Lycamobile Македонија

Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Намалиле интернет од 6 на 5гб во макси пакетот. Педери !
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Намалиле интернет од 6 на 5гб во макси пакетот. Педери !
Greska si posle promocijata pred 3god koga bese 8gb=384den. posle toa Maxi paketor e 5gb..... Sega gledam ima on line promocija max e na pola cena prviot mesec i 10% za on line nadopolnuvajne....
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Greska si posle promocijata pred 3god koga bese 8gb=384den. posle toa Maxi paketor e 5gb..... Sega gledam ima on line promocija max e na pola cena prviot mesec i 10% za on line nadopolnuvajne....
6гб беше другар. го активирам секој месец истиот пакет. Сега е 5гб.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Намалиле интернет од 6 на 5гб во макси пакетот. Педери !
Убаво кажува @ts01 , не е намалено, секогаш си било 5GB Maxi пакетот. Овде на линкот, страница 15 си стои дека било 5 гига дури и у во февруари.
И ја знам дека немале со 6 гига пакет...
 
Член од
2 октомври 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo
Momentalno sum na vip postpejd so istecen dogovor
Ocekuvav deka vip ke dadat nekoja dobra ponuda so rebrediranjeto megutoa ovoj duopol e resen da si igra majtap so nas i da prodolzat da ne lazat so 10 i 15 GB internet za 800 den
Samo ke vi ja posocam ponudata na vodafone romania so neogranicen 4g internet za 14 evra i neogranicen 5g internet za 17 evra
Taka da planiram da se prefrlam na lycamobile i da komuniciram preku viber so internet paketite od 2GB i 5 GB za 130 i 250 den mesecno
Moze li da pisete kako se vasite iskustva sega so mrezata na lycamobile i so korisnickoto iskustvo dali imate nekoi problemi
Dali se reseni problemite sto gi imaa so verifikacija na viberot i na whatsapp
kako e brzinata na 4g mrezata
kako vi e iskustvoto so aktivacijata na paketite
dali ima naplata na nekoi skrieni glupavi trosoci

Odnapred blagodaram za spodelenite iskustva
Автоматски споено мислење:


Ponudata na vodafone romania
 
Последно уредено:

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Вчера му активирав на татко ми Лајка бројче. Па човек треба доктор на науки да биде за да почне да користи нивни број...
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Со што проблеми се соочи?
Генерално, немав проблем. Самата процедура е долга и непотребна.
Ставам сим картичка, вадам сим картичка па пак ставам сим картичка, кодови, матични итн. Уште број на чорапи да побараа...
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Генерално, немав проблем. Самата процедура е долга и непотребна.
Ставам сим картичка, вадам сим картичка па пак ставам сим картичка, кодови, матични итн. Уште број на чорапи да побараа...
Ne znam zosto si imal potreba da vadis i stavas karticki...Znaci ima 3 opcii za registracija koja e ista kaj sekoj operator....Preku call center,online na sajtot i preku samiot telefon so isprakanje na maticen...ime prezime i adresa na besplatniot broj 1210...Kaj site e taka kako sto znam i ne gledam nekoja filozofija tuka :) :)
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
116
Поени од реакции
38
@Acohipmk Се сложувам со тебе, и јас денес се соочив со истово. :mad:

Може линк од пакетите само за интернет. Не забележав на странава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom