Lycamobile Македонија

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Пошто е крај на месец, и ми се при крај 3-те Гб од Мобимак, ја активирав втората Сим од Лајка, и доста работа ми заврши. Како втора сим за интернет брка работа. За 129 денари имам 2 Гб....не е лошо(за МКД услови)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Пошто е крај на месец, и ми се при крај 3-те Гб од Мобимак, ја активирав втората Сим од Лајка, и доста работа ми заврши. Како втора сим за интернет брка работа. За 129 денари имам 2 Гб....не е лошо(за МКД услови)
uste podobro bese koga bese so 99den=2gb....ali toa e gi fati MK, sindrom i gazdive od lyca....
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Некој да имал проблеми на регистрирање на мрежа на број на Лајка во странство (Германија конкретно)? И решение да има? Пробувам повеќе пати, во опции ми дава мрежи на Lycamobile 2g и 3g, ама не успева да го регистрира на мрежата. А другите мрежи (Телеком, Водафон, о2) ги дава како forbidden.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Некој да имал проблеми на регистрирање на мрежа на број на Лајка во странство (Германија конкретно)? И решение да има? Пробувам повеќе пати, во опции ми дава мрежи на Lycamobile 2g и 3g, ама не успева да го регистрира на мрежата. А другите мрежи (Телеком, Водафон, о2) ги дава како forbidden.
Имам пишано за истото. Види неколку поста наназад. Ќе одиш во сим менито на лајка во телефонот sim toolkit (икончето е со сим картичка) во mode одбираш manual, па ја бараш германија на втората страна и ја избираш. После стандардно си бараш во settings мрежа рачно и ја избираш лајка.
Кога ќе се вратиш во мк истата постапка за да се поврзиш на лајка мк.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Имам пишано за истото. Види неколку поста наназад. Ќе одиш во сим менито на лајка во телефонот sim toolkit (икончето е со сим картичка) во mode одбираш manual, па ја бараш германија на втората страна и ја избираш. После стандардно си бараш во settings мрежа рачно и ја избираш лајка.
Кога ќе се вратиш во мк истата постапка за да се поврзиш на лајка мк.
Фала на објасвнување на чекорите...направив се како што си пишал и тука и на претходниот пост, ама пак не успева да се поврзе...Постојано вика try again later...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Го изгубив бројот. Како можам да си земам нова картица со истиот број?[DOUBLEPOST=1520292661][/DOUBLEPOST]Го изгубив бројот. Како можам да си земам нова картица со истиот број?
 
Последно уредено:

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Го изгубив бројот. Како можам да си земам нова картица со истиот број?[DOUBLEPOST=1520292661][/DOUBLEPOST]Го изгубив бројот. Како можам да си земам нова картица со истиот број?
Идеш на штанд каде што работат дечките и им објаснуваш се убаво дека ти е изгубена картичката и ако е на твое име поднесуваш барање да си го вратиш истиот број и тоа е тоа....Ке ти дадат нова картичка и после некое време ке ти биде вратен стариот број....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Го изгубив бројот. Како можам да си земам нова картица со истиот број?[DOUBLEPOST=1520292661][/DOUBLEPOST]Го изгубив бројот. Како можам да си земам нова картица со истиот број?
mozes i preku telefon da napravis sim swap, zemi si druga sim so Dr; brojce prazna 0den, sto se registriraja , javise 1212, i kazi mu za sim swap deka tie ti treba i puk i iccd od starata sim i od novata za 2/3 dena ke se sprefrli staroto brojce na nova sim, so prviot broj,
imav vakov slucaj - se resi problemot vaka,
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.128
Поени од реакции
548
Lyca пак ги намалиле цените на пакетите:
 

Attachments

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.128
Поени од реакции
548
и
kaj vide deka gi namalile cenite.... ??
означени им се палетите сои жешка понуда башка и маил праќаат ама небитно пошо ја заебаја работата како оператор одавно
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Да бе ќе си играме играчки сеа. Некој тинејџер може и ќе го придобијат да уштеди 50 денари, ама се покажаа крајно несериозни и не вредни за да се префрлиш кај нив.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
и

означени им се палетите сои жешка понуда башка и маил праќаат ама небитно пошо ја заебаја работата како оператор одавно
Drugar toa im se redovnite ceni, prviot popust bese so do 60% namaluvajne sega e 30% od redovnata cena, i samite znaat deka ako go vratat Maxi na 749- nisto ne pravat!, - toa se cenite isti so vip. odnosno so operatorot davatel ,bidejki toj gi nametnuva do nekade cenite, nema sloboden pazar...kaj nas Aek, si lezi na usi i si tera Duopol-Monopol operatori so toa sto ednite se Germanci drugite Avstrici = isto ..... vo razlicno poakuvajne....
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.506
Drugar toa im se redovnite ceni, prviot popust bese so do 60% namaluvajne sega e 30% od redovnata cena, i samite znaat deka ako go vratat Maxi na 749- nisto ne pravat!, - toa se cenite isti so vip. odnosno so operatorot davatel ,bidejki toj gi nametnuva do nekade cenite, nema sloboden pazar...kaj nas Aek, si lezi na usi i si tera Duopol-Monopol operatori so toa sto ednite se Germanci drugite Avstrici = isto ..... vo razlicno poakuvajne....
Ne znam kako ova e atraktivno, koga za da.stignesh do.promotivnite ponudi na.vip primer, so 10gb treba da dadesh 520 + 250 + 130 = 900 denari, pritoa nemash moznost da zemesh telefon po namalena cena.

Osven ovoj paket koga dr operatori nemaat promocii, lajka e neisplatliva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom