Lycamobile Македонија

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
9.861
Автоматско откажување ми стои цел месец, денес пак ми земаа пари.
Друг начин на откажување на автоматско надополнување освен ончајн дали знае некој?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
2.844
Поени од реакции
578
Автоматско откажување ми стои цел месец, денес пак ми земаа пари.
Друг начин на откажување на автоматско надополнување освен ончајн дали знае некој?
Probaj so kodot *190# i za potvrda stisni 1

Ili javi se vo call center 12 12 vidi sto ke ti kazat...
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
2.844
Поени од реакции
578
Lycamobile на пазарот извади нови пакети од кој ке ги издвојам двата нови пакети кој верувам би биле интересни и конкурентни на пазарот за повеќето луѓе кој не сакаат да се замараат со договори.

PrtScr capture.jpg

    , , e SIM   - Opera.jpg

Во исто време на некој интернет пакети количината на интернет е зголемена како на пример на дата 99 од 2 гига за 1 недела сега се добива 3 и ХЛ пакетот со 5 гига сега се добиваат 6 гига.

    , , e SIM   - Opera_2.jpg

    , , e SIM   - Opera_3.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.407
Поени од реакции
5.699
Pisi samo lycamobile.mk ke gi vidis site novi paketi ....
Pred se data paketi ima novi...
Автоматски споено мислење:


Nee samo problemot so.Bugarija i Srbija ..i vo dr.drzavi nema roaming jas najmalce 15 pati se javiv i isprativ e email i na fb,so sliki so se dosega nisto ne popravija!
Nemožam da ja najdam dosegašnata ponuda za 129 denari-2 giga internet, za mesec dena
Ima samo za 7 dena...ili maxi za 250 demari/ 8 giga
 
Член од
30 април 2013
Мислења
136
Поени од реакции
31
Здраво вака другар ми е корисник на овој оператор и му вртам ми кажува тут и повикот заврши. Што се случува исто вртам и во контакт центар на операторов исто
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.216
Поени од реакции
1.099
Здраво вака другар ми е корисник на овој оператор и му вртам ми кажува тут и повикот заврши. Што се случува исто вртам и во контакт центар на операторов исто
.....
kaj mene e se ok ... pred malce zburuvav 20min, so lyca australija
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.407
Поени од реакции
5.699
Јас деновиве ја користам како втора си картичка, интернетот е брз, некаде знае да појави и 4г+, а на поголемиот дел од мрежата 4г
 
Член од
1 април 2014
Мислења
194
Поени од реакции
58
Ima li nekoj drug problem so nadopolnuvanje preku internet? Probav 5 pati so 3 razlicni kartici, se odjaviv i najaviv povtorno i sekogas, vasata transakcija e neuspesna....
Автоматски споено мислење:

I nekoj ako ima iskustvo so nadopolnuvanje preku internet, go imav internet paketot za 30 dena so 6gb za 250 denari, odbrana opcija za avtomatsko nadopolnuvanje, staviv novi 300 denari koga bev 1gb pred kraj i ocekuvav toj paket da se obnovi, no za zal samo mi gi trosi tie 300 denari kako denar/mb ili slicna tarfa, ne dobiv obnova od 6gb po cena od 250 denari kako sto mislev deka ke bide.

Sega vidov pole vo nadopolni so naziv paketi lycamobile, da ne treba preku toa da nadopolnam za da dobijam paket, a ne suma za denar/mb?
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2011
Мислења
459
Поени од реакции
136
јас имав проблем со дебитни картички и пробав со кредитна и успеа, ама сега можам да надополнам и со дебитна (тутунска) одкако ставив лимит за интернет плаќање....
 
Член од
1 април 2014
Мислења
194
Поени од реакции
58
Interesna rabota, probav na Chrome 10 pati nemozev, na Firefox od prva, dali koincidencija dali do browserot, ne bi znael.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.216
Поени од реакции
1.099
Ima li nekoj drug problem so nadopolnuvanje preku internet? Probav 5 pati so 3 razlicni kartici, se odjaviv i najaviv povtorno i sekogas, vasata transakcija e neuspesna....
Автоматски споено мислење:

I nekoj ako ima iskustvo so nadopolnuvanje preku internet, go imav internet paketot za 30 dena so 6gb za 250 denari, odbrana opcija za avtomatsko nadopolnuvanje, staviv novi 300 denari koga bev 1gb pred kraj i ocekuvav toj paket da se obnovi, no za zal samo mi gi trosi tie 300 denari kako denar/mb ili slicna tarfa, ne dobiv obnova od 6gb po cena od 250 denari kako sto mislev deka ke bide.

Sega vidov pole vo nadopolni so naziv paketi lycamobile, da ne treba preku toa da nadopolnam za da dobijam paket, a ne suma za denar/mb?
jas sega nadopolniv nema nikakov problem ....a ni unazad 1god, nesum imal problem....samo onLine nadopolnuvam ako sakas avtomatska obnova moras da stikliras dolu kaj paketot, i da go imas potrebniot kredit na denot na obnova odnosno 30ti ot den / a ti gi trosi tie 300den, bidejki tie pominat limitot od data paketot,minuti,sms ....itn ...zavisi sto imas aktivirano ....
so paketot data Xl 6gb 249den, osvem data imas samo povici kon lyca & sms besplatni se nadvor se napljaka da ne pisuvam eve ti slika a nad 6te gb cenata e 0.79den/1mb
 

Attachments

  • 18,5 KB Прегледи: 16
Член од
15 јануари 2015
Мислења
360
Поени од реакции
268
Од сабајлево имам проблем со Сим картицата од Lyca mobile. Прво неколку пати од сабајлево немав мрежа некој саат, па пробував со ресетирање, вадење/враќање на симот, ставање на сим картицата на друг уред и пак исто мрежа нема? Сега поручек некако се стабилизира со мрежа ама па ми ги избриша 70% од контактите? Телефонот е Samsung го немам менувано неколку години и без било какви акции со него. Што може да биде?
Автоматски споено мислење:

Е сега нова ситуација. Ги снема комплет сите контакти за да после 20 минути сите до еден да се појават!
Стој па гледај
 
Последно уредено:
На врв Bottom