Што и не е баш логично коа се најефтината при пејд картичка ќе добиеш нет за комуникација... Многу утка од мрежа ми се... Уште од коа прв пат се појавија. Едина добра ствар им е што моеш бројче со уред да си земеш од бензиска... Буквално ко на филмовине...
Не ми е за вибер и сл. Лично за број прашав дека таква опција ми требаше,но веројатно ништо...него не да се утка него пропаст бар кај нас...а некогаш и не се стабилни.

Бтв може ли да се најде добро бројче во Лајка? На овие од пумпа што ги даваат има залепено кое е бројчето но се чкљ рандом...
Има некој Лајкаш да може да најде добро бројче?
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Imam problem so nadopolnuvanje na lajka otkako go smenile interfesot na katastrofalniov nov sajt nevozmozno e da se nadopolni probav i pari da stavam ili cel paket, nema sansi probano i na firefox i chrome....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.198
Поени од реакции
3.580
Imam problem so nadopolnuvanje na lajka otkako go smenile interfesot na katastrofalniov nov sajt nevozmozno e da se nadopolni probav i pari da stavam ili cel paket, nema sansi probano i na firefox i chrome....
Mislam deka ne im e doraboten komplet sajtot ... a se najaviv na mojLyca vika deka moze da se nadopolnuva , ali sega nemam potreba da nadopolnam pa taka ne mozam da ti kazam dali funkcionira preku mojLyca
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
Zdravo, imam problem so sim kartickata od Lykamobile, od vcera, pocna povremeno da mi snemuva mreza, pa povtorno da se pojavuva, se javiv vo kontakt centarot i mi kazaa deka e aktivna, probav manuelno da izberam mreza i mi uspea, a od denes od 20 casot celosno nemam mreza,
kazuva nemam sim, probano istata sim karta na uste 3 telefoni, ama neraboti.
Sto da napravam, mi treba telefonot?
Автоматски споено мислење:

Zdravo, imam problem so sim kartickata od Lykamobile, od vcera, pocna povremeno da mi snemuva mreza, pa povtorno da se pojavuva, se javiv vo kontakt centarot i mi kazaa deka e aktivna, probav manuelno da izberam mreza i mi uspea, a od denes od 20 casot celosno nemam mreza,
kazuva nemam sim, probano istata sim karta na uste 3 telefoni, ama neraboti.
Sto da napravam, mi treba telefonot?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Zdravo, imam problem so sim kartickata od Lykamobile, od vcera, pocna povremeno da mi snemuva mreza, pa povtorno da se pojavuva, se javiv vo kontakt centarot i mi kazaa deka e aktivna, probav manuelno da izberam mreza i mi uspea, a od denes od 20 casot celosno nemam mreza,
kazuva nemam sim, probano istata sim karta na uste 3 telefoni, ama neraboti.
Sto da napravam, mi treba telefonot?
Автоматски споено мислење:

Zdravo, imam problem so sim kartickata od Lykamobile, od vcera, pocna povremeno da mi snemuva mreza, pa povtorno da se pojavuva, se javiv vo kontakt centarot i mi kazaa deka e aktivna, probav manuelno da izberam mreza i mi uspea, a od denes od 20 casot celosno nemam mreza,
kazuva nemam sim, probano istata sim karta na uste 3 telefoni, ama neraboti.
Sto da napravam, mi treba telefonot?
За жал како што раскажуваш картичката ти изгорела и ке ти треба нова празна картичка и преку call center да се пријави дека старата картичка ти е изгорена и бројот што го имаш со ср пакет или пари ке ти се префрли во новата картичка.

Лоша вест е што оваа процедура трае до 2 работни дена така да утре недела не работи центарот и од понеделник ке можеш да го пријавиш ова.Пред Среда ништо не правиш за жал :(
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.198
Поени од реакции
3.580
За жал како што раскажуваш картичката ти изгорела и ке ти треба нова празна картичка и преку call center да се пријави дека старата картичка ти е изгорена и бројот што го имаш со ср пакет или пари ке ти се префрли во новата картичка.

Лоша вест е што оваа процедура трае до 2 работни дена така да утре недела не работи центарот и од понеделник ке можеш да го пријавиш ова.Пред Среда ништо не правиш за жал :(
Tocno sefe sim swap ke mu se napravi i ke si go ima i brojceto i paketot....ama kako sto napomna losata strana e toa ke trae do Sreda....
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
Vi blagodaram za odgovorite i za pomosta, utre rano ke se javam na 079/1212 i se nadevam ke zavrsam rabota
 

Kajgana Shop

На врв Bottom